astrolabos

Ανέκδοτα & αστεία

Recommended Posts

Ειναι ενας τυπος και παει σε ενα μπ@uρδ3λ0 στην Φιλης

Μπαινει μεσα και βλεπει δυο πόρτες οι οποιες ελεγαν Παχουλες και Λεπτες, εεε επειδη του αρεσαν οι παχουλες μπηκε στις παχουλες

Μετα αφου μπηκε βλεπει αλλες δυο πορτες οι οποιες ελεγαν, Ψηλες και Κοντες, εεεε παλι επειδη του αρεσαν οι Ψηλες μπηκε στην πορτα με τις Ψηλες.

Επειτα αφου μπηκε στις Ψηλες, βλεπει αλλες δυο πορτες που ελεγαν Ξανθιες και Μελαχρινες, του τυπου ομως του αρεσαν οι Ξανθιες οποτε μπηκε σε εκεινο το δωματιο.

Αφου μπαινει στις Ξανθιες βλεπει αλλες δυο πορτες οι οποιες ελεγαν Αλλοδαπες και Ελληνιδες. Αυτος ομως γουσταρε Ελληνιδες. Μπαινει εκει αλλα τι στο καλο βλεπει αλλες δυο πορτες που ελεγαν Δωρεαν και Με Πληρωμη. Αυτος προφανως μπηκε στο Δωρεαν αλλα με το που ανοιξε την πορτα βγηκε στην Αχαρνων.

Link to comment
Share on other sites

lol! καλο!

ας πω και εγω ενα σχετικο με την ελλαδα....

Γινετε στην ρωσια καποιο συνεδρειο, και ειναι καλεσμενος ο υπουργος εσωτερικου της ελλαδος.

παει εκει, ολα ωραια, και συνανταει τον ρωσσο υπουργο εσωτερικου και ο ρωσσος τον καλει σπιτι του για δειπνο.

σκαει ο ελληνας υπουργοσ σε μαι επαυλι, με ferrari απεξω, 3 στρεμματα εισοδο, και τον περιμενει butler με λευκο γαντι να τον συνοδευση στο τραπεζει. τρωνε ολα οκ, και καποια στιγμη περνει αφορμη ο ελληνας υπουργος και του λει, ρε συ ρωσσε, πως καταφερες να εχεις ολα αυτα? ενας υπουργος εισαι... του λει ακολουθα με.

πανε σε μια βεραντα, και του λει " my friend, do you see all these lights in moscow?" ναι του λει, " 1% from each one" και χτυπησε την τσεπη του και του εκλεισε το ματι

φευγει τελος παντον, περνανε τα χρονια, και γινετε ενα συνεδριο στην ελαλδα αυτη τη φορα, και ερχετε ο ρωωσος. Βρισκει ευκαιρεια ο ελληνας, και τον προσκαλει σπιτι του για ενα γευμα.

παει ο ρωωσος, σε ενα σπιτι, με θεα τον λυκαβιτο, 3000τμ ολο γρανιτη/μαρμαρο, με χρυσα καγκελα, με συντριβανια στην εισοδο, 10 bently παρκαρισμενες απεξω, ferrari, lamborghini, τα παντα. υποδοχη στην πορτα, με συνοδο για τον ρωωσο, και βutler, και ενας να του κραταει την τσαντα.

τρωνε κτλ, κα γυρναει ακι ο ρωωσος, και του λει, ρε συ ελληνα, με ρωταγες εμενα πως μπορο και τα εχω ολα αυτα, και εσυ, εχεισ ακομα περισσοτερα, πως τα καταφερνεις?!

του λει, ακουλουθα με.

πανε σε ενα μπαλκονι, απο πισω απτο σπιτι, και του λει δειχνοντας τον οριζοντα, "My friend, do you see this highway?" Οχι του λει ο ρωσσος, "100%"

Link to comment
Share on other sites

Περπατάνε ο Γιωρίκας και ο Κωστίκας στον δρόμο και βλέπουν ένα σκατό.

