JC_Denton

Πρώτες φωτογραφίες της ASUS P6T6 WS Revolution με τα 6x PCI-Express x16 !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/547c429f944693.jpg[/WRAPLEFT]Τα νέα από το μέτωπο των Χ58 μητρικών μας έρχονται από παντού! Αυτή τη φορά, οι ειδήσεις έρχονται από τη Δανία και το Tweak.dk και αφορούν την καινούρια Workstation μητρική της ASUS!

Οι πρώτες εικόνες και πληροφορίες για την ASUS P6T6 WS Revolution λοιπόν είναι πλέον εδώ και πραγματικά είναι σοκαριστικές! H μητρική έχει 6x PCI-Express x16 Slots,χωρίς να διαθέτει καμία άλλη θύρα PCI ή PCI-Express x1! Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας μάλιστα, διαθέτει δύο nF200 chips, που της επιτρέπουν να κάνει 3-SLi με πλήρη ταχύτητα 16x και στις 3 θύρες στις οποίες θα μπουν οι κάρτες!

Φυσικά, δεν πρέπει να παραλείψουμε και τον ενσωματωμένο SAS Controller (μάλλον της Marvell), κάτι που σίγουρα ήταν αναμενόμενο, μετά την ενσωμάτωνση του πρωτοκόλλου στην P6T-Deluxe.

Έτσι λοιπόν, η ASUS δείχνει να είναι έτοιμη να χτυπήσει πολύ δυνατά στην αγορά των συγκεκριμένων μητρικών - χαράς ευαγγέλια για τους απανταχού SLi Benchmarkers και φανατικούς του Folding!

Οι πρώτες φωτογραφίες της ASUS P6T6 WS Revolution:

4648eb5d064530c.jpg

4648eb5d0630aee.jpg

4648eb5d0620150.jpg

4648eb5d06558b4.jpg

4648eb5d061363c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πωπω....μας τρελανε τωρα η Asus....Δηλαδη με λιγα λογακια....CF με ποσες 4850 (με single slot cooler) μπορεις να κανεις εκει πανω ?

ΚΟΛΑΣΗ η Καρτα...

Ακη...Επεσα και εγω σε ερωτα....:kiss:...

Link to comment
Share on other sites

M 2.. :D... :D... :D... :D...

Πάμε πάλι για Evo Άκη; ;P..

Εγω πάντως δεν είμαι και τόσο ικανοποιημένος από την Evolution.

Ούτε σε λογικά OC, και φυσικά ούτε στα extreme ( LoadLine Calibration issue ).

Πωπω....μας τρελανε τωρα η Asus....Δηλαδη με λιγα λογακια....CF με ποσες 4850 (με single slot cooler) μπορεις να κανεις εκει πανω ?

ΚΟΛΑΣΗ η Καρτα...

Ακη...Επεσα και εγω σε ερωτα....:kiss:...

Το CrossFire υποστηρίζει είτε 2 διπύρηνες κάρτες, είτε 4 μονοπύρηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη νομίζεις, ούτε εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μου τη σπάει που σκαλώνει το nb με πάνω από 1.70V, μου τη σπάει το τεράστιο Vdroop (και τα BsOD με enabled), μου τη σπάει που είναι ψιλομουλαρίτσα στο FSB της, αλλά για κάποιο λόγο μου αρέσει :)... :)...

:$..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now