dimitrisdsg7

Τώρα με τη μεγαλύτερη οθόνη τι κάνω;

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή σύντομα θα αγοράσω μια τηλεόραση και σκοπεύω να τη συνδέσω και με το pc θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί κάπου έχω μπερδευτεί ως προς τις δυνατότητες της κάρτας γραφικών μου και την ανάλυση που θα μπορούσα να παίζω παιχνίδια.

Να τα πάρω από την αρχή: Αυτή τη στιγμή έχω στο pc μια οθόνη 21,5 ιντσών και παίζω σε ανάλυση 1920x1080. Η κάρτα μου είναι μια 7870 oc saphire 2gb και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος καθώς ο,τι παιχνίδι και να έχω δοκιμάσει τα πάει περίφημα.

Τώρα θα αγοράσω μια τηλεόραση όπως είπα και συγκεκριμένα μια Samsung 40 ιντσών ( SAMSUNG 40F6500 40'' 3D LED SMART TV FULL HD BLACK - ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ -) και σκέφτομαι αν θα μπορώ να τη χρησιμοποιώ στο pc για να παίζω. Από όσο βλέπω η ανάλυση της είναι 1920x1080. Θα μπορώ να παίξω σε αυτή λοιπόν παιχνίδια με την κάρτα μου; Γιατί ναι μεν η ανάλυση είναι ίδια με την οθόνη που έχω τώρα αλλά από την άλλη που να συγκριθούν 21,5 ίντσες με 40; Εκεί βασικά μπερδεύομαι.

Αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

παιζεις ακριβως το ιδιο με την καρτα σου

αλλα μπορει να εχει η οθονη κατι miliseconds lag λογω hdmi, δν ξερω αν θα το καταλαβαινεις

επισης αυτες δεν προτεινονται για gaming, αλλα οτι τον βολευει τον καθενα

δοκιμαζεις και βλεπεις τι σε βολευει

Link to comment
Share on other sites

παιζεις ακριβως το ιδιο με την καρτα σου

αλλα μπορει να εχει η οθονη κατι miliseconds lag λογω hdmi, δν ξερω αν θα το καταλαβαινεις

επισης αυτες δεν προτεινονται για gaming, αλλα οτι τον βολευει τον καθενα

δοκιμαζεις και βλεπεις τι σε βολευει

Θα παίξει out-of-the-box κατά 99%. Το 1% μπορεί να χρειαστεί κάποιο fine tuning από τον driver σε ότι αφορά το scaling αλλά και τα hz.

Κατάλαβα... ορε Crysis και Tomb raider που έχει να πέσει... Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας! Θα γράψω εντυπώσεις όταν έρθει η τηλεόραση!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now