Shadowjump

Futuremark OC Event! Support needed :D

Recommended Posts

Λεπον, πιστευω πως οι περισσότεροι ξέρετε οτί αυτό το event είναι μέχρι τις 28/10.

Έχω να βάλω GTX280 Τri-SLi, E8600/Q9450, Striker II Formula, Asus P5E, Crucial Ballistix Tracer 1066 (DDR2)/Cellshock 1600 7-6-6-xx(?)(DDR3), Tt 1500W και το σκορ που θα πρεπει να βγάλουμε είναι γυρω στα 25k+ στο Vantage.

Kατι benches που έτρεξα τις προαλλες με Ε8500 @ 4.25 και Τri-SLi έβγαλα 16206. Πιστέυω με Quad Core (και ειδικα QX) θα ανέβει πολύ περισσότερο το score. Ειδικά αμα παίξει DryIce/LN2. Με Tri-SLi και 4GHz++ Quad θα βγει καμια 20-21k ανετα.

Αυτα :P

Οποιος ενδιαφερεται ας μου πει να κανονισουμε κατι ;) (χώρος υπάρχει. DryIce/LN2/Pots και QX δεν υπαρχει :P)

Link to comment
Share on other sites

θες επεξεργαστη που να πηγαινει 5+ για να μπορει να αποδοσει σωστα το tri-SLI

ειναι τρελλο cpu limited θελω να πιστευω.Οποτε καλυτερα c2d και πολλα mhz παρα quad και πιο λιγα.

μιλας για vantage η 06?

Link to comment
Share on other sites

lol ;D με νεράκι έχω δοκιμάσει μόνο και λόγω θερμοκρασίας, μεχρι 3.8 - 4.0 πρεπει να είχε παει. Τωρα τον έχω στο HTPC με EIST και C1E enabled :P

Στο hwbot που ειδα, πανω απο 4.2-4.3 δεν παιζει με τιποτα και δεν νομιζω να ειναι αρκετο για 20k++ στο Vantage :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε, και δεν εχω προλαβει να τον δοκιμασω και καθολου να δω ποσο παει. Τωρα στα 4.5 ειμαι 24/7 στα 1,4V (δεν δοκιμασα καν παρακατω :P) με 500x9 παιζω. Αμα δεν παιξει αζωτο, κανα ξηρος παγος παιζει? Και πρεπει να βρουμε και εναν QX γμτ :P :P

Ελπιζω αυριο που θα ειναι πιο πολλοι ξυπνιοι, να βρεθει καποιος :D

Link to comment
Share on other sites

Τι event είναι αυτό?

Έχω να σου δώσω QX9650.

Μπουκάλα υπάρχει στον Άλιμο στον Vouda αλλά δεν ξέρω άν έχει μέσα.

Κάνιστρα έχουμε για CPU όσα θές :D

Επειδή δεν ξέρω αν φτάνει το LN2, πήγαινε πάρε ξηρό πάγο σήμερα, καμιά 20αριά κιλά για να προλάβεις το σουκου :D

Link to comment
Share on other sites

Billy κάτι έχει η μπουκάλα μέσα σίγουρα, αλλά δεν ξέρω πόσο έχει. Καλύτερα όμως να παίξει ο Shadow με ξηρό πάγο, πιστεύω είναι αρκετό για αυτό που θέλει + πιο γρήγορο να βρεθεί.

Πάντως τα 25Κ ίσως θέλουν PhysX, υπάρχει περιορισμός στο ποιους drivers θα χρησιμοποιήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλή η υπόθεση. Οι κάρτες του shadowjump λογικά θα είναι αμοντάριστες. Αυτό το bench θέλει Triple-Sli, και τις κάρτες σε άζωτο, εκτός από έναν πολύ καλό QX.

Οι παραπάνω προϋποθέσεις είναι για να κατακτηθεί μια από τις 3 πρώτες θέσεις. Αλλιώς, μια θέση μέσα στη δεκάδα είναι μεγάλη υπόθεση ανάμεσα σε τόσες συμμετοχές και τόσο δυνατά ονόματα (kingpin, hipro κλπ).

Link to comment
Share on other sites

lololololol ;D

Οι καρτες δεν νομιζω να θέλουν υγρο άζωτο. 3 ειναι γμτ :P

Ξηρο πάγο απο που? :P

Και τελος, οχι, εχει περιορισμους, δεν πρεπει να εχει PhysX, αλλιως η ATi θα ηταν εκτως, γιατι με PhysX το Tri-SLi + 8500 βγαζουν 25+ :P :P

Tελικά τι κάνουμε? :P

Link to comment
Share on other sites

lololololol ;D

Οι καρτες δεν νομιζω να θέλουν υγρο άζωτο. 3 ειναι γμτ :P

Ξηρο πάγο απο που? :P

Και τελος, οχι, εχει περιορισμους, δεν πρεπει να εχει PhysX, αλλιως η ATi θα ηταν εκτως, γιατι με PhysX το Tri-SLi + 8500 βγαζουν 25+ :P :P

Tελικά τι κάνουμε? :P

Φυσικά και θέλουν άζωτο βρε Άλκη.

3 Cards @ 1100/22xx/22xx > 3 Cards @ 756/1566/22xx

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θέλουν άζωτο βρε Άλκη.

3 Cards @ 1100/22xx/22xx > 3 Cards @ 756/1566/22xx

:Q.. ... Όπως τα λέει ο Bill είναι. Θα μπορούσαν να παίξουν και με ξηρό πάγο αλλά για να κοντρολάρεις τον ξηρό πάγο και μάλιστα με τρία κάνιστρα σε κάρτες και ένα σε επεξεργαστή πρέπει να είσαι ο Χουντίνι. Ο πάγος πάει με τη μια στους -80, όλες οι κάρτες γραφικών μετά τους -45 με -50 απενεργοποιούν το 3D, κάτι σαν το cold bug στους επεξεργαστές. Ο ξηρός πάγος κοντρολάρεται με το παίξιμο στην αναλογία ασετόν/πάγο. Το παίδεμα του αιώνα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... δεν ηξερα οτι πανε τοσο οι 280. Aρα θελει μπολικη προετοιμασια αυτο το εγχειρημα. δλδ vmod στις καρτες, 3 κανιστρα, 1 για το CPU, και ενας QX. Δυσκολα τα πραματα μου φαινονται για 3 μερες :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now