GoriLLakoS

[GOOC 2009]Gigabyte Open Overclocking Championship 2009 [Greek Qualifier by hwbox.gr]

Recommended Posts

Και ένα καθαρά εγκυκλοπεδικό σκορ με μητρική EVGA 790i και 2ΧGTX285. Είναι γεγονός οτι για να παίξει η μητρική στα 571 fsb και με τις μνήμες στα 1000 πρέπει να κάνεις τάμα. Πολύ ιδιότροπη με τις ρυθμίσεις για να ταιριάξουν όλα σωστά. Πάντως το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που θα περίμενε κανείς. Το x48 είναι σαφώς καλύτερο.

3dmark01790i88106.jpg

Επειδή έκανα πατάτα με το screenshot τίς λεπτομέριες μπορεί να τις δεί κάποιος στο ORB.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9475752

Link to comment
Share on other sites

Αclockάριστες οι 285, έτσι?Άρα δε μπορεί να πάει αρκετά καλύτερα? (δεδομένου οτι και οι 285 θα ανέβουν..) Ή μπα...]

Άμα τις κλοκάρεις αντί να κερδίζεις , χάνεις..

....Άντε πάλι με νέα κάρτα τώρα.....

Μπράβο Γιώργο πολύ καλό νούμερο.;)

Link to comment
Share on other sites

....Άντε πάλι με νέα κάρτα τώρα.....

Thanks Bill για το tip.... :)

Thanks Psilos... :)

[hwbot] 87674 - E8600 @ 3998Mhz - GTX285 793/1477 SINGLE on air - For GOOC 2009 [/hwbot]

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9475830

2k1_3998MHz_SINGLE_GTX285_87674.png

OMG WTF BBQ!

Τζάμι score, φανταστικά clocks στην κάρτα :D

Τα 1200 GPU τα έχει λογικά αυτή on LN2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά αφού το έτρεξα το 3dmark01 και βγηκα 28ος και 16ος δεν γίνεται τουλάχιστον να γράπσεται το score μου???Εξάλλου έχω την δικαιολογία ότι ειμαι 14χρονών!!!please.Όσοι θέλουν να δούνε να πάτε στη σελίδα http://www.hwbot.org/hallOfFame.do?type=result&applicationId=1 και δείτε με στα score "single card 28# και double card 16#.Please.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου.Τα σκορ που λες ότι έκανες δεν μπορούν να επαληθευτουν διότι οι εικόνες είναι τραγικές και μάλλον fake.Επίσης το σκορ είναι αδύνατο να επιτευχθεί με το cpu τόσο χαμηλά non-tweaked windows-ddr2......Eδώ άλλοι με περισσότερη πείρα απο σένα και παλέυουν να φτάσουν τα 90.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά αφού το έτρεξα το 3dmark01 και βγηκα 28ος και 16ος δεν γίνεται τουλάχιστον να γράπσεται το score μου???Εξάλλου έχω την δικαιολογία ότι ειμαι 14χρονών!!!please.Όσοι θέλουν να δούνε να πάτε στη σελίδα http://www.hwbot.org/hallOfFame.do?type=result&applicationId=1 και δείτε με στα score "single card 28# και double card 16#.Please.....

121k με το σύστημα σου δεν βγαίνουνε.

Είτε cheatάρεις και μας κάνεις τον ανήξερο είτε τρέχεις Windows Seven και το 3D Mark2001SE buggάρει εκεί.

Επίσης ακόμα και να ήτανε αληθινό/σωστό το score σου, δεν έχεις ORB Link για validation.

Link to comment
Share on other sites

LOL?

1) Fail, γιατί με 2.4 τον CPU και τις μνήμες τόσο χαμηλά και untweaked, τέτοιο σκορ δεν κάνεις.

2) Fail, γιατί δε φαίνεται τίποτα στα SS (εκτός του ότι, τουλάχιστον του SLi είναι fake)

Αν όντως το έκανες FireKiller, άσε το δικό σου διασυρμό - ντροπιάζεις και την ομάδα σου όμως έτσι...

