Recommended Posts

EPIC !!! Jax ό,τι και να πώ είναι λίγο ! :triumphant::congratulatory:

Ειδικά αυτό :Κανένα από τα drives του συγκριτικού δεν παραχωρήθηκε από εταιρεία SSD εκτός του OCZ Vertex 450, του οποίου το review είχε ολοκληρωθεί νωρίτερα και στο παρόν SSD Round Up χρησιμοποιήθηκαν τα ίδια αποτελέσματα.

Πως τους μάζεψες ρε θηρίο ? :smile-new:

Πες μου το κόλπο !!!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό review, είναι κάτι που το ήθελα καιρό!

Και τώρα ένα μικρό δίλημμα. Με Vertex 450 και Vector (128GB) να είναι στην ίδια τιμή (110 ευρώ περίπου) τι αγοράζουμε???

Link to comment
Share on other sites

Ζαχο που και που αργεις να ανεβασεις review φιλε, αλλα, δικαιολογημενα τωρα τελευταια

με τις ανακαταταξεις στη ζωη σου. Αλλα, οταν ανεβαζεις τα παιρνεις ολα και φευγεις !!!

Ειδικα με τα roundup και τα λεφτα που διαθετεις απο τη τσεπη σου. Respect και οταν βρω

λιγη ωρα να το διαβασω ολο θα επανελθω με περισσοτερα comments ;)

Edit:

Αδελφε τα πηρες ολα κι εφυγες !!!

Χαλαλι στο χρονο που εφαγες να τα δοκιμασεις ολα απο την αρχη πλην ενος !!!

Τετοιο roundup δεν θα βρεθει ευκολα στο νετ και κριμα που δεν ειναι και στα αγγλικα

για να βαλεις τα γυαλα σε μερικα "κορυφαια" site... Μπραβο και παλι μπραβο !!!

Οι επιδοσεις εχουν ανεβει αλλα οχι τοσο ωστε να δικαιολογουν τα λεφτα τους...

Πιστευω οτι οπως και στη περιπτωση των 2 830, ετσι και στη δικη μου αν παρω εναν

4αρι ακομη θα ειμαι πολυ καλα για πολυυυυ καιρο !! :)

Respect μαν, τπτ αλλο δε μπορω να πω :)

Edited by E||hnas
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φουρνιά ssd με τα λιγότερα nm δεν με έχει ενθουσιάσει καθόλου.

Και δεν είναι που δεν είδαμε τρελό jump στις επιδόσεις, είναι που αυτές οι μνήμες δεν αντέχουν στον χρόνο. Δεν ξέρω αν θυμάμαι καλά τα νούμερα με τα cycles αλλά αν βάλεις 24/7 να γράφουν/διαβάζουν στα full, τα περισσότερα 240GB/256GB δεν προβλέπεται να προλάβουν να ζήσουν ούτε 3 μήνες.

Ρε caution δεν είναι ρεαλιστική χρήση.

Ρε caution πόσα χρόνια θα έχεις τον ίδιο ssd.

Ναι και ναι, αλλά still εμένα με χαλάει. Νομίζω ότι θέλω να δω τις νέες σειρές με τις επιπλέον cache για να δω αν θα αλλάξω ssd, άμεσα :)

Ζάχο για το round up τι να πω; Up there, όπως πάντα :T:

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ωπα ωπα ωπα γιατί μου φαίνεται έχω χάσει επεισόδια. . Ο Ζάχος αναφέρει στο τελικό σχόλιο για τους 830 σε raid την υποστήριξη Trim και σε p67 κ z68. Εγώ νόμιζα οτι απο το z77 κ πάνω γίνεται αυτό. Εκτός κ αν η διατύπωση είναι λίγο μπερδεψουλιάρικη.

Όσο για το review τι να λέμε τώρα. .τα πάντα όλα! Proud owner of 840 pro :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ωραιο review.καλα εκανα και πηρα τον samsung 840 pro 250 gb αλλα ξερει καποιος να μου πει γιατι στο AS SSD μου βγαζει score 1050 περιπου ενω σε ολα τα review ειναι πανω απο 1200;

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικό και σε όλο του το εύρος αντικειμενικό το review....Άριστη μεθοδολογία και εξαιρετική παρουσίαση...

Μπράβο Ζάχο!!!

Τα νούμερα και η κατάταξη είναι ακριβώς ότι περίμενε κανείς...Για μένα, 840pro και Plextor είναι αυτά που θα έπαιρνα...προς το παρόν βολεύομαι με τους M4...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω την αλήθεια, τι σκοπό εξυπηρετεί το σχόλιο κλεισίματος του review δεν τον έχω πιάσει ακόμα.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Το θέμα είναι καθαρά ηθικό, καθότι έχει ειπωθεί πως τα παίρνω από τις εταιρείες. Αυτό που κάνω το κάνω γιατί το αγαπώ και γιατί μου αρέσει να βοηθώ τον κόσμο, κι όχι για να κερδίσω ένα δισκάκι που δεν το έχω ανάγκη. Είμαι πάνω απ'όλα reviewer και όχι διαφημιστής των εταιρειών που στέλνουν προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι καθαρά ηθικό, καθότι έχει ειπωθεί πως τα παίρνω από τις εταιρείες. Αυτό που κάνω το κάνω γιατί το αγαπώ και γιατί μου αρέσει να βοηθώ τον κόσμο, κι όχι για να κερδίσω ένα δισκάκι που δεν το έχω ανάγκη. Είμαι πάνω απ'όλα reviewer και όχι διαφημιστής των εταιρειών που στέλνουν προϊόντα.
Δεν είσαι ένας απλός reviewer Ζαχαρία είσαι Ο REVIEWER ο οποίος μας έχει ''ξεστραβώσει'' από εποχή Intel® SSD X25-E 32GB

και που τα round up σου αποτελούν σημείο αναφοράς για πολύ κόσμο που αγοράζει ssd !!!

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now