Pastelidis.n.s.

Block για τις GeForce GTX 295 και GTX 285 από την Koolance

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/548a2f62095d27.png[/WRAPLEFT]Μετά τις ΕΚ και DangerDen οι οποίες ανακοίνωσαν block για την GTX 295, παίρνει σειρά η Koolance η οποία ετοιμάζεται να ξεκινήσει την πώληση δύο νέων blocks για τις GeForce GTX 295 και GTX 285.

Το block της GTX 295 έχει την κωδική ονομασία VID-NX295 και έχει διαστάσεις 20 x 12 x 3cm, ζυγίζει 1Kg, έχει G1/4 threads έχοντας υψηλή πυκνότητα στο μέταλλο του χαλκού απο το οποίο είναι κατασκευασμένο. Η τιμή του ανέρχεται στα 159.99$.

Από την άλλη πλευρά το νέο μπλοκ της GTX 285 έχει την κωδική ονομασία VID-NX285, έχει διαστάσεις 15,9 x 14,6 x 1,6cm ζυγίζει 680gr, έχει μια βάση χαλκού, διαθέτει G1/4 threads και είναι εξοπλισμένο με ένα ακρυλικό καπάκι και ένα χαλύβδινο κάλυμμα.

Το συγκεκριμένο block θα κοστίζει 99.99$ και θα είναι διαθέσιμο απο τις 10 Φεβρουαρίου.

Koolance_GTX_295_waterblock_01.jpg

Koolance_GTX_295_waterblock_02.jpg

Koolance_GTX_295_waterblock_03.jpg

Koolance_GTX_285_waterblock_01.jpg

Koolance_GTX_295_waterblock_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά όλες οι υλοποιήσεις της Koolance σε blocks είναι πιο ωραίες από τις άλλες εταιρίες, είδαμε χθες αλλά δυο block για την GTX295 αλλά δεν ήταν τόσο ωραία. Η Koolance έχει αυτό το "τζαμάκι" εκεί που υπήρχε ο ανεμιστήρας στην 295.

Το ίδιο είχε κάνει απ'ότι θυμάμαι και με τις 9800GX2.

Μπράβο στην Koolance για ακόμα μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μ αρέσουν πολύ τα Koolance. Αν σε απόδοση κερδίζουν ή χάνουν 1-2 βαθμούς δε με νοιάζει, με ενδιαφέρει η εμφάνιση πρωτίστως όταν μιλάμε για υδρόψυξη.

Απλά δυστυχώς, όπως όλα άλλωστε, είναι ακριβούλια...

Link to comment
Share on other sites

πανακριβουλια ειναι ελεος....εγω ψηφιζω αερα του θεου και παντα αερα στην προκειμενη περιπτωση.....

Δεν θα διαφωνήσω...Αλλά όποιος δίνει τόσα χρήματα γοια να πάρει τέτοιες κάρτες δεν νομίζω να κολώσει στην αγορά block....

Link to comment
Share on other sites

Άραγε μπορεί κάποιος αν θέλει να βάλει το backplate(δεν ξέρω αν το γράφω σωστά) στο πίσω μέρος της κάρτας; θα χωράει να βιδώσει;

Το backplate που έβγαλε η EVGA.

Link to comment
Share on other sites

1kg? Λυπαμαι την 295 :hehe:

Μετριάζεται κάπως το βάρος με βοήθεια από τους σωλήνες αλλά όπως και να το κάνουμε ένα κιλό είναι πολύ...Με 160 δολλάρια αγοράζεις ένα μόμπο ή άλλη μια κάρτα γραφικών ή κάτι άλλο τέλοσπάντων... Είπαμε ωραίο καλό αλλά να βγει και με κάποια λογική τιμή όταν πρόκειται για εξειδικευμένο μπλοκ , εν μέσω οικονομικής κρίσης αυτό είναι κακή τιμολόγηση!:@....

Link to comment
Share on other sites

Μετριάζεται κάπως το βάρος με βοήθεια από τους σωλήνες αλλά όπως και να το κάνουμε ένα κιλό είναι πολύ...Με 160 δολλάρια αγοράζεις ένα μόμπο ή άλλη μια κάρτα γραφικών ή κάτι άλλο τέλοσπάντων... Είπαμε ωραίο καλό αλλά να βγει και με κάποια λογική τιμή όταν πρόκειται για εξειδικευμένο μπλοκ , εν μέσω οικονομικής κρίσης αυτό είναι κακή τιμολόγηση!:@....

Πάντως σε σχέση με τις άλλες δυο υλοποιήσεις που έχουμε δει είναι στη μέση, είδαμε ένα block στα ~110? και ένα άλλο στα ~180?(δεν θυμάμαι ακριβώς τιμές). Απλά κατα την δική μου άποψη είναι το πιο ωραίο, σε επειδόσεις θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

ok thanks!!!!

κάτι άλλο, σήμερα έκανα βίδες την gtx 295 για να της αλλάξω την πάστα με AS 5

όταν την συναρμολόγησα, την άφησα τελείως γυμνή (της έβγαλα και το κάτω κάλυμμα)... μπας και εξαερώνεται καλύτερα...

καλά έκανα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now