esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ρε γμτ ψάχνω να βρω αν υπάρχει καμία συσκευή με την οποία μπορώ να αυξομειώνω την ένταση του ήχου (είτε των ηχείων ή του software) με τηλεχειριστήριο γιατί βαριέμαι απίστευτα να σηκώνομαι από το κρεβάτι την ώρα που βλέπω ταινίες ή ακούω μουσική για να χαμηλώσω τα ηχεία...

Διάβασα ότι γίνεται αν έχω κάρτα ήχου με front bay πράγμα το οποίο δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω και λόγω χρημάτων αλλά και λόγω τροφοδοτικού.:P

Δεν ανοίξα νέο θέμα γιατί δεν ξέρω ούτε σε ποιά κατηγορία να το ανοίξω ούτε τι τίλτο να βάλω.:P:p

Εγώ πήρα μία TV Tuner κάρτα με 30ε και χειριστήριο και χαίρομαι το MediaPortal από μακριά, play/pause/volume όλα τα κομφόρ :D

Για το άλλο, να ψοφήσουν ρε, σταδιάλα σκατόψυχοι.

Link to comment
Share on other sites

σκουπόξυλο, χαρτοταινία, 2-3 σπίρτα, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ενας συνδετηρας και λίγο φαντασία από McGyver και είσαι έτοιμος:D

0xa0xa00axxxaxaxxaax0xa0xaxa :hysterical:

Συχαίνομαι που λέγομαι "άνθρωπος"

δείτε -> http://earthfirst.com/pilot-whales-b...faroe-islands/

OMG, απάνθρωπο :( Τί μ@λάκας που είναι ο κόσμος :mad: :@....

Link to comment
Share on other sites

10% βελτίωση στο SingleThreaded και πεπαλαιωμένο SuperPi βρε George.

Άλλωστε ήδη οι Core 2 το έχουνε ξεσκίσει το SuperPi ( να δούμε μήπως και νούμερα με AMD στο εν λόγω bench να γελάσουμε ? :D ).

Σε Multi-Threaded tests δεν θα σου φτάνει ούτε ένας QX9770 @ 5GHz για να πιάσει τον Nehalem @ 4GHz-4.2GHz

Στα games όσο είσαι σε GPU Limited καταστάσεις είτε βάλεις Athlon 64 x2 @ 3GHz είτε Core 50 Octa-Core @ 50GHz πάλι στα ίδια FPS θα είσαι +/- 2FPS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την κάνω και εγώ για Ρέθυμνο :) Η φοιτητική ζωή έφθασε, hehe :D

Θα τα πούμε ξανά σε καμιά βδομάδα, που θα έχω το internet (πιστεύω ... :P) ;)

Άντε καλά να περνάτε :) Και tsan, όταν γυρίσω θέλω να δω 8600 @ 7GHz cpu-z validation :D

*παίρνει το Single Stage, τη P4C800, το kingston bh5 που παρέλαβε λίγες μέρες πριν, το δοξασμένο Mushkin Level II bh5 και κάμποσους S478 CPUs, κατεβαίνει τη σκάλα, και τα βάζει στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου*

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now