esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Διαβατήριο θες Βασίλη, βίζα δεν χρειαζεσαι σαν τουρίστας..

@panos444 Το iTunes για κάποιο λόγο μου την σπαει και εμένα.. παρολαυτα δεν υπάρχει κάτι που να μην μπορείς να κανείς σε jailbreaked iPhone! Επειδή το δικό μου το έχω jailbreaked απο την πρώτη μέρα και το έχω κάνει ακριβώς όπως το θελω, σε διαβεβαιώ πως μπορείς να κανείς τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Για Αμερική χρειαζόμαστε Βίζα/Διαβατήριο ή όχι?

Βασικά τι χρειαζόμαστε? :D

Χρειάζεσαι Ελλ. Διαβατήριο και να πληρώσεις το ESTA ( https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ ) [ κανά 10αρι-15άρι $ ]

Για που ετοιμάζεσαι ή τρολλάρεις πάλι :D

Link to comment
Share on other sites

@Πίνω μπύρες θες να κάνω μια λίστα με πράγματα που δεν μπορεί να κάνει κ πως τα κάνει το αντροιντ να δεις διαφορά;

Από το user interface κ το πληκτρολόγιο μέχρι το installous που το αντίστοιχο στο αντροιντ το Black markt ούτε root δεν χρειάζεται. Iphones είχα κ το 3gs και το 4s,όσο και αν ασχολήθηκα το πληκτρολόγιο που με βολεύει από το 2009 το swype δεν έμπαινε. Όλα τα άλλα τα βρήκα!:)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πωω όλη μέρα στην τσίτα...κούραση...

Έρχεται 3ήμερο Home alone με την γυναίκα και την παρέα :)

Για σήμερα κρασάκιι χαλαρά πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

@panos444 Σίγουρα αν ψάξεις θα βρεις μια μικρή μ@λ@κ** που το iphone δεν μπορεί να κάνει, το ίδιο νομίζω ισχύει και στα android. Όπως σίγουρα έχει χρειαστεί να συμβιβαστείς με τα android έτσι μερικές φορές πρέπει να συμβιβαστείς και με τα iphone!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Που είστε όλοι οεο?

Χρειάζεσαι Ελλ. Διαβατήριο και να πληρώσεις το ESTA ( https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ ) [ κανά 10αρι-15άρι $ ]

Για που ετοιμάζεσαι ή τρολλάρεις πάλι :D

Έλεγα για New York αλλά μετά από 6 μήνες!

Έχει τίποτα καλό εκει γύρω να πεταχτώ? Τίποτα Super Hot στο new York να έχω υπόψιν μου? :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα..ναι αμέ έχει κάτι intel και κάτι nvidia ίσως και κανα ssd που θέλω να μου φέρεις!!!!!!

vw δλδ είσαι στην Ιαπωνία και αγοράζεις γερμανικό αμάξι...:hehe:....

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Που είστε όλοι οεο?

Έλεγα για New York αλλά μετά από 6 μήνες!

Έχει τίποτα καλό εκει γύρω να πεταχτώ? Τίποτα Super Hot στο new York να έχω υπόψιν μου? :D

Σου αρέσουνε οι μεγαλουπόλεις ? Γιατί υπάρχουνε πολλά πολύ πιο όμορφα μέρη ( από όλες τις απόψεις, τοπία, αρχιτεκτονική, διασκέδαση, κόσμο, τουριστικά μέρη ) από την NY.

Επίσης αν είναι να πας NY κοίτα να πας μεταξύ Μαΐου - Αυγούστου γιατί μετά πιάνουν τα ψωλόκρυα και θα τον δαγκώνεις ακόμα και αν φοράς 5 μπλουζάκια και 3 παντελόνια με κολάν από μέσα :D

Έχει πράγματα αρκετά να κάνεις η NY, αλλά υπάρχουνε πολύ καλύτερες προτάσεις, όπως π.χ.