Θα σε παρακαλούσα να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου περί των σκορ αυτών (τα οποία φυσικά δεν μπορούν σε απολύτως καμία περίπτωση να μπουν στο διαγωνισμό). Αν cheetαρες, καλό θα είναι να το παραδεχτείς τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από όλα τα παραπάνω που ειπώθηκαν, να προσθέσω κάτι που πραγματικά μου έκανε εντύπωση ... Πώς στον κόρακα κατάφερες να έχεις το Windows Vista Theme στα CPU-Z tabs και το Windows Olive Luna Theme στο 3DMark2001 και το GPU-Z ? Ή μήπως βρήκες τρόπο να τα έχεις ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ?

Είσαι και logged in στο msn ... :hehe:

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

UPDATE

...λοιπόν επειδή δημιουργήθηκε κάποιο θεματάκι για το πότε τελιώνει ο διαγωνισμός, αποφασίσαμε οτι αποτελέσματα θα είναι δεκτά μέχρι αύριο 9-03-09 23:59 ώρα Ελλάδος!!

..οπότε γεμίστε τα κάνιστρα :D :D

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

OMG WTF BBQ!

Τζάμι score, φανταστικά clocks στην κάρτα :D

Τα 1200 GPU τα έχει λογικά αυτή on LN2.

Για 1200 χλωμό το κόβω Bill.....Έχει προβλήματα η κάτρα με το Core της για να δώσει παραπάνω κι εγώ πολύ δουλειά για να αρχίσω να ψάχνω τώρα.... :(

Γιωργη , με τις 285 που δοκιμαζαμε , εδιναν CH 291 με τους 177.35 . Τους εχεις δοκιμασει ή το κρατας για εκπληξη αργοτερα ??? :D

Σε ΜΟΝΗ κάρτα Στέλιο?......Γιατί εγώ πήρα τον π@ύλο σε μονή....

Link to comment
Share on other sites

Όλα στην ώρα τους Γιώργη, άλλωστε η υπομονή είναι αρετή όπως λέγανε και οι αρχαίοι.

Πάντως από μνήμες δεν πρέπει να έχεις παράπονο, τις ξεχείλωσες :D

p.s. Και εγω, με μονή GTX 280 & GTX 285 ούτε με τους 177.35 είδα διαφορά στο Car High.

Μήπως τα έμπλεξες Στέλιο ? :D

Link to comment
Share on other sites

ΑΜΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ :kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...

Τι μας κανεις Γιωργο μεσημεριατικαααααααααααααααααααααααααααα !!!!!

Αλλες pic εχουμε ?? στειλε λινκ με pm ASAP :'(....

Τα πουλαω ολα και παιρνω gigabyte!!

Link to comment
Share on other sites

@Bill: Είναι όντως 19-20 χρονών και καταλαβαίνω ότι εσείς οι 24+ μπορεί να μην εντυπωσιάζεστε ... Ούτε και ο Άκης προφανώς θα εντυπωσιαστεί γιατί μου έχει πει ότι η γυναίκα αν δεν είναι πάνω από 22 δεν λέει ... Το forum όμως έχει και νιάτα (:D) που η καρδιά μας χτυπάει δυνατά για τέτοια γκομενάκια ... :D

@Πιτσιρίκο: Είσαι θύμα του marketing :hehe: Όχι δυστυχώς δεν έχουμε άλλες pic :(

Link to comment
Share on other sites

@Bill: Είναι όντως 19-20 χρονών και καταλαβαίνω ότι εσείς οι 24+ μπορεί να μην εντυπωσιάζεστε ... Ούτε και ο Άκης προφανώς θα εντυπωσιαστεί γιατί μου έχει πει ότι η γυναίκα αν δεν είναι πάνω από 22 δεν λέει ... Το forum όμως έχει και νιάτα (:D) που η καρδιά μας χτυπάει δυνατά για τέτοια γκομενάκια ... :D

@Πιτσιρίκο: Είσαι θύμα του marketing :hehe: Όχι δυστυχώς δεν έχουμε άλλες pic :(

Γ@μωτη...Γιατι στο Event του multi που ηταν της gigabyte δεν ειχαμε τετοιο μωρο ?? αλλα μια αλλη που μας μοιραζε παγουρινια και τραπουλες ?? αντι να εχουμε κανενα τετοιο πιπινι να μοιραζει φιλακια ? ΟεΟ ??

pff ολη τη δοξα στους ξενους...:funk:..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now