Seaside

ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΩΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΩΝ......

Recommended Posts

....λυπάμαι...λυπάμαι ...λυπάμαι :(

...πραγματικά ειμαστε ΚΑΦΡΟΙ με όλη την σημασία της λέξης, και οι πολίτες και ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ελλεινοι και τρισάθλιοι ντρέπομαι ώρες-ώρες που ειμαι Έλληνας!!

...απλά καθόντουσαν και τους κοίταγαν με την πρόφαση τι? ότι δεν πρέπει να χαθεί άλλη ζωη...μα ρε ζώα δηλ. δεν υπάρχει η ενδιάμεση λύση του περιορισμού ή σκοτώνουμε ή δεν κάνουμε τπτ, πραγματίκα γίναμε η ξεφτίλα τις Εύρωπης για άλλη μια φορα, το ΚΡΑΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ είμαστε στο ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΛΑΒΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα μια βολτα στη Στουρναρη .... Απογοητευτικη κατασταση , αν και δεν την ειδα οταν ηταν στα χαλια πριν 1-2 μερες ...

Εδω ρε συ εκαψαν το e-direct. Ποιο ? Το e-direct που ειχε βαρεσει κανονι εδω και ενα χρονο ...

Α ... εκαψαν και το ταχυδρομειο στη γειτονια μου . Ε βεβαια ... τους εφταιξε και αυτο.

Ισως ενας αδολφος να βοηθουσε την κατασταση ..

Link to comment
Share on other sites

Ισως να βοηθούσε αλλά λέγοντας κάτι τέτοιο θα μας αποκαλούσαν χουντικούς.

Λυπάμαι για το παιδάκι αν και εχω αμφιβολίες για τις παρέες του.

Οσο για τον αστυνομικό "δολοφόνησε" επίσης ψυχολογικά και τα τρία παιδιά του,

που οταν θα μεγαλώσουν θα τα χλευάζουν και θα βρίζουν.

Τελικά παιδιά καλή η δημοκρατία αλλά η πολλή δημοκρατία βλάπτει σοβαρά την υγεία και την τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι για το παιδάκι αν και εχω αμφιβολίες για τις παρέες του.

επειδή πήγαν στα εξάρχεια? ήταν στρατευμένος αναρχικός? ακόμα και αμφιβολίες να είχες τι ρόλο βαράει το "αν και" ? δε καταλαβαίνω.

περί χιτλεροπαπαδόπουλων ούτε ως πλάκα δε τα εκλαμβάνω, με στεναχωρεί αφάνταστα που υπάρχουν άτομα που ενστερνίζονται τέτοιες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδέψατε, διάφορα όπως ότι τα έσπαγε στο γήπεδο, είχε αποβληθεί στο σχολείο και άλλες τέτοιες παπαριές ή κάτι διαφορετικό?

Διάφορα = η παρέα του σύχναζε στο "άνδρο της αλητείας - δολοφόνων - αντιεξουσιαστών" εξαρχείων?

και έτσι να είναι τι σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

επειδή πήγαν στα εξάρχεια? ήταν στρατευμένος αναρχικός? ακόμα και αμφιβολίες να είχες τι ρόλο βαράει το "αν και" ? δε καταλαβαίνω.

περί χιτλεροπαπαδόπουλων ούτε ως πλάκα δε τα εκλαμβάνω, με στεναχωρεί αφάνταστα που υπάρχουν άτομα που ενστερνίζονται τέτοιες απόψεις.

Δεν σημαίνει κάτι συγκεκριμένα. Ισως οτι δεν έκανε παρέα και με πολύ καλά παιδιά. Αλλα ποτέ δεν θα το μάθουμε.

Ας συγχωρέσει την ψυχή του ο Θεος.

Δεν υποστηρίζω την χούντα αλλά δεν γουστάρω να ζω σε τέτοια κοινωνία.

Βρέθηκε την λάθος ώρα στο λάθος μέρος. ΑΠΛΑ. Και πιστέυω πως κανείς απο εμάς δεν θέλει αυτή την κατάσταση. Να φοβαται

για την ζωή του. Η καθιστική διαμαρτυρία είναι ένας πολύ καλός τρόπος όπως έκαναν οι μαθητές. Δεν σπάσανε.

Ουτε καταστρέψανε. Αν είχανε σπάσει και ταυτοχρόνως λεηλατήσει όμως το μαγαζί του πατέρα σου θα είχες άλλη αποψη,

πίστεψε με.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζω την χούντα αλλά δεν γουστάρω να ζω σε τέτοια κοινωνία.

Αν είχανε σπάσει και ταυτοχρόνως λεηλατήσει όμως το μαγαζί του πατέρα σου θα είχες άλλη αποψη,

πίστεψε με.

...το αυτό και τπτ παραπέρα.

...δεν παει καλά η χώρα μας κυριοι καθόλου καλά δυστηχώς :(

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καταστρέψανε. Αν είχανε σπάσει και ταυτοχρόνως λεηλατήσει όμως το μαγαζί του πατέρα σου θα είχες άλλη αποψη,

πίστεψε με.

