esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Στις 23 Σεπτεμβρίου κυκλοφορεί το καινούριο Brothers In Arms με τίτλο Hell's Highways. Το gameplay του παλιού δε με ενθουσίασε, αλλά σίγουρα με ενθουσιάζουν τα γραφικά του καινούριου: http://www.gamespot.com/pc/action/brothersinarms3/images.html?sid=6196057&tag=gumballs;img;3

Link to comment
Share on other sites

To Hell's Highway είναι μακράν το καλύτερο project για FPS στο 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο για μένα. Ποιος άλλος θα έκανε παιχνίδι με μια μάχη η οποία χάθηκε (Operation Market Garden)?

Αλλά...

Όπως και τα πρώτα Brothers in Arms ξεκινούσαν εξαιρετικά αλλά στην πορεία γινόντουσαν κουραστικά με τη συνεχή επανάληψη του ίδιου σεναρίου - όλο flank και flank, έτσι θα πάει μάλλον και αυτό...

Ντάξει, σίγουρα ήταν η κυρίαρχη τακτική στο 2ο Παγκόσμιο αλλά δε βγήκαν όλες οι μάχες με πλαγιοκοπίσεις...

Πάντως για μένα κρατάνε ακόμα τα σκήπτρα των πιο ατμοσφαιρικών FPS στο 2ο Π.Π., τα CoD και MoH δεν είναι παρά μόνο για να εντυπωσιάζουν (πάντα στο Single Player Campaign). Ζωηρές αναμνήσεις έχω από το MoH μόνο στο Pearl Harbor και καμιά D-Day, γιατί απλά ήταν αυτά που είπα - εντυπωσιακό.

Είναι όμως λίγο κουραστικό το όλο John Rambo που έχουν και τα CoD και τα MoH. Γι' αυτό γουστάρω τα Brothers in Arms, είχαν πολύ σωστό σενάριο (αληθινή ιστορία γαρ) και πραγματικά σε έβαζαν έστω και στο 1% της εμπειρίας του πολέμου.

Link to comment
Share on other sites

Υποβάλω και εγώ τα σέβη μου (όπως και τόσοι άλλοι)

Καλώς σας βρήκα.;)

Wizard η κοπέλα στο βαταράκι σου πρέπει να κουνήθηκε ή φταίει ο φωτισμός?

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες VIL :)

Η κοπέλα (μου) στο "αβαταράκι" την έβγαλε μόνη της με το παλιό της κινητό ;)

Πάντως ή προηγούμενη στάση ήταν καλλίτερη:T:

Δέν γνώριζα την ύπαρξη του κουτιού ρώτησα για σένα και μου είπαν.

Και έτσι να με και εγώ.:):drinks:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ την έχεις δει κιόλας :P

Σίγουρα ήμουν εγώ? :P

Δεν θυμάμαι τίποτις...

Αντε, σήμερα το βράδυ την κάνω επιτέλους και γυρίζω Σεπτέμβρη :D

Να προσέχετε το κουτί ρα...:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now