MetallicGR

AMD: Νέοι επεξεργαστές για τα AM3+ & FM2+ sockets

Recommended Posts

Οι EXTREME πέρα από την πλάκα,απευθύνονται σε σοβαρούς επαγγελματίες για video editing/recording κλπ... Απλά εκεί μπορεί να βοηθήσει και ένας 8350 με λιγότερα χρήματα αλλα με καλύτερη σχέση απόδωσης/τιμής με τους extreme.

Link to comment
Share on other sites

ας σκασω 1000 για cpu και αλλα 1000 για τα ρεστα της πλατφορμας ενω μπορω να παρω με το ιδια χρηματα μηχανημα που θα μου κανει διπλασια δουλεια ή με τα μισα (?) μηχανημα να καμω την ιδια δουλεια.

κανενας επαγγελματιας δεν το ειπε αυτο ^^ :P

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι δύο 8370 διαφέρουν μόνο σε TDP?

Τίποτα μα τίποτα άλλο?

Λογικά οι 95W θα κλοκάρουν πιο πάνω από τους 125W και αυτή είναι μια από τις ευκαιρίες μου να πιάσω τον [MENTION=230]AMDnord[/MENTION] ή ακόμα και να το ξεπεράσω στα 8GHz και να είμαι ο 2ος άνρθωπος στην Ελλάδα που το έκανε? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι δύο 8370 διαφέρουν μόνο σε TDP?

Τίποτα μα τίποτα άλλο?

Λογικά οι 95W θα κλοκάρουν πιο πάνω από τους 125W και αυτή είναι μια από τις ευκαιρίες μου να πιάσω τον [MENTION=230]AMDnord[/MENTION] ή ακόμα και να το ξεπεράσω στα 8GHz και να είμαι ο 2ος άνρθωπος στην Ελλάδα που το έκανε? :hehe:

Καλή τύχη, εγώ θα σε στηρίξω ψυχολογικά :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Απο am3+ fx 8320 και κατω λογο value for money και απο fm2+ ολοι οι athlon και ο A8-7600.Αν και εχουν αρχισει να χανουν το entry level λογο του G3258 που βγαινουν στα ιδια χρηματα και εχουν καλυτερο ipc & tdp το CMT πειραμα τους απετυχε παταγωδως.Αντε να δουμε απο K12 (Jim Keller) και μετα τι θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω να σκέφτομαι πολλά πράγματα τελικά. η amd είναι ακόμα πολύ πίσω και το κατάλαβα μόλις τώρα είναι δυνατόν εν έτη 2015 να αναγνωρίζει μέχρι 1866mhz μνήμη ddr3? και κανένας απολύτως να μην μπορεί να δει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω να σκέφτομαι πολλά πράγματα τελικά. η amd είναι ακόμα πολύ πίσω και το κατάλαβα μόλις τώρα είναι δυνατόν εν έτη 2015 να αναγνωρίζει μέχρι 1866mhz μνήμη ddr3? και κανένας απολύτως να μην μπορεί να δει παραπάνω.

Μια χαρά βλέπουν και μεγαλύτερες μνήμες, άσε τι αναφέρουν ότι υποστηρίζουν επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

οταν με το καλο, βγουν πληροφοριες και στοιχεια για την "AM4" πλατφορμα. απο 2016 και επειτα, βλεπουμε..!

προς το παρον, μενουμε με αυτα που εχουμε..!!

Αν κι εγώ, θα ήθελα πολύ να δω μια νέα πλατφορμα, με ένα ενιαίο socket, και για τους CPU, αλλά και για τους APU....!!

Edited by cabdik
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να νιώθω σε socket τουλάχιστον 5 ετίας που δεν μπορεί να υποστηρίξει τίποτε άλλο.

Καμία σχέση με x99 και i7.

Μπορεί να δίνεις παραπάνω λεφτά αλλά κάνεις πιο πολλά πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now