tasos9

Δεν μπαίνουν τα 8αρια.

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Τελευταία προσπαθώ να εγκαταστήσω windows 8 στον σταθερό μου (με τον i7). Δυστυχώς, οποιαδήποτε μέθοδο και αν δοκίμασα κολλάει στο ίδιο σημείο. Βάζω το DVD, μπουτάρω από αυτό, βγάζει τα 4 μπλε τετράγωνα, κάνει λίγο loading και εκεί που πρέπει να βγάλει την μωβ οθόνη που έχει το παράθυρο με τις γλώσσες, απλά σταματάει και η οθόνη είναι μαύρη. Τα λαμπάκια του πληκτρολογίου αναβοσβήνουν κανονικά αν πατήσω πχ. caps lock. Έχω δοκιμάσει όλες τις εξόδους πάνω στην GPU και στην ενσωματωμένη, έχω βγάλει την 6870, έχω βγάλει όλους τους σκληρούς, έχω βγάλει όλες τις μνήμες, έχω βγάλει κάθε overclock αλλά δεν συμβαίνει τίποτα. Δοκίμασα να κάνω bootable φλασάκι αλλά δεν έγινε τίποτα. Διάβασα ότι για φλασάκι και UEFI τα πράγματα είναι διαφορετικά, ακολούθησα τις οδηγίες, το έκανα UEFI-Bootable αλλά δεν έγινε τίποτα. Σε όλες τις περιπτώσεις βγάζει την μαύρη οθόνη. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, μήπως τα windows δεν έιναι καλά?

Μήπως την έχει ακούσει καμια μνήμη έστω και λίγο και κολλάει?

Με άλλη συσκευή DVD έχεις δοκιμάσει?

Δοκίμασα πολλά διαφορετικά 8άρια, έχω δοκιμάσει με όλες τις μνήμες χώρια, και με αυτήν την συσκευή DVD έβαλα 8άρια σε άλλο PC κανονικά..

Edited by tasos9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now