Κοζανίτης

LG G2 Mini 4G

Recommended Posts

Καλησπέρα, αγόρασα το παραπάνω κινητό αλλά δεν συνδέεται σε 4G

Πήρα τηλ στην Cosmote και το ενεργοποίησα αλλά ενώ υπάρχει κάλυψη μένει σε HSPAP

Επίσης μου είχαν κόψει τη σιμ όταν το άλλαξα, δεν την αντικατέστησα με νέα.

Πως μπορώ να το κάνω να συνδεθεί σε 4G?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις και στο σιτε της κοσμοτε λεει πως δεν χρειαζεται να αλλαξεις σιμ

Έχεις δίκιο - σκεφτόμουν την μετάβαση (τότε) σε 3G μάλλον.

4G στο 1333 έστειλες - που είδα εδώ; Εκεί που βρίσκεσαι υπάρχει άλλη συσκευή να επιβεβαιώσεις ότι έχεις κάλυψη;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κρατούν τα κλειδιά για ποια κομμάτια του δικτύου επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει η συσκευή... Παλιότερα όταν είχαν πρωτοφέρει το 3G θυμάμαι, εκτός κι αν ήταν πολύ παλιά η κάρτα, της έστελναν αναβάθμιση μέσω του δικτύου με το USIM κομμάτι για να έχει πρόσβαση και στο 3G.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το hijack αλλά για να έχεις 4G πρέπει να αλλάξεις μόνο SIM ή πρέπει να πάρεις να στο ενεργοποιήσουν

και να πληρώσεις και περισσότερα (συγνώμη, στην Ελλάδα είμαστε, μην γελάτε με το τελευταίο)?

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone που είμαι εγώ δεν είχαν κάτι τέτοιο, απλά το ενεργοποιείς, είτε στο κατάστημα είτε με SMS. Αλλαγή SIM θα χρειαστεί αν έχει μικρό αποθηκευτικό χώρο, πχ. 32KB, και δε χωράει την αναβάθμιση από το δίκτυο, αν και μερικές φορές είναι απλά ασυμβατότητα. Πάντως ανάλογα τη περίτπωση, μπορεί να χρεώσουν για την αλλαγή SIM.

Κατα τ' άλλα, εφόσον έχεις κάλυψη και συσκευή που το υποστηρίζει, το μόνο που χρεώνουν είναι τα MB που χρησιμοποιείς, όχι τη ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now