ChameZX

Αμεση αγορα υπολογιστη

Recommended Posts

Με την λογική ότι ίσως κάποτε κάνω sli ξανά, όμως άσε το δικό μου pc είναι από τις υπερβολές των enthusiast :hehe: Στην περίπτωση του παιδιού εδώ δεν νομίζω ότι θα γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14526]kabatzas2[/MENTION] ούτε SLI θα γίνει, ούτε OC, ούτε θα αγοράζει κάθε χρόνο άλλη gpu.

Το τροφοδοτικό θα είναι μικρο, το πσ δεν προορίζεται για τίποτα από τα παραπάνω. Εγω σαν άτομο, συμφωνώ με αυτά που λες, όλα τα future proof στοιχειά που ανέφερες είναι οκ, είμαι μαζί σου, άλλα το θέμα είναι ότι δεν τον ενδιαφέρουν τον φίλο μου όλα αυτά, του έδωσα παραδείγματα, του εξήγησα λίγα πράγματα, και όχι ότι είναι πεισματάρης, άπλα είναι αντικειμενικός ο άνθρωπος και θέλει να αγοράσει κάτι δυνατό, να κάνει την δουλειά του.

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] προτείνεις να πάμε σε Samsung SSD? λες να πάρουμε με την μια έναν 240gb + 1TB HDD?

ο σκληρός θα τον καλύψει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] η μιση χαρά στο pc ειναι να εχεις κανει υπερβολές!

SSD SAmsung και δεν θα απογοητευτείς! και κατι σχετικό με τους ssd επειδη τυχαίνει να εχω κανει εργασία σε μνημες nand flash που εχουν οι ssd γενικά. To γεγονος οτι η samsung δινει 5 χρονια εγγυηση δεν ειναι καθόλου τυχαίο, καθώς ξέρει οτι η μνημες των ssd της θα ειναι αξοπιστες σε αυτό το διάστημα...αλλιως θα ηταν αυτοκτονια για την ιδια την εταιρεια. Οι ανταγωνιστές ομως παρατηρώ οτι δυσκολευονται να δωσουν τοσο μεγάλη εγγύηση γιατί προφανώς ξέρουν οτι δεν θα αντέξουν τόσο. Βέβαια να σημειωθεί οτι h samsung εχει πολιτικη με οριο στα P/E των SSD της, το οποίο οριο ομως υπερκαλύπτει τις ανάγκες για να είσαι εντός εγγύησης. (Samsung SSD Warranty | Samsung SSD)

οπως και να εχει, αντε να το παρει να το ευχαριστηθεί!

Link to comment
Share on other sites

@venisk με χεις φαει την ζωη με τον WD RED θα τον παρουμε ρε για παρτη σου και μονο να δουμε τι ειναι!

Αρα εχουμε και κλεινουμε.

ΜΒ: Asrock H170 Pro4

CPU: Intel i7-6700

RAM: HyperX Fury 16gb DDR4

PSU: XFX TS 550W Gold

GPU: GTX950 (μετα απο δυο βιντεο και ενα απλο ματι στους πινακες με τις επιδωσεις, δεν χρειαζεται συζητηση αν θα αλλαχτει η ρ7 370.)

CASE: Carbide Spec-01

COOLER: BQ Dark Rock 3

SSD: Samsung 850 (αλλαγη με τον Κingston)

ωραία είμαστε, λουλουδάκια στον μπαχτσέ!

Κάτι άλλο :)?

Πιστεύω ότι μπορούμε να προχωρήσουμε σε αγορά :T:

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει η ψύκτρα στο case? Σιγουρεψε το..

Sent from my SM-N910C

στο Spec-01 είναι οριακά, άρα περνάμε στην παραπλήσια επιλογή στο Spec-03 που την παίρνει με άνεση.

Κάποια πρόταση και για κουτάκι δεν θα ήταν κακό να κοιτούσαμε, έχετε τίποτα να δείξετε παιδιά στα 70-80ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now