WebHunter

Κίνδυνοι εκχειρήματος

Recommended Posts

Καταρχάς επειδή δεν ήξερα που να το βάλω, αν είναι σε λάθος section παρακαλώ οι υπεύθυνοι να το μεταφέρουν.

Μου έχουν μείνει μερικά blocks από το γνωστό tide water και σκεφτόμουν να κάνω το παρακάτω:

file.php?mode=view&id=212&sid=764f7c89080d76a5292c65791d6348ad

file.php?mode=view&id=213&sid=764f7c89080d76a5292c65791d6348ad

file.php?mode=view&id=214&sid=764f7c89080d76a5292c65791d6348ad

file.php?mode=view&id=215&sid=764f7c89080d76a5292c65791d6348ad

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος για την πλακέτα του δίσκου, και αν συμφέρει να μπω σε αυτήν την διαδικασία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

οι κίνδυνοι είναι οι γνωστοί (ελάχιστοι αν προσέξεις) με το υπόλοιπο watercooling... η χρησιμότητα είναι τουλάχιστον μηδενική όμως... να μου έλεγες για κατασκευή που να ψύχει συνολικά το hdd οκ, αλλά μόνο ένα ολοκληρωμένο είναι περιττό...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω για να ειμαι ειλικρινης το βρισκω περιττο...

αστο για καποια αλλη εφαρμογη...

(συμπληρωματικο σε κανα gpu block maybe)

An παντως σκοπευεις να το προχωρησεις παρολαυτα

καντο ως εξης

βρες κομματι αλουμινιου ή χαλκου παχους ~3χιλ+ στις διαστασεις του δισκου

γυαλισε το, σενιαρισε το

και προσαρμοσε το block στο σημειου του κομματιου πανω απο την κεφαλη του δισκου με εποξικη θερμοαγωγιμη (artic epoxy)

εναλλακτικα και τωρα που το σκεφτομαι μπορεις να παρεις χυμα μεγαλη αλουμινοψυκτρα απο τον φανο και να το προσαρμοσεις εκει πανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έψαξα ακόμα, μιας και με τον έναν 12αρη την παλεύουν οι δίσκοι κάτω από τους 40 βαθμούς. Απλά μιας και έβαζα νεράκι, να έμπαινε και εδώ και να ησύχαζα από τους πολλούς ανεμιστήρες.

Τώρα σε GPU που λές , λίγο δύκολο δεν θα είναι να βάλω block με 1/2" σωλήνα στον πυρήνα και κάπου αλλού να βάλω αυτό, που έχει 8/10.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now