giogio

8500 525x8

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλα το ρευμα του 8500 με αυτο το fsb πανω σε μια rampage formula, ο 8500 ειναι στο νερο οι θερμοκρασιες με prime 95 2 ωρες ειναι 52 βαθμους

newpicture003bk0.th.jpg:que:...

οποια παρατηρηση η βοηθεια για παραπανω ειναι δεκτη παιδια.

Link to comment
Share on other sites

το κουτι ειναι cosmos s αντλια swiftech block d-tek fuzion v2 ψυγειο Black Ice,GTS 240 με 2 12αρηδες nexus και 2 4870 1gb η καθε μια σε crossfire επισης με νερο με block coolance και ψυκτρακια enzotech.

11022009418ej6.th.jpg

μια απορια που εχω ειναι καλυτερα περισσοτερο fsb με χαμηλο multi η πιο πολυ multi και λιγοτερο fsb?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου λεγα να παιζες σε 24/7 συστημα με χ9 πολ/στη και με διαιρετη τις μνημες

δεν υπαρχει λογος να ζορισεις την μητρικη σου.Θα σου αρχισει τα κουλα για καθε μερα ετσι μετα απο καιρο.

αναγκαστικα οι μνημες παιζουν 1:1 αυτοματα σημαινει πιο χαλαρο στραπ λογω υψηλου fsb και γενικως προτεινω χαμηλο fsb και ψηλα τις μνημες.Πιστευω ειναι καλυτερα και πιο safe

460χ9 και 1.2multi για τις μνημες στα 1100.

η προσπαθησε να πειραματιστεις με 8,5x.δεν ειμαι υπερ του υψηλου fsb για everyday use

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλά ναι, αυτό που είπε και ο από πάνω, δεν θα παίζει για πάντα το Mobo 24/7 με 550 fsb, κάποια στιγμή θα σου μείνει :( δοκίμασε αυτό πυ είπε να δεις και πες μας πως θα σου φανεί η αίσθηση

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι 467χ9 με μνημες στα 1120 η μεγαλη διαφορα που ειδα ειναι στο τεστ bencmhark του grand theft auto iv απο 55.23 fps με 525χ8 πηγε 58.85 με το 476χ9 και τις μνημες στα 1120...

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι 467χ9 με μνημες στα 1120 η μεγαλη διαφορα που ειδα ειναι στο τεστ bencmhark του grand theft auto iv απο 55.23 fps με 525χ8 πηγε 58.85 με το 476χ9 και τις μνημες στα 1120...

500X9 next !!!

ο απο πανω εχει ονομα κυριε Ανεστη :P

συγνώμη κύριε Ιάσωνα :$..

Link to comment
Share on other sites

500X9 next !!!

συγνώμη κύριε Ιάσωνα :$..

λες οτι θα ειναι καλυτερα?500 fsb δεν υπαρχει προβλημα για μελοντικα να παρω την μητρικη στο χερι και αν μπορεις πες μου καμια ρυθμιση βολτ για 500αρι fsb πιο πολυ N/B CPU PLL FSB..απο μνημες και cpu τα εχω βρει πανω κατω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now