STORM1978

Παίζει να αλλάξω μνήμες. Ποια από αυτές θα επιλέγατε?

Recommended Posts

Τις sniper που κοιτάζεις παίζει να μην τις βρεις καν πλέον - καμία 1x8GB 2400 savage θα έπαιρνα (με προοπτικές dual channel) ή θα έψαχνα για ripjaw z και τις c10 gskill μπας και τύχω samsung.

Πάντως performance boost δεν θα νιώσεις - παρά μόνο στα ειδικά bench / κώδικες.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, μην δίνεις τσάμπα λεφτά, ή πήγαινε κατευθείαν σε 2x8gb ή κάνε αυτό που λεει ο caution, πραγματικά ιδίως σε αυτήν την πλατφορμα δεν θα δείς καμία διαφορά, ασε που μπορεί να μην παίξουν και 2400 :(

Link to comment
Share on other sites

Άρα είτε Trident c10 είτε Ripjawsz c10, είτε μένω όπως είμαι και μαζεύω για αλλαγή πλατφόρμας το 2016 όταν με το καλό βγουν οι Zen να τους δούμε τι θα κάνουν ή να κάνουμε την αλλαγή σε Intel τότε όσο και αν δεν το θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Άρα είτε Trident c10 είτε Ripjawsz c10, είτε μένω όπως είμαι και μαζεύω για αλλαγή πλατφόρμας το 2016 όταν με το καλό βγουν οι Zen να τους δούμε τι θα κάνουν ή να κάνουμε την αλλαγή σε Intel τότε όσο και αν δεν το θέλω...

Κράτα τα χρήματά σου ρει, μη δίνεις λεφτά σε μνήμες για αυτή τη πλατφόρμα. Ξέρεις πόσο μου αρέσουν οι μνήμες, και πόσο βοηθάνε σε Pi, PiFast κτλ, αλλά εσένα σε περιορίζει έτσι κι αλλιώς η ψύξη ακόμα.

Κατά τ' άλλα βλέπω ότι πήρε μια ΜΕΓΑΛΗ ανάσα η αγορά των μνημών. Δεν την είχα παρακολουθήσει από το Δεκέμβρη και βλέπω ότι έπεσαν οι τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την είχα παρακολουθήσει από το Δεκέμβρη και βλέπω ότι έπεσαν οι τιμές.

Όποτε και εάν φτάσει εκεί που ήταν, οκ πάσο, αλλιώς με βλέπω να πηγαίνω σε DDR4 κατευθείαν :hehe: (γιατί αυτό θέλουν κατά βάθος) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now