bfc_xxx

Διαδραστικός πίνακας

Recommended Posts

Βασικά δεν ξέρω πολλά γύρω από το θέμα.

Απ'οτι κατάλαβα θα χρειαστώ και projector, ο οποίος θέλω να έχει οπωσδήποτε HDMI και ανάλυση σίγουρα πάνω από 800x600.

Link to comment
Share on other sites

ο διαδραστικός δεν χρειάζεται projector.

βασικά είναι ένας projector που καταλαβαίνω πού πατάς click, πάνω σ αυτό που προβάλει.

nothing more

Ο διαδραστικός πίνακας είναι ένας πίνακας σαν αυτούς που γράφουμε με κιμωλία ή μαρκαδόρο ο οποίος έχει αισθητήρες, σαν αυτούς που έχει η οθόνη του smartphone μας (diditizer) και συνδέεται με usb στον υπολογιστή και μεταφέρει όλα αυτά που γράφουμε σε ψηφιακή μορφή για περαιτέρω επεξεργασία. Για να βλέπουμε όμως πάνω στον πίνακα εικόνες, χρειάζεται φυσικά και ένας projector.

Tώρα άλλοι διαδραστικοί πίνακες έρχονται πακέτο με το projector και άλλοι μόνοι τους.

Έχω δει τον sb480iv (1024x768 ανάλυση) ο οποίος είναι ο πίνακας συν τη βάση σύν projector, τον οποίο θα προτιμούσα σαν ολοκληρωμένη λύση παρά να προσπαθήσω να ταιριάξω τον οποιοδήποτε projector στον φθηνότερο πίνακας που κυκλοφορεί πχ turbo-x.

Τιμή δε ξέρω, ζήτησα προσφορά από τον εισαγωγέα οπότε περιμένω αλλά το υπολογίζω περίπου στα 1700-1800?.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now