UTG

grand theft auto 4

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να παίξω στο συγκεκριμένο παιχνίδι αλλα δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη επιλογή για κάρτα γραφικών ?

Περιμένω τις προτάσεις σας .

Ευχαριστώ .!!

Link to comment
Share on other sites

πες μας πόσα χρήματα διαθέτεις, τι επεξεργαστή,οθόνη και τροφοδοτικό έχεις και τότε θα μπορούμε να σου προτείνουμε κάτι με σχετική ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε τι settings θες να παίξεις. Επειδή το αγόρασα τις προάλλες και το παλεύω κι εγώ αυτόν τον καιρό το GTA IV, με την Sapphire Radeon R9 270X Boost 2GB Dual-X OC έχω 60-70FPS average σε αυτά τα settings:

Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)

Texture Quality: High

Shadow Quality: High

Reflection Resolution: Very High

Water Quality: High

Texture Filter Quality: Anisotropic x16

Night Shadows: High

View Distance: 84

Detail Distance: 84

Είναι σχεδόν maxed out εκεί, αν εξαιρέσεις τα Water Quality/Shadow Quality που αντί για Very High τα έχω στο High και τα Distance που αντί για 100 τα έβαλα στο 84. Ο λόγος που το έκανα είναι όχι ότι δεν το σηκώνει η κάρτα, αλλά επειδή δεν προσφέρουν κάτι διαφορετικό οπτικά.

Anό 'κει και πέρα, αν τα βάλεις όλα Medium και υποχωρήσεις στην ανάλυση, μπορείς να παίξεις και με μια απλή 8800GT :)

Link to comment
Share on other sites

Περιττο να πω, πως με μια απλη HD 7770 1gb και εναν i5-3570k που εχει ενας φιλος μου, παιζει τα παντα ολα!

ειναι αναλογα τωρα και την τσεπη σου φιλε :)

Μωρέ και με 8800GT μπορείς να παίξεις παιχνίδια, το θέμα είναι τι προσδοκίες έχεις :)

Πραγματικά θεωρώ ότι στα λεφτά της η 270X είναι λουκούμι για μια διετία.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και με 8800GT μπορείς να παίξεις παιχνίδια, το θέμα είναι τι προσδοκίες έχεις :)

Πραγματικά θεωρώ ότι στα λεφτά της η 270X είναι λουκούμι για μια διετία.

εννοειτε, εγω τι νομιζεις πως την εβγαλα απο το 2004 μεχρι το 2012? με μια 6800gt :D (κιλα σαπιλας στα ματια χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε, εγω τι νομιζεις πως την εβγαλα απο το 2004 μεχρι το 2012? με μια 6800gt :D (κιλα σαπιλας στα ματια χαχαχα)

Εγώ το 2004 είχα 9200SE και το 2007 έκανα αναβάθμιση σε X1650 Pro :hehe: Το '08 πήγα σε 8800GTS 320MB του 50άρικου, και μετά ακολούθησαν 8800GT 512MB, GT 430 και HD 5850. Καρτάρες όλες τους :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now