hwbot

HwBox Hellas O/C Team: SuperPi 32M Scores

Recommended Posts

... καινούργιος 965, χίλιες φορές καλύτερη η Ρ6Τ Deluxe από την Rampage II Extreme (αν και νομίζω πως οποιαδήποτε Χ58 είναι καλύτερη από την REII) και Diablo 3X1GB... στον αέρα. Από βδομάδα θα δούμε τι κάνει στα κρύα.

965_32m_3.JPG

Link to comment
Share on other sites

Thanks ρε συ Στελιο.Το uncore δεν επαιζε με τιποτα πιο πανω(προφανως λογο οριακου bclock)με το νερο.Μολις καταφερω να παρω παγο θα το παλεψω λιγακι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε ! :)

2.23Vdimm εφαγε ο κακομοιρος . Ελπιζω να μην του μεινει κανα κουσουρι . :D

Uncore στη gigabyte επαιζε ψηλοτερα (5ghz) . Στην asus εδω , δε μπορει να παιξει τοσο ψηλα .

Ειναι ,ομως , σχεδον 10sec κατω στα ιδια ρολογια , οποτε μικρο το κακο .

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικο κερδος απο το uncore . Δε δινει και τοσα πολλα , αλλα μια χαρα ειναι τα 1-2sec .

Μου φαινεται πως τα windows σου δεν ειναι τοσο καθαρα ... Ιδεα μου ειναι ??? :D

Μηπως το copy wazza σου δεν ειναι καλο ???? Εχεις μικρη "available real memory" .

Link to comment
Share on other sites

Πάστελ πόσα registry tweaks έχεις ... ? 10 μόνο ? :hehe: Εγώ μεγάλωσα λιγάκι τη συλλογή μου :)

32 μέχρι στιγμής ... Έφτιαξα και το αρχειάκι έτοιμο το έχω, γιατί τόσα πολλά, ε κουράζεσαι μωρέ να τα κάνεις apply ... :D:hehe: Έβαλα και το "/s" ώστε να μην με ρωτάει και yes or no για το καθένα ... Ας είναι καλά τα παιδιά που γνώριζαν τα Windows απ' έξω και ανακατωτά, oπότε ότι και να ρώταγες απάνταγαν: "κάνει αυτό, αυτό και αυτό" ... Ε μετά λες "Άρα αυτό το key δεν χρειάζεται, το σουτάρεις ... άρα να αυτό να το αλλάξουμε σε "1" ..." (Δεν λέω πια παιδιά :P)

Ένα μικρό teaser ... Αποκάλυψαν κάποια παιδιά και κάτι καινούριο στο msconfig, στην καρτέλα system.ini ... ! :eek: Ε του φούστη, 10 reg tweaks μπορεί να μην δίνουν ... 32 όμως, έστω και 0.8sec δεν θα τα δώσουν ? :hehe:

grandteaser.png

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now