nikpoth

Πρόβλημα με sweex 2 port serial ata pci card

Recommended Posts

Καλησπέρα.Έχω μια καρτούλα pci για extra 2 θέσεις sata.Όταν μπουτάρη το σύστημα με το σκληρό η το dvdr πάνω τις δεν ανοίγει καν το pc.(error disk)ξεκουμπώνω το sata ,ανοίγω το pc κανονικότατα.βάζο το sata πάνω στην καρτούλα και ο σκληρός η το dvdr λειτουργούν κανονικά!!Πως θα αποφύγω αυτή τι διαδικασία κάθε φορα που ανοίγω το pc?

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες την έχω τι ριμάδα!σε περιβάλλον windows είναι άψογη απλά στο άνοιγμα με συνδεδεμένο sata πανώτης χάνι τους άλλους σκληρούς το pc.Να κάνω καμια δοκιμη?καμια πρόταση?(δεν έχω άλλο pc εδώ τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε μπορεις να κανεις boot με τους δισκους πανω της γιατι δε τη "βλεπει" το BIOS.

Απο την αλλη... "μα καλα, ΣΟΥΪΞ πηγες και πηρες ρε συ? Ενα πραμα απο αυτη την εταιρεια δε μου χει βγει καλο..."

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε μπορεις να κανεις boot με τους δισκους πανω της γιατι δε τη "βλεπει" το BIOS.

Απο την αλλη... "μα καλα, ΣΟΥΪΞ πηγες και πηρες ρε συ? Ενα πραμα απο αυτη την εταιρεια δε μου χει βγει καλο..."

Μόλις δοκίμασα και με μια manhattan sata raid controller pci και κάνει το ίδιο...θα τρελαθώ!!Το BIOS δεν την βλέπει ούτε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το thread απο το Google, ψάχνοντας σχετικά με αυτή τη κάρτα.

Εχω κάποιες προτάσεις, αλλά βλέπω οτι έχει να ενημερωθεί απο το Μάρτιο.

Τα έφτιαξες; 'Η όχι;

Για να μή γράφω άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now