Λέει ο Γιωρίκας στον Κωστίκα :

- Αν φας το σκατό σου δίνω 1000 δραχμές.

Ο Κωστίκας το τρώει και ο Γιωρίκας του δίνει 1000 δραχμές.

Μετά πηγαίνουν λίγο παρακάτω και βλέπουν στον δρόμο και άλλο ένα σκατό.

Και τότε ο Κωστίκας λέει στον Γιωρίκα.

- Αν φας αυτό το σκατό θα σου δώσω 1000 δραχμές.

Το τρώει ο Γιωρίκας και ο Κωστίκας του τα δίνει.

Μετά περπατάνε και ο Γιωρίκας λέει :

- Ξέρει τι ; Τζάμπα σκατά φάγαμε.

Πανάρχαιο ανέκδοτο,το διάβασε σε ένα βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επρεπε να βαλω το ανεκδοτο εδω η στο τοπικ "καταντια της ελλαδας" αλλα επειδη εχει δοση χιουμορ ας το βαλω εδω..!:P

Πως ξεκιναει πλεον μια ελληνικη συνταγη;;;

-Δανειζομαστε 3 αυγα...(με την προυποθεση οτι θα τα επιστρεψουμε)!!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος της έβδομης μέρας της δημιουργίας, κοιτάει ο Θεός αυτά που έκανε.

Κοιτάει τα πουλιά και λέει:

Πωπω, τι κελάιδημα, τι χρώματα… Δεν παίζομαι!

Κοιτάει τα λιοντάρια και λέει:

Πωπω, τι δύναμη, τι θάρρος, τι περηφάνια… Είμαι άπαιχτος!

... Κοιτάει τον Αδάμ και λέει:

Πωπω, τι άνδρας, τι παίδαρος, τι ομορφιά… Είμαι άπαιχτος, είμαι Θεός!

Κοιτάζει και την Εύα και λέει..

Δεν πειράζει, θα βάφεται… :Ρ

Link to comment
Share on other sites

-Στον επόμενο τόνο οι βουλευτές θα είναι 152.......

-Στον επόμενο τόνο οι βουλευτές θα είναι 151.......

-Στον επόμενο τόνο οι βουλευτές θα είναι 150......

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μια ξανθιά τηλεφωνεί σε μια πιτσαρία στις 2 η ώρα το ξημέρωμα για να κάνει μια παραγγελία.

-Λυπάμαι κυρία μου, της λέει ο καταστηματάρχης. Τώρα κλείνουμε.

Κι εκείνη απαντάει:-Κλείνετε? Ε...τότε γιατί λέτε ότι στις δύο δίνετε μία πίτσα δώρο?

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ένας βαρύμαγκας της παλιάς σχολής (κουτσαβάκι style), μπαίνει σ' ένα κατάστημα με εκκλησιαστικά είδη. Ρίχνει μια λοξή ματιά στην αναπαράσταση του Μυστικού Δείπνου και ρωτάει το παπαδοπαίδι που δουλεύει εκεί:

- "Δε μου λε' ρε μαγκάκο! Πόσα πιάνει να πούμε η ζωγραφιά με το τσιμπουσάκι εκεί πάνω;"

Τρελαίνεται ο μικρός από την ασέβεια του τύπου και τρέχει να το πει στον παπά-ιδιοκτήτη, που ήταν στο γραφείο του, πίσω από το μαγαζί:

"Πάτερ, ένας αμαρτωλός είναι εδώ και αποκαλεί το Μυστικό Δείπνο ...τσιμπούσι!!!"

"Δε θέλω τέτοιους κολασμένους πελάτες στο μαγαζί μου" λέει ο παπάς. "Να του πεις μια πολύ ακριβή τιμή, να πάρει δρόμο από 'δω μέσα!"

