GoriLLakoS

[GOOC 2009]Gigabyte Open Overclocking Championship 2009 [Greek Qualifier by hwbox.gr]

Recommended Posts

Την Rampage Extreme που ήρθε σήμερα δοκίμαζα με έναν E8600, δεν είναι κανά ιδιαίτερο run Στέλιο.

Fresh Windows XP SP3 ( standard, not tweaked )

Χαλαρά οι RAM

Απλά LoD έβαλα και δοκίμασα και ένα νέο test order.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα driver της προκοπης ρε και τρεξτο . Το ειδα οτι ειναι προχειρο , αλλα τον driver δεν τον λυπηθηκες ??? :D

Όταν χτυπάω 640MHz FSB stable με μητρική που πήρα εγω ο ίδιος και CPU που είχα διαλέξει εγώ από το ράφι δεν με αφήνει η χαρά να σκεφτώ να κάνω τέτοια πράγματα... :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι οι τελυταίες Rampage Extreme και δεν μπορείς να διαλέξεις ουσιαστικα!!!!:handshake...:handshake...:handshake...

Καλό σκοράκι για ζέσταμα

Link to comment
Share on other sites

Thanks Γιώργο :)

Μάλλον δεν αξίζει ούτε για Single Card ο i7.

Η διαφορά στο Dragothic Low είναι "χαωτική" και με κάμποσο tweaking πιστεύω θα ανέβει και άλλο με τον E8600.

Crio, όχι ρε, αφού διάλεξα την mobo, μπορούσα να την είχα πάρει από την Ν. Ευκαρπία, αλλά η τύχη μου ( yeah lol ) επέμενε να την πάρω από την Κρήτη :D

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που bench-άρω 13-14 ώρες ασταμάτητα ... :hehe:

Το laptop είναι πλέον Χανιά, ακόμα σπίτι μου βέβαια, από ότι φαίνεται θα το κρατήσω μέχρι την Καθαρά Δευτέρα αλλά ... δεν το έχω εδώ Ρέθυμνο, γιατί ήταν να το πάρει σήμερα ο Χρήστος :D Τέσπα χθες τα ξημερώματα πριν φύγω ξανα-bench-αρα το 2k1 (17571 max score μέχρι τώρα) ... Ξεκίνησα στις 03:30 το βράδυ (μετά που κλείσαμε το msn Bill ;) - και καλά θα πήγαινα για ύπνο) και στις 07:40 το πρωί μετά από πολύ κόπο πάτησα επισήμως τα 17600 :eek:

Το κακό είναι ότι ως συνήθως δεν το έκανα save, μόνο screenshot, και τώρα σκέφτομαι να δω τι θα κάνω :( Oπότε τώρα θα τρέξω ένα fucked-up score με το Compaq εδώ ίσα-ίσα για να πάρω μέρος στον διαγωνισμό :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πληροφορήθικα ότι το Πανευρωπαϊκό αντί να γίνει στις 23 - 25 Απρίλη, θα γίνει στις 17 - 18 Απρίλη - δηλαδή τη Μεγάλη βδομάδα του Πάσχα μας ( Μ. Παρασκευή - Μ. Σάββατο).... Σιγά μην κάνω Ανάσταση μέσα στο αεροπλάνο ή μέσα σε κάνα ξενοδοχείο!....

Οπότε ξεχάστε με εμένα..... :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πληροφορήθικα ότι το Πανευρωπαϊκό αντί να γίνει στις 23 - 25 Απρίλη, θα γίνει στις 17 - 18 Απρίλη - δηλαδή τη Μεγάλη βδομάδα του Πάσχα μας ( Μ. Παρασκευή - Μ. Σάββατο).... Σιγά μην κάνω Ανάσταση μέσα στο αεροπλάνο ή μέσα σε κάνα ξενοδοχείο!....

Οπότε ξεχάστε με εμένα..... :(

Κριμα..Και να πω οτι δεν εχεις και δικιο...Κριμα παντως..

Link to comment
Share on other sites

Εμ τι πλάκα κάνουμε? Όντως το πήγαν Πάσχα, ανακοινώθηκε στο XS. Εγώ πάντως δε θα χα πρόβλημα, άνετα θα πήγαινα - τις βαρέθηκα τις λαμπάδες :D

Link to comment
Share on other sites

[hwbot] 85059- E8600 @ 3998Mhz - ATI 4870 1100/1270 SINGLE on LN2 - For GOOC 2009 [/hwbot]

.... αν και δε θα πάω λόγω ημερομηνίας διεξαγωγής του Πανευρωπαϊκού, αλλά έτσι για το γμτο...... :(

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9473639"]http://service.futuremark.com/compare?2k1=9473639[/url]

2k1_4000MHz_SINGLE_85059.png

Link to comment
Share on other sites

hwbot 85059- E8600 @ 3998Mhz - ATI 4870 1100/1270 SINGLE on LN2 - For GOOC 2009 hwbot

.... αν και δε θα πάω λόγω ημερομηνίας διεξαγωγής του Πανευρωπαϊκού, αλλά έτσι για το γμτο...... :(

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9473639[/url]

2k1_4000MHz_SINGLE_85059.png

Ζωγράφισες Γιώργο :handshake...

Λογικά το Nature έχει κι άλλο να δώσει με υψηλότερα VGA clocks, οπότε οι προβλέψεις για 86k ίσως και 87k με single GPU ήτανε σωστές.

Ελπίζω να αλλάξει η ημερομηνία ή να αλλάξεις γνώμη, δεν λέει να μην είσαι μέσα.

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now