Miami ( πέραν από τα κλασικά παραλία, νουμάκια με μπικίνι παντού, διασημότητες, κλάμπινγκ, έχει το καταπληκτικό Sea World στο Orlando, έχει το Walt Disney World Resort πάλι στο Orlando, και μπορείς να το συνδυάσεις και με επισκέψεις στα γήπεδα των Orlando Magic & Miami Heat ) [ επίσης γαμάτα είναι καταδύσεις με μπουκάλα εκεί, έχει απίστευτη θαλάσσια ζωή ]

Αν θες μεγαλούπολη, πας Chicago. Πιο ωραία από New York, ηπιότερο κλίμα για περισσότερο χρονικό διάστημα, πολλά ωραία πράγματα να κάνεις και να δείς, κάνεις και τα ψώνια σου στα τρομερά outlet malls που έχουνε :D

Αν βρείς καμμιά Αμερικάνα την πας και στον τροχό ( ρόδα ) στο Navy Pier το βραδάκυ, και απολαμβάνεις φιλιοχουφτώματα για να μην πω και παραπάνω ( ένα 20λεπτο κάνει ο τροχός τον πλήρη κύκλο ) [ αν έχεις υψοφοβία, just don't :D ].

Ωραία φυσικά είναι και NorCal, πας San Francisco, Santa Barbara, Los Angeles, San Diego, San Jose, Anaheim, Newport Beach.

Πας στην Golden Gate Bridge του San Francisco ( η γνωστή τεράστια πορτοκαλοκόκκινη γέφυρα που βλέπεις στις ταινίες ), Disneyland στο Anaheim, την υπέροχη λίμνη Merritt στο Oakland, πετάγεσαι και Silicon Valley να κλέψεις hardware από Intel/nVIDIA/Areca/κλπ :D

Αν θες βουναλάκι, κλπ, τραβάς Colorado Springs, και ανεβαίνεις στα Rocky Mountains ( πιο κοντινό το Pikes Peak, ξέρεις τι είναι αυτό, που κάνουνε αναβάσεις με τα Suzuki και Peugeot με τις αεροτομάρες και τρελλούς οδηγούς όπως π.χ. Ari Vatanen ), έχει διάφορα αξιοθέατα ( τοπία κυρίως, όπως π.χ. το Pulpit Rock [ κάνεις ανάβαση και ορειβασία, ωραία θέα για φωτογραφίες, και έχει και αρκετή wild life ].

Link to comment
Share on other sites

πετάγεσαι και Silicon Valley να κλέψεις hardware από Intel/nVIDIA/Areca/κλπ

Ενδιαφέρον..πολύ ενδιαφέρον!!!! Μα καλά έχεις γυρίσει το αμέρικα η απλά ξέρεις???έχω πάθει...

Link to comment
Share on other sites

Σου αρέσουνε οι μεγαλουπόλεις ? Γιατί υπάρχουνε πολλά πολύ πιο όμορφα μέρη ( από όλες τις απόψεις, τοπία, αρχιτεκτονική, διασκέδαση, κόσμο, τουριστικά μέρη ) από την NY.

Επίσης αν είναι να πας NY κοίτα να πας μεταξύ Μαΐου - Αυγούστου γιατί μετά πιάνουν τα ψωλόκρυα και θα τον δαγκώνεις ακόμα και αν φοράς 5 μπλουζάκια και 3 παντελόνια με κολάν από μέσα :D

Έχει πράγματα αρκετά να κάνεις η NY, αλλά υπάρχουνε πολύ καλύτερες προτάσεις, όπως π.χ.

Miami ( πέραν από τα κλασικά παραλία, νουμάκια με μπικίνι παντού, διασημότητες, κλάμπινγκ, έχει το καταπληκτικό Sea World στο Orlando, έχει το Walt Disney World Resort πάλι στο Orlando, και μπορείς να το συνδυάσεις και με επισκέψεις στα γήπεδα των Orlando Magic & Miami Heat ) [ επίσης γαμάτα είναι καταδύσεις με μπουκάλα εκεί, έχει απίστευτη θαλάσσια ζωή ]

Αν θες μεγαλούπολη, πας Chicago. Πιο ωραία από New York, ηπιότερο κλίμα για περισσότερο χρονικό διάστημα, πολλά ωραία πράγματα να κάνεις και να δείς, κάνεις και τα ψώνια σου στα τρομερά outlet malls που έχουνε :D

Αν βρείς καμμιά Αμερικάνα την πας και στον τροχό ( ρόδα ) στο Navy Pier το βραδάκυ, και απολαμβάνεις φιλιοχουφτώματα για να μην πω και παραπάνω ( ένα 20λεπτο κάνει ο τροχός τον πλήρη κύκλο ) [ αν έχεις υψοφοβία, just don't :D ].

Ωραία φυσικά είναι και NorCal, πας San