DjHrge

GeForce 9600 GT - Cooling

Recommended Posts

καλησπερα, εχω την 9600 gt οπως εγραψα και πανω στον τιτλο.

και θελω να της αλλαξω ψυχτρα. εχει πανω την στοκ της. δεν γνωριζω τι παιζει απο στροφες κλπ. απλα κανει πολυ θορυβο και θα ηθελα κατι σε πιο αθορυβο αλλα να κανει και καλη δουλεια εννοειται! η καρτα τωρα, που δεν παιζω ουτε games ουτε τιποτα, απλα εχω τον pc ανοιχτο κανα 2ωρο, και χαζευω στο ιντερνετ, ειναι στους 46 βαθμους C.

τωρα δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προγραμμα να την τεσταρει να σας πω θερμοκρασιες, και απο εκει και περα να μου προτινεται κατι αναλογο αυτης που εχω η και καλυτερο, αλλα με λιγοτερο θορυβο. εγω δεν ξερω τιποτα πανω στο cooling, ειδικα για vga. για αυτο και απευθυνομαι σε εσας :)

αα και σχετικα κατι οικονομικο, βρηκα αυτα τα 2, δεν ξερω τι παιζει ομως, ουτε αν ειναι αθορυβα ουτε αν ειναι καλα:

COOLER :: VGA Cooler EKL Klara - Visionstudio.gr

COOLER :: VGA Cooler Arctic Accelero Twin Turbo II Black/White - Visionstudio.gr

περιμενω απαντησεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να δώσεις ούτε ένα ευρώ γι αυτήν την κάρτα...το μόνο λογικό που θα έκανα ήταν να της αλλάξω την πάστα ίσως να έχει ξεραθεί και να ανεβάζει θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω ρε σεις..δεν πιανει τιποτα τωρα αυτη...καλυτερα να την κρατησω να εχω να θυμαμαι :Ρ

παστα εχω αλλαξει αρκετες φορες...και η τελευταια φορα ηταν πριν 3 μερες ;)

Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα εχεις ακριβως και με ποιο κουλερ?

λογικα εισαι νορμαλ σε θερμοκρασιες, δεδομενου και καποια χρονακια λειτουργιας της.

η msi(κοκκινη ψυκτρα) που εχω, εχει παρομοιες θερμοκρασιες το καλοκαιρι, χειμωνα γυρω στους 40 και δεν εχω βαλει ποτε παστα. το μονο που κανω συχνα ειναι να καθαριζω τη σκονη με μια ηλεκτρικη σκουπα. 5 χρονια την εχω.

οταν παιζεις κανα παιχνιδι ανεβασε τον ανεμιστηρα στο 60-70% αναλογα και την θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now