Εννοείς πως αν είχαν σπάσει λεηλατήσει το μαγαζί του πατέρα μου θα υποστήριζα να κατεβούν τα τανκς στους δρόμους και να βαράει ασάλιωτα η μπατσαρία όποιον δεν είναι μόνος του?

Θα διαφωνήσω (εκ του ασφαλούς στη προκειμένη)

Είναι δυνατό να υποστηρίζεις τέτοια καθεστώτα - στέρηση ελευθεριών, επειδή το κράτος - αστυνομία είναι άχρηστο? Δε νομίζω πως σκέφτεσαι στο σωστό δρόμο πάντως, ούτε βέβαια έχω να σου προτείνω ποιος είναι ο σωστός δρόμος για να μη κάνω και τον έξυπνο.

Πονάει χέρι, κόψει κεφάλι για να μη πονάει χέρι?

Μην αρχήσω τώρα περί χαφιεδισμού της αστυνομίας γιατί θα βάλετε στο ίδιο στρατόπεδο με τους μπαχαλάκηδες.

Είδες πουθενά να επικροτώ, συμφωνώ με τα επεισόδια? Εγώ για το παιδί σας γράφω που μου λέτε για τις παρέες του και μου θυμίζετε απόψεις του δολοφόνου περί αποκλίνουσας συμπεριφοράς και κολοκύθια τούμπανα....

Και με τον Πάσσαρη να έκανε παρέα δεν έχει σημασία.

Στη θέση του θα μπορούσα να ήμουν εγώ, εκεί τρελλαίνομαι ή ο χοντροΓοριλλάκος που επειδή εγώ βγαίνω εξάρχεια να λεγόταν πως δεν είχε καλές παρέες, μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε ελάχιστη σχέση έχουν τα επεισόδια με την δολοφονία, το κερασάκι στη τούρτα ήτανε αυτό.

Δε χρειάζεται χούντα αν έχουμε ανίκανο κράτος να προστατέψει τους πολίτες. Η χούντα θα τα κάνει απλά χειρότερα, το ξέρουμε είναι δοκιμασμένο. Και δεν είναι η μεγαλύτερη απειλή οι αναρχικοί, μεγαλύτερη απειλή είναι η διαφθορά που επικρατεί,η κακή παιδεία και η έλλειψη κοινωνικής ευαισθησίας του κράτους. Άλλωστε προσωπικά πιστεύω πως αυτά οδήγησαν και στην εμφάνιση των κουκουλοφόρων.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή σε όλους αυτούς που στο όνομα αυτού του παιδιού βγάζουν στην επιφάνεια όλη τη σαπίλα της σύγχρονης ελληνικής κοινωνίας,βαφτίζοντάς το επανάσταση.

Όσοι πέταξαν μολότοφ και λεηλάτησαν μαγαζία κινούνται στο ίδιο μήκος κύματος με τα κόμματα που παλεύουν να αποκομίσουν όσες περισσότερες ψήφους μπορούν με αφορμή τη δολοφονία του Σαββάτου,όσο και με τον ειδικό φρουρό που με τόσο επιδέξιο τρόπο "αφόπλισε" τον 16χρονο μαθητή που αποτελούσε απειλή για την κοινωνία επειδή κυκλοφορούσε στα Εξάρχεια και επιτέθηκε φραστικά σε ένστολο όργανο του κράτους.

Κρίμα το παιδί,τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρα λοιπόν συμφωνούμε όλοι πως ζούμε σε ένα μπουρδέλο.

Δεν ανοιξα αυτό το θέμα ούτε για να ξεκινήσω πολιτικές διαμάχες, ουτε για να

δηλώσουμε εδώ ο καθένας πολιτικές ταυτότητες - πεποιθήσεις - πιστευω.

Απλά για να τονίσω την κατάντια.

Ας μην μιλήσουμε άλλο για το παιδάκι. Στην τελική εκείνο το πλήρωσε με την ζωή

του.

1)Ναι στην απεργία πείνας.

2)Ναι στην καθιστική διαμαρτυρία

3)Ναι στις πορείες - Οταν αυτές είναι σε ειρηνικό και ήπιο τόνο.

4)Ισόβια η τουλάχιστον 25 χρόνια στον ειδικό φρουρό για το λάθος του.

ΟΧΙ ομως στους βανδαλισμούς και στην καταστροφή ξένης περιουσίας.

Κι εγώ έκανα βόλτες στην Στουρνάρη από 13 ετών. Και στα κομπιουτεράδικα και

στην πλατεία Κάνιγγος που έτρωγα σουβλάκια αφού είχα σηκώσει την μισή

COSMODATA και τον Παπασωτηρίου. Ωρες ατελείωτες στο RAM SHOP και στο PC

STORE. Α και μην ξεχάσω MG MANAGER και HAC SHOP.

Στο Πλαίσιο που το κάψανε δούλευα κάποτε. To 2001 ήτανε η το 2002. Δεν θυμάμαι.

Μάλλον συμφωνούμε SOL και δεν το έχουμε καταλάβει.

Προσωπικά θα προτιμούσα να έχουν καθαρίσει κάνα πολιτικό απόβρασμα πάρα

να τα σπάγανε. Απλά δεν έφταιγε ο κοσμάκης να μείνουν άνεργοι και με ζημιές

χιλιάδων ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now