Γιωργος

Nvidia 700m series για λαπτοπς και overclocking

Recommended Posts

Καλησπερα σας ειμαι νεος στο φορουμ και εψαχνα καιρο ενα τετοιο site και επειδη εχω χαθει λιγακι ηθελα να βαλω ενα θεμα εδω με τις καρτες γραφικων των λαπτοπς συγκεκριμενα στην σειρα 700m.Λοιπον ακουσα οτι η νεα σειρα καρτων γραφικων της nvidia στα λαπτοπς εχει την δυνατοτητα turbo boost 2 πλεον δηλαδη απο οτι ακουσα ενα μικρο overclocking στην καρτα γραφικων και η ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1.Aυτο το overclocking γινεται αυτοματα στην καρτα αμα χρειαστει παραπανω δυναμη η το κανουμε εμεις με καποιο προγραμα?

2.Υπαρχει κυνδυνος να καει το λαπτοπ η ακομα και η καρτα γραφικων αν γινεται αυτο?

3.Εφοσον μας δινει την δυνατοτητα αυτη η εταιρια και η nvidia αν παθει κατι το λαπτοπ μας το καλυπτει η εγγυηση?

Το λαπτοπ μου ειναι το toshiba qosmio x70-a-10f το πηρα 2499 ευρω και δεν θελω να παθει κατι ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα overclocking μπορεις να κανεις στην καρτα σου με αυτο το προγραμμα MSI Afterburner απο οτι ειδα στο internet πρεπει να υποστηριζει την καρτα σου στο laptop.Συνηθως δεν χαλανε αν κανεις ενα μικρο oc αλλα γιατι θελεις να το κανεις στο λαπτοπ δεν παιζει παιχνιδια ? εκτος αν θελεις να πειραματηστεις οποτε κατεβασε το προγραμμα ποιο πανω.Αν σου χαλασει λογικα δεν φαινετε πουθενα οτι εκανες οc οποτε το πας πισω αν ειναι στην εγγυηση :peaceful:

Edited by AGEORGE2500
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now