GoriLLakoS

CellShock = End Of Life ? ? ?

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/5492c24305e96d.jpg[/WRAPLEFT]Αν οι πληροφορίες που έχουμε είναι σωστές, τότε το μίκρο logo της cellshock που βλέπετε στα αριστερά της είδησης, θα είναι η τελευταία φορά που το βλέπετε στην κεντρική μας σελίδα ! Σύμφωνα με διάφορες πηγές στην Γερμανία, η Cellshock που όλοι ξέρουμε και ανήκει στην MSC, μόλις εχθές έβαλε λουκέτο και δεν θα ξαναπαράγει μνήμες κάτω απο την επωνυμία της. Παρ'όλα αυτά η MSC παραμένει να δουλέυει, καθώς το πρόβλημα υπήρχε μόνο στο CellShock Division της !

Ακόμα δεν ξέρουμε παραπάνω αλλά όταν θα μάθουμε με σιγουριά θα σας ενημερώσουμε περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσουνε την CellShock λογικά θα γυρίσουνε στις Apple upgrade RAM και στις OEM budget RAM δυστυχώς.

Το marketing το είχανε κόψει τελευταία, νέα kits δεν βγάζανε... ίσως ήτανε παρμένη προ-πολλού η απόφαση και απλά περίμεναν να ξεstockάρουν... ποιός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα!!! Οι PC14400 με τα GTR τσιπάκια που κυκλοφόρησαν πριν από ένα χρόνο περίπου, είναι ότι πιο κορυφαίο έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα σε DDR3. Έχω ένα κιτάκι, αν χρειαστώ RMA τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία δεν χρεωκόπησε..ούτε εξαφανίστηκε, απλά θα σταματήσει να βγάζει μνήμες με το Cellshock logo.

Οπότε σε RMA..μαλλον θα εξυπηρετήσει το μαγαζί που τις πήρες....αλλά και η CS να σε εξυπηρετήσει...μην περιμένεις πίσω τα ίδια chipάκια.

Οπότε πρόσεχέ τις :P

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσουνε την CellShock λογικά θα γυρίσουνε στις Apple upgrade RAM και στις OEM budget RAM δυστυχώς.

Το marketing το είχανε κόψει τελευταία, νέα kits δεν βγάζανε... ίσως ήτανε παρμένη προ-πολλού η απόφαση και απλά περίμεναν να ξεstockάρουν... ποιός ξέρει.

Βill τώρα είναι η ευκαιρεία σου να πουλήσεις σε εξωφρενική τιμή το golden Cellshock kit-άκι σου :P

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία δεν χρεωκόπησε..ούτε εξαφανίστηκε, απλά θα σταματήσει να βγάζει μνήμες με το Cellshock logo.

Οπότε σε RMA..μαλλον θα εξυπηρετήσει το μαγαζί που τις πήρες....αλλά και η CS να σε εξυπηρετήσει...μην περιμένεις πίσω τα ίδια chipάκια.

Οπότε πρόσεχέ τις :P

Μη μου πεις πως έχετε στοκάρει Cellshock μαύρες με GTR τσιπάκια;;;....:P:p:p

Αυτό εννοώ ρε Bill. Με λίγα λόγια είναι πλέον συλλεκτικά κομμάτια. Αν καούν le poul...!!!!

Όποιος έχει Cellshock 14400 1800 GTR 8-7-6-21 τις θέλω τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται CellShock DDR3-1800 8-7-6-21 2GB Kit με D9GTR που παίζει στα DDR3-1830 6-5-5-17 1T SuperPi 32M, κλπ.

Παίζουνε επίσης 3D στα 2070 με 7-6-6-19.

Τι ? Τρελλός είμαι να το πουλήσω ? :D

Όποιος έχει D9GTR/D9GTS καλό είναι να τα προσέχει.

Και φυσικά τελευταία ευκαιρία να μαζέψει και backup kits ( μακριά! ) πρωτού εξαφανιστούνε από παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εγώ που θέλω ένα καλό DDR3 kit-άκι (GTS or GTR, both are good), να το ψωνίσω (:D) τώρα ?

Ακούω suggestions ... 200? top ... Άντε και λίγο παραπάνω ...

Αν και σκεφτόμουν για CSX Diablo 2000MHz 2G kit ... Βασίλη πότε έρχεται με το καλό στο plaisio ? :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ,αναμενόμενο θα έλεγα...Τον τελευταίο καιρό δεν είχαμε δει τπτ καινούριο απ' τη cellshock.Εντύπωση μου έκανε που δεν έβγαλε τπτ σε 2x2gb.

Πάντως γενικά όλη την φήμη την απέκτησε με τα GKX,GMH,GTR κτλπ. που έπαιζαν στο θεό με τα ανάλογα ρεύματα.

Τώρα με τους i7 είμαστε στην εποχή του χαμηλού Vdimm που μεσουρανούν τα Samsung.

Κρίμα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εγώ που θέλω ένα καλό DDR3 kit-άκι (GTS or GTR, both are good), να το ψωνίσω (:D) τώρα ?

Ακούω suggestions ... 200? top ... Άντε και λίγο παραπάνω ...

Αν και σκεφτόμουν για CSX Diablo 2000MHz 2G kit ... Βασίλη πότε έρχεται με το καλό στο plaisio ? :)

Τα CSX έρχονται την Παρασκευή απ' ότι μου είπαν :)

Link to comment
Share on other sites

Tις 1000ρες με GKX που έχω ακόμα στο 2ο Pc, ακόμα δεν έχω καταφέρει να τις παίξω πολύ ψηλά... (μάλλον είμαι άσχετος).

Παρ'ολα αυτά τις λυπάμαι να τις αλλάξω... :P

Link to comment
Share on other sites

Tις 1000ρες με GKX που έχω ακόμα στο 2ο Pc, ακόμα δεν έχω καταφέρει να τις παίξω πολύ ψηλά... (μάλλον είμαι άσχετος).

Παρ'ολα αυτά τις λυπάμαι να τις αλλάξω... :P

Θρυλικες RAM... :call:..

Link to comment
Share on other sites

Tις 1000ρες με GKX που έχω ακόμα στο 2ο Pc, ακόμα δεν έχω καταφέρει να τις παίξω πολύ ψηλά... (μάλλον είμαι άσχετος).

Παρ'ολα αυτά τις λυπάμαι να τις αλλάξω... :P

για αυτό σου λέω δώστε μου εμένα ;P..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now