MetallicGR

HwBot: ROG OC Showdown Z97 competition

Recommended Posts

[NEWS_IMG=HwBot: ROG OC Showdown Z97 competition ]http://www.hwbox.gr/images/news_images/oc3.jpg[/NEWS_IMG] Οι χρήστες με ASUS ROG Ζ97 μητρικές μπορούν να συμμετάσχουν στον νέο online διαγωνισμό overclocking που διεξάγει το HwBot.

Ο διαγωνισμός κρατάει μέχρι τις 15 Αυγούστου οι συμμετέχοντες θα τρέξουν σε τρία stages, Maximum CPU Frequency, SuperPi 32M και 3DMark Sky Diver. Οι απαιτήσεις, περιορίζουν το hardware σε ASUS μητρικές με το Z97 Chipset (μπορεί να είναι ROG ή και TUF), 1 CPU, ενώ απαραίτητη είναι η φωτογραφία του συστήματος. Επίσης θα πρέπει να έχετε το wallpaper του διαγωνισμού και μπορείτε να το βρείτε εδώ. Επιπλέον, το Sky Diver θα πρέπει να έχει και verification link με εμφανή τη συχνότητα λειτουργίας του επεξεργαστή.

Δώρα

Η 1η θέση (x1) θα λάβει μια X99 μητρική όταν κυκλοφορήσει, ο Stage Winner (x3) θα έχει τη δυνατότητα να διαλέξει μια ROG Maximus VII μητρική ή μια ROG Matrix R9 290X κάρτα γραφικών. Ο Stage Runner-Up (x3) θα μπορεί να διαλέξει μεταξύ μιας Maximus VII Formula ή μιας Maximus VII Impact μητρικής, ενώ όποιος σπάσει κάποιο παγκόσμιο ρεκόρ (x3) θα λάβει αυτόματα 1000$.

*Σε περίπτωση ισοπαλίας, ο νικητής θα βγει από το SuperPi 32m σκορ του.

[img_alt=HwBot: ROG OC Showdown Z97 competition ]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums451-picture30525.jpg[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνηση ο Διαγωνισμός δεν κρατάει μια μέρα τελειώνει 15 Αυγούστου

Άρηηηηη ετοιμάζεσαι να παίξεις, κατάλαβα καλά; :D Τελειώνει στις 15 Αυγούστου, έχουμε άλλες 28 μέρες δηλαδή. Απλά βλέπω ότι ετοιμάζονται πάλι από teamAU, xtreme addict, splave κτλ, θα 'χει μπόλικο ανταγωνισμό.

Δύσκολος διαγωνισμός γενικά αλλά τα δώρα είναι πολύ καλά. Τα $1000 για τα WRs δεν νομίζω να πάρει κανείς εύκολα, πχ για το validation θέλουν Haswell CPUZ WR, δηλαδή 7181+. Και το 32άρι είναι απίστευτα δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κάποια στιγμή είναι να γίνει ένας διαγωνισμός για overclockers που δεν είναι εξ'ολοκληρου sponsored....

Να μπορώ π.χ. εγώ και ο κάθε εγώ να έχει μια ελπίδα...Άμα παίξει π.χ. ο Splave @@ μέντολες.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κάποια στιγμή είναι να γίνει ένας διαγωνισμός για overclockers που δεν είναι εξ'ολοκληρου sponsored....

Να μπορώ π.χ. εγώ και ο κάθε εγώ να έχει μια ελπίδα...Άμα παίξει π.χ. ο Splave @@ μέντολες.

Τι εννοείς να μην ειναι εξ'ολοκλήρου sposnored?

Αυτός το μόνο που θέλει είναι μητρική ASUS :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω ψιλοπράματα θέλω μια μητρική μια κάρτα και μιά CPU.................:hehe:

Μου φαίνεται πρέπει να βάλω μέσον :D

Νταξ μωρέ, δηλαδή καμιά 1500αριά ευρώ πράματα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now