Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum. Έχω το παραπάνω τροφοδοτικό (όχι το καινούριο μοντέλο που βγήκε πρόσφατα)και έχω ένα πρόβλημα. Ξεκίνησα sleeve και καθώς το μελετούσα πρόσεξα ότι στο 24pin δεν υπάρχει ένα καλώδιο!(φώτο) "Πρέπει" να λείπει ή ξεχάσαν να το βάλουνε?:que:...

3ed05b23_atx-connector-20-24pin.jpeg

3ed05b23_atx-connector-20-24pin.jpeg

3ed05b23_atx-connector-20-24pin.jpeg

3ed05b23_atx-connector-20-24pin.jpeg.d6c

Link to comment
Share on other sites

:hehe: Τι χρώμα sleevάρεις? Ανεβάσεις καμιά pic? :)

ROG βέβαια! Κόκκινο μαύρο και έβαλα και άσπρο. Φώτο θα ανεβάσω τελική γιατί δεν είναι και κάνα τρελό project ούτε είμαι κανένας γνωστός moder!

Link to comment
Share on other sites

Πολύμετρο τότε... ή trial & error.

Έχει τρία καλώδια. Μαύρο(-) κόκκινο(+) και το πορτοκάλι που είναι ο sensor. Δοκίμασα πριν με τα +- έλεγε 0.01V και δεν άναβαν. Πως συνδέω τον sensor πόσο ρεύμα?

Link to comment
Share on other sites

AC δεν νομίζω να 'ναι, μήπως απλά μετράς σε λάθος range;

Όχι 20 σταθερό έχω στο πολύμετρο μου. Όταν του δίνω 12V βάζοντας σωστά τους ακροδεκτες στην πολικότητα μου γράφει -0.00 και όταν τους βάζω ανάποδα μου γράφει άλλοτε 0.03 άλλοτε 0.05 άλλοτε 0.07.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μπας και τα led "αναβοσβήνουν" με κανένα παλμό, οπότε δεν triggάρει σωστά το πολύμετρο....

Το πορτοκάλι καλώδιο πάει στον διακόπτη και έπειτα καταλήγει στο PCB του τροφοδοτικού. Νομίζω πως παίζει κάποιο ρόλο χωρίς να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now