Βγαίνει ο μικρός και λέει στον τύπο: "?10,000 κύριε"

- "Φωτιά είσαστε μωρ' αδερφάκι μου! Τίποτις πιο φτηνό δεν έχει; Ας πούμε, η θείτσα με το νιάνιαρο αγκαλιά, πόσο πάει;" λέει, δείχνοντας την εικόνα της Βρεφοκρατούσας Παναγίας.

Τρέχει πάλι σοκαρισμένος ο μικρός στον παπά και του το λέει.

"Να του πεις πάλι πολλά να πάει στον αγύριστο!"

"?7,500 κύριε" λέει ο μικρός στο μάγκα.

"Αμάν, με πέθανες! Με τίποτα μόρτη! Κάτι ακόμα πιο φτηνό; Να, ο σταυρός εκεί πέρα, είναι ακριβός;"

Ακούει ο μικρός τον τύπο να λέει την κανονική ονομασία του αντικειμένου και, όλο χαρά, τρέχει στον παπά:

"Πάτερ! Ο αμαρτωλός μετανόησε! Μου έδειξε τον Εσταυρωμένο και με ρώτησε: Ο σταυρός είναι ακριβός;"

"Μεγάλη η Χάρη Του!" λέει ο παπάς "Όλους, αργά ή γρήγορα τους οδηγεί στο δρόμο Του. Καν' του μια καλή έκπτωση, αφού μίλησε σωστά, να τον κάνουμε και πελάτη."

Επιστρέφει ο μικρός και λέει στο βαρύμαγκα: "?45,00 κύριε" και ο τύπος απαντάει: "Τι λε' ρε φίλε; Χώμα τιμή να πούμε! Εισ' ωραίος! Δε μου λες... ?45,00 με τον ακροβάτη μαζί, η σκέτος;"

:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ενα πιτσιρικι γραφει στον Αι Βασιλη:

Θελω να μου χαρισεις ενα αδελφακι τα Χριστουγεννα!!

Ενταξει του απαντα αυτος. Στειλε μου τη μανα σου!!!

Μετά την ερωτική πράξη ρωτάει η γυναίκα:

- Μήπως είσαι καταδρομέας ;;;

- Γιατί ;;; Ρωτάει αυτός με ένα πλατύ χαμόγελο !

- Ξέρω 'γω .... Μπήκες - βγήκες .... Χαμπάρι δε σε πήρε κανένας !

Πήγαινε μια χελώνα και από την άλλη μεριά ερχόταν ένα σαλιγκάρι, και μετά από 20 μέρες γίνεται το τρακάρισμα! Τρέχουν τα μυρμήγκια για να πάρουν αποκλειστική συνέντευξη από την χελώνα:

Μ: Πως έγινε;

Χ: Τι να πω, όλα έγιναν σε κλάσματα δευτερολέπτου...

γυρνάει ο Τοτος απο το σχολείο του κλαιγοντας....τον βλέπει ο μπαμπάς του και τον ρωτάει...

-τι έπαθες παιδί μου

-να ρε μπαμπά ολοι στο σχολείο με λένε γκέι

-ιι και εσύ τι κάνεις??

-τούς βαράω με το νεσεσέρ μου....

-Μαμα,μαμα,τρεχα να δεις,ενας κυριος ειναι ξαπλομενος στο κρεβατι με την υπηρετρια!

-Ενας κυριος.?

-Πρωταπριλια!!!! ο μπαμπας ειναι !

Ο σύζυγος κάθεται μπροστά στην τηλεόραση και κάνει συνέχεια ζάπινγκ.

Το βλέπει η γυναίκα του και του φωνάζει:

- Τί κάνεις εκεί; Θα την κάψεις την τηλεόραση.

... - Τί να γίνει ρε γυναίκα; Αφού στο ένα κανάλι έχει τσόντα και στο άλλο μπάσκετ. Δεν γίνεται να διαλέξω!

- Την τσόντα δες. Μπάσκετ ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now