DjHrge

Προβλημα με παλια mobo - οθονη.

Recommended Posts

καλησπερα..

δεν ξερω αν το εβαλα στο σωσο subforum το συγκεκριμενο thread..αλλα ας ελπισω οτι θα μου απαντησετε..ρε παιδες πηρα τρεις παλιες μητρικες απο κατι φιλους που τις ειχαν για πεταμα..μητρικες μαζι με την επεξεργαστη τους πανω..και πηγα να τις δοκιμασω..εβγαλα λοιπον τα δικα μου απο πανω..και στην ουσια χρησιμοποιησα..τις μητρικες..το τροφοδοτικο μου..ραμ..και εναν δισκο αδειο φορμαρισμενο..

και στις 3 περιπτωσεις..δλδ και με τις 3 μητρικες..δεν μου ανοιγε η οθονη..ενω ανοιγε κανονικα το συστημα..αναβε λαμπακι στην μητρικη ανεμιστηρες τα παντα..ευχαριστω παιδες :)

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες yoshi δεν εχω δοκιμασει reset bios..δυστυχως ομως τα manual δεν υπαρχουν..

Ορφεα παραλιγο να το ξεχασω..πηρα και μια agp καρτα απο αυτους τους φιλους μου που σας ειπα..και δοκιμασα και στην καρτα να βαλω την οθονη..αλλα και στην mobo πανω..αλλα δεν ανοιξε η οθονη..ουτε πανω στις mobo ουτε πανω στην καρτα

Link to comment
Share on other sites

Ορφεα παραλιγο να το ξεχασω..πηρα και μια agp καρτα απο αυτους τους φιλους μου που σας ειπα..και δοκιμασα και στην καρτα να βαλω την οθονη..αλλα και στην mobo πανω..αλλα δεν ανοιξε η οθονη..ουτε πανω στις mobo ουτε πανω στην καρτα

περίεργο αυτό .. ενώ η οθόνη και το καλώδιο λειτουργούν κανονικά στο δικό σου σύστημα ε;

τι να σου πω φίλε.. ή κάτι δεν έχεις συνδέσει σωστά με το τροφοδοτικό (που δεν το νομίζω.. και στα 3 συστήματα), ή οι μητρικές τα είχαν κακαρώσει πρίν τις πάρεις εσύ..

YΓ: Πόσα ram modules έχεις; δοκίμασε και μόνο με ένα.

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα πριν από κάνα μήνα κι εγώ, δεν μου έπαιζε τίποτα από κάτι παλιά που είχα κρατήσει. P4C800, P4R800-V Deluxe και Intel D865Perl. Δεν δούλεψε καμία από τις 3, ότι κι αν δοκίμασα. Άλλες μνήμες, άλλες VGA, άλλα CPU, άλλα τροφοδοτικά, clear CMOS, μπαταρία βάλε-βγάλε κ.τ.λ. Μπορεί απλά να μην δουλεύουν :P

Αν μπορείς δοκίμασε ότι έγραψα και εύχομαι να είσαι πιο τυχερός από μένα :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now