Recommended Posts

Nice :up:

Τρέξε 3-4 runs και με πολύ σφιχτά timings και δες τι είναι πιο γρήγορο και πόσο...ο veloci ή ο απλός;

P.S: Ωραία τα lccs, αλλά νομίζω ότι πιέζοντας το hw μας τόσο πολύ, του μειώνουμε τον χρόνο ζωής! Προσωπικά δεν θα το πιέσω άλλο...όχι τόσο πολύ:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε faila αφού την ξέρεις την απάντηση! Στο είπα την άλλη φορά που έτρεχα 32άρι τι το βάζεις το παιδί να τρέξει και να ξανατρέξει?!!! Raptor-Velociraptor ftw για 32άρι. ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε faila αφού την ξέρεις την απάντηση! Στο είπα την άλλη φορά που έτρεχα 32άρι τι το βάζεις το παιδί να τρέξει και να ξανατρέξει?!!! Raptor-Velociraptor ftw για 32άρι. ΤΕΛΟΣ.

Το ξέρω ρε:P nintendo:hehe:

Απλά να μας πει την ακριβή διαφορά ή έστω που κοντά κυμαίνεται, γιατί από άλλους ακούω για ms και από άλλους για ολόκληρα 2-3 sec:p.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ κουβέντα να γίνεται :hehe: Συγνώμη να ρωτήσω κάτι noob-ίστικο; Αφού δεν έχει uncore το P55, αυτό που αναγράφεται στο NB Frequency τι είναι;

*ΜΗΝ ΒΑΡΑΣ CRIO ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΝΩ* :hehe:

Δώσε ρε pastel :T:

To nb εχει κλειδωμενο πολαπλασιαστη 18 133χ18=2394 σε default. Οσο ανεβαζεις bclk ανεβαινει και αυτο για παραδειγμα 210χ18=3780

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζοντας το σύστημα σιγά-σιγά για 32άρη με άζωτο από βδομάδα...... :)

Αυτό είναι με τις μνήμες χαμηλά, χαμηλό Uncore ΚΑΙ όχι τόσο καλό run.....ΑΝ το πρόσεχα λίγο, θα ήταν 9.58.xxx..... :)

"Πάλευα" κι ένα 9.58.xxx στους 3401MHz με τις μνήμες ~1082MHz και Uncore 4328MHz, αλλά δυστηχώς μόνο με το κάνιστρο και νερό μέσα είχα μεγάλες θερμοκρασίες για να το κρατήσει... :(

Από βδομάδα κι αυτό...... ;)

32M_9.59.375.png

Link to comment
Share on other sites

Παναγία και Xριστούλη.Τι έκανες ωρέ.Μόλις κατέστρεψες την κατηγορία....:P

Απίθανος ρε Γιώργαρε.Καλή επιτυχία στο αζωτούχο...

(αυτό το 1000 @ 6-7-5 στο λαιμό μου έχει κάτσει :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζαν και με 1.85Volts εκεί, αλλά για να μου πάρουν το "Write to Read (same rank)" = 15, ήθελαν 1.9Volts.... :)

Tι να κάνω?.......τους τα έχωσα....... :D

Υ.Γ. 1 Το πρώτο "6" είναι για "εφφέ".... :D ....και με "7" το ίδιο σκορ παίρνεις κατά 0.065ms πιο αργό..... :P:D

Αυτό δεν είναι τίποτα......Που να τις δεις στους 1104MHz με 7-7-6-20-1Τ-60 με 1.78V χαλαρά και 7-7-5-20-1Τ-55 με 1.81V.....:)

Υ.Γ. 2 Πάλευα ένα ~3400ΜΗz, αλλά χωρίς ψύξη ήταν δύσκολο.... :(

Aπό βδομάδα.....κι ελπίζω ΚΑΤΩ από 3400MHz.....

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Παστέλ..... :D

@ George: φτιάξε λίγο την κατηγορία του 9.xxx, γιατί ο crusty το έχει βγάλει σε χαμηλώτερη συχνότητα απ΄τον dread...... :P:D

Αμέσως να με δώσεις... :P

lcc09.th.jpg

Στην ίδια συχνότητα το έχουμε τρέξει, ο Γιώργος έγραψε λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Γιώργο! Πάρα πολύ δυνατό run και εντελώς εκτός συναγωνισμού. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να με δω στην πρώτη θέση παρ'όλο που για 3 βδομάδες είχα ένα με 202.4...:(

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Γιώργο! Πάρα πολύ δυνατό run και εντελώς εκτός συναγωνισμού. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να με δω στην πρώτη θέση παρ'όλο που για 3 βδομάδες είχα ένα με 202.4...:(

Σ'ευχαριστώ παλικάρι.......ΑΛΛΑ ΔΕΝ έχω βάλει το "sheme" και ΔΕΝ είμαι μέσα στον συναγωνισμό..... ;)

Το σκορ μου απλά το έδειξα σ'αυτό το thread για μερικούς-μερικούς και τα MSN τους...... ;)

ΔΕΝ είπα σε κανέναν να το βάλει σε κατάταξη, ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ να ποστάρεις εσύ κανονικά για την κατάταξη..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ παλικάρι.......ΑΛΛΑ ΔΕΝ έχω βάλει το "sheme" και ΔΕΝ είμαι μέσα στον συναγωνισμό..... ;)

Το σκορ μου απλά το έδειξα σ'αυτό το thread για μερικούς-μερικούς και τα MSN τους...... ;)

ΔΕΝ είπα σε κανέναν να το βάλει σε κατάταξη, ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ να ποστάρεις εσύ κανονικά για την κατάταξη..... ;)

ωραιος ο George;P..

τελευταια πολλη σημασια δινεις βλεπω στα msn:hehe:(κουτσομπολιο)

θα μας πεις τωρα πιο κιτακι μνημες ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το MSN είναι "καταστροφή", γι'αυτό κι εγώ ΟΠΟΤΕ κάνω κάνα Windows Instalation, μετά το κάνω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ UNINSTALL..... :P:D

Οι μνήμες που είχα είναι Αντώνη.....απλά τις "ζόρισα" λίγο να δω τι κάνουν.... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now