GoriLLakoS

Nvidia to cut five partners in the EU Part II [ECS,Albatron,Biostar]

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c42b46ba739.jpg[/WRAPLEFT]Πρίν απο 2 ημέρες σας είχαμε ενημερώσει εδώ για τα μελλοντικά σχέδια της nVidia το οποία σύμφωνα με το fudzilla, την θέλανε να σταματάει την τροφοδοσία μερικών εταιριών με GPUs τα οποία θα προορίζονταν για τις χώρες της Ευρωπαικής Ένωσης. Τότε, είχαμε αναφέρει μεταξύ αυτών πώς ήταν η FoxConn και η Club3D. Σήμερα λοιπόν υπάρχει στο Fud ένα νέο σχετικό θέμα όπου αναφέρεται πώς οι επόμενες 3 εταιρίες που θα σταματήσουν να πουλάνε nVidia VGAs στην EU θα είναι η ECSBiostar και η Albatron .

Αν είναι αλήθεια ή όχι, φαντάζομαι πώς θα το μάθουμε πολύ σύντομα . . .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πώς το δυαντό σημέιο της Albatron είναι οι Mini-ITX μητρικές και οι έτοιμες λύσεις σε μικρά PC.

Εκτός απο αυτό, ο fud λέει πώς αυτό θα ισχυει μόνο για την EU και όχι για τον υπόλοιπο κόσμο :D

Link to comment
Share on other sites

Παπ(αδόπουλος)αριές θα είναι πάλι.

Είμαι περίεργος να δω τι θα μου πούνε οι επαφές μου από την Foxconn και την Biostar :D

Αυτός ο Fuad έχει βαλθεί να κοντραριστεί με τον Charlie στο θέμα της βλακείας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέει ο Fuad πια είναι πιο γελοία και από το να ισχυριστεί κανείς πως η Asus θα σταματήσει να βγάζει μητρικές για Intel & AMD :D

Από την Foxconn πάντως η απάντηση ήταν παρόμοια με αυτή που είχε δώσει ο γερμανός της eVGA παλιότερα "This is Bullshit!".

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο τύπος έχει διαφήμιση απο την corsair...και γράφει έιδηση πώς η corsair θα κλέισει λόγο εικονομικών προβλημάτων..όταν η ίδια ανακοινώνει πώς βρίσκεται σε σημέιο ρεκόρ πωλήσεων και τζίρου.

It's all about traffic i guess !

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα θέμα traffic.

Μια εξυπνο-είδηση την ημέρα κάργα traffic φέρνει εκεί πέρα, και οικονομικές συνεργασίες τύπου διαφημίσεων και sponsorships για το high traffic FUDsite :D

Ο πιο εύκολος τρόπος να κάνεις ένα site γνωστό και να πιάσεις καλή επισκεψιμότητα...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά βγαίνει η φήμη πώς λές μπαρούφες. Μάλλον στα 10 νέα, τα 7 του έχουν μπαρούφες και τα άλλα 3 την αλήθεια.

ΑΛΛΑ..στο σύγχρονο μάρκετινγκ...και η αρνητική διαφήμιση...θεωρείται επιτυχημένη και ίσως μένει στο μυαλό όλων πολύ περισσότερο απ'ότι μια θετική.

Εξού και το fud που το συζητάμε συνέχεια και παντού :D

Ο τύπος τα έχει καταφέρει και μας γράφει όλους στις μπαρμπάλες του :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα ξεκινήσω κι εγώ να γράφω κανά σενάριο φαντασίας (3DFX Revival σκηνικά :hehe: ) στο .org, να πέσουν όλοι να μας φάνε :hehe:

Για μένα ειλικρινά....απορώ ΠΩΣ δεν έχουν φάει μια μηνυσάρα εκατομμυρίων δολαρίων να το κλείσουν το ρημάδι... (fud και inq)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now