Recommended Posts

Καλησπέρα θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την οθόνη του λαπτοπ μου πηγα σε μερικους τεχνικους και μου είπαν οτι η οθόνη μου εχει χαλάσει και χρειαζετε καινούργια χθες ανοιξα το λαπτοπ και ειδα οτι τα καλωδια της οθόνης ειναι λιγο ταλαιπωρημένα καποια στιγμη οπως τα το είχα ανοιχτώ η μιση οθόνη αναψε με λιγο σκοτινό χρωμα και η υπολοιπη με γραμμες. Υπάρχει περίπτωση να μην εχει προβλημα η οθόνη και να είναι οι συνδεσεις? Οταν μια οθόνη ειναι καμένη δείχνει εστω και λίγο εικόνες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Σ το λαπτοπ μου νομίζω οτι δεν λειτοργεί με interter

Link to comment
Share on other sites

Και ταλαιπωρημένο να είναι, δύσκολα το φτιάχνεις, οπότε σε συμφέρει να πάρεις μια από ebay μεριά και να την βάλεις μόνος σου μιας και είδες πως είναι γλυτώνοντας ???.

Υ.Γ. Όταν μια οθόνη είναι "καμμένη" (εννοώντας το inverter) απλά δείχνει χωρίς καθόλου οπίσθιο φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα επειδη εχω ξανα αλλαξει οθονη δεν θυμαμαι να μου ειχαν στειλει και καλωδια μονο την οθονη ειχα αγορασει. Δηλαδη μια καμενη οθόμη μπορεί να δειχνει για παραδειγμα στο μισο της την μιση επιφανεια εργασιάς. Επιση μηπως γνωρίζεις ποσες περιπου μερες κανει μια παραγγελεια απο το ebay για να ερθει?

Ευχαριστω πολυ και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Πες μια το μοντέλο του να βρουμε τιποτα :P

Η παραγγελία ανάλογα από που θα σου 'ρθει. Αν είναι Ευρώπη 1 βδομάδα το πολύ. Αν είναι Κίνα από 1 βδομάδα μέχρι 15-20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Πες μια το μοντέλο του να βρουμε τιποτα :P

Η παραγγελία ανάλογα από που θα σου 'ρθει. Αν είναι Ευρώπη 1 βδομάδα το πολύ. Αν είναι Κίνα από 1 βδομάδα μέχρι 15-20 μέρες.

το μοντελο της οθονης ειναι b156xw03 v.1

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 50 με 60? θα χρειαστείς για να την αγοράσεις από εδώ.

Κάθε auction λέει μέσα πόσες ημέρες περίπου χρειάζεται για να είναι εδώ η οθόνη.

Τα καλώδια είναι από την μητρική και όχι από την οθόνη, γι'αυτό δεν στα έδωσε κανένας.

Συγνώμη, αλλά έχεις ξανακάψει την ίδια οθόνη του ίδιου laptop?

Και εάν ναι, πριν πόσο καιρό?

Μήπως κάτι άλλο φταίει?

Κανένας τεχνικός που το πήγες δεν σου είπε το ακριβώς φταίει?

Δοκίμασε και εδώ: Screenmasters - Οι ειδικοί στις οθόνες! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now