payback123

αγορά pc

Recommended Posts

Ρε φίλε εγώ παίζω και έχω ανοιχτά 50 παράθυρα στο browser skype και άλλες 10 εφαρμογές γιατί να τα κλείσω για να παίξω κάτι? Επίσης μετά από 2 χρόνια θα βάλει αν θέλει να το κρατήσει άλλα 16 να χει 32!

Εντάξει είχες δίκιο με την κάρτα την άλλαξα σταμάτα τώρα να επιμένεις, το 2015 όταν δίνεις 1500 ευρώ για pc δεν αγοράζεις 8gb ram, end of story :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο skroutz με 350 αλλά καμία δεν είναι διαθέσιμη.. Το digital Master π έχουμε εδώ πάντως είναι στην ώρα του ότι γράφει. Οπότε αυτά τα λεφτά π μένουν μπορούμε να βάλουμε και 512gb ssd.

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Να διαθέσεις σύντομα λεφτά για καλύτερη οθόνη..ότι 1080p και να έχεις το σύστημά σου είναι για 2560x1440p :)

Επίσης μια συμβουλή επειδή έχω αγοράσει 3 δίσκους black ΜΗΝ αγοράσεις black, πάρει τον ίδιο σε red..δεν θα κερδίσεις τίποτα, μόνο υπερβολικό θόρυβο :)

Βάλε 2x8 gb δεν έχει quad chanel η μητρική σου, δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Δεν έβαλες ψύξη! Ο επεξεργαστής στην συσκευασία του δεν έχει.

Edited by venisk
edit στο edit του edit ο γαμώ τα edit μου!
Link to comment
Share on other sites

Να διαθέσεις σύντομα λεφτά για καλύτερη οθόνη..ότι 1080p και να έχεις το σύστημά σου είναι για 2560x1440p :)

Επίσης μια συμβουλή επειδή έχω αγοράσει 3 δίσκους black ΜΗΝ αγοράσεις black, πάρει τον ίδιο σε red..δεν θα κερδίσεις τίποτα, μόνο υπερβολικό θόρυβο :)

Βάλε 2x8 gb δεν έχει quad chanel η μητρική σου, δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Δεν έβαλες ψύξη! Ο επεξεργαστής στην συσκευασία του δεν έχει.

2χ8 16 στα ελληνικά καταστήματα δύσκολα βρίσκεις

για το black και red θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το τροφοδοτικό που έχεις βάλει είναι πανάκριβο σε σχέση με το setup σου, δεν είναι λογικό το τροφοδοτικό να είναι ακριβότερο της μητρικής. Δώσε τα λεφτά της διαφοράς για να πάριες την bequiet και το τροφοδοτικό που σου πρότεινα ή ένα αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

2 μνήμες σημαίνει ο μισός πονοκεφαμος για τον memory controller..και φυσικά ότι αργότερα μπορείς να βάλεις άλλες 2.

ακριβώς, μισος πονοκέφαλος, μισή ζέστη, μισες πιθανότητες για failed dimm, σιγουρα θα πάιξουν 1Τ ενω τα 4 dimm χλωμό και επίσης πολυ πιο ανετα για τον imc!

Link to comment
Share on other sites

16gb ddr4 στα 3000mhz κοστίζουν 200 ευρώ πάνω κάτω...αν τα έχεις βάλε αυτές.

Πριν παραγγείλεις να μας πεις σε τι κατέληξες από όλα αυτά που χουμε πει.

Αν είναι να ξανακάνω την σύνθεση στο eshop.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now