Pastelidis.n.s.

Gpu Pots---->Information

Recommended Posts

Λοιπον μαγκες θα ηθελα τα φωτα σας επειδη εσεις τα ξερετε καλυτερα.... Σκεφτομαι να κανω ποτακια ωστε να εχουμε να παιζουμε λιγακι....και αν δουμε οτι πανε καλα φτιαχνουμε και αλλα...Τα σχεδια έχουν γινει αλλα εχω ορισμενες αποριες...!!!!!

  1. Που μπορω να βρω κομματια χαλκο για pots? Kαι ποσο παει η ταριφα περιπου απο εκει που τα παιρνετε?....Ααααα και πως τον ζηταω?
  2. Τι υλικο χρησιμοποιειται στα backplates συνηθως?
  3. Ποιες καρτες γραφικων πρεπει να χρησιμοποιησω για να παρω τα μετρα ωστε να χρησιμοποιουνται σε ολες?

Παιδια εσεις πιο ειδικοι σε αυτα τα χερια στα πληκτρολογιο και περιμενω απαντησεις....:kiss:...:kiss:...:kiss:...

Link to comment
Share on other sites

1. Ρεντας στο Λιμάνι στον Πειραιά. Δεν ξέρω πόσ έχει πάει το κιλό. Πέρυσι ήταν 12?. Ζητάς ηλεκτρολυτικό χαλκό σε ράβδο άμα θές στρογγυλό ή σε ορθογώνιο άμε θές με γωνίες.

2. Acetal και κάνεις τα σχέδια σε cad ή corel και πάμε και τα κόβουμε σε lazer.

3. Θα σου βρώ έτοιμα σχέδια για όλες τις κάρτες και για όλα τα cpu, αλλά κανονικά στα CPU άμα αφήσει λίγο πιο μεγάλο το holdown & backplate κάνει αργότερα και άλλες τρύπες ενώ στις κάρτες γραφικών άμα το κάνεις όπως ο crusty, απλά αλλάζεις λαμάκια και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

1. Μιλησα με Crusty και μου ειπε οτι ειναι 200m απο τον σταθμο τους ΗΣΑΠ στον Πειραια.

2. Eιναι αναγκαιο σε cad η corel τα σχεδια?

3. Δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα λαμακια....ειμαι noob σε αυτα....

Link to comment
Share on other sites

To Corel είναι απαραίτητο γιατί το Laser "διαβάζει" από αυτό. Δεν είναι δύσκολο, το μόνο που χρειάζεται να προσέξεις είναι οι διαστάσεις να είναι σωστές.

Link to comment
Share on other sites

ιντσες το βρηκα...

Θα έβαζα στοίχημα ότι οι διαστάσεις ήταν σε κυπριακά ριάλια...:o..

Ρε Χρηστάρα αφού έχεις και την διάθεση και τον χρόνο πάρε μολύβι χαρτί και ριζόχαρτο ( το απόλυτο εργαλείο για σχεδίαση του mounting) και κάθησε και βρες τις διαστάσεις.Τώρα για το corel δώστα εσύ καλοσχεδιασμένα ακόμα και στο χέρι στον τόρνο και θα κάνεις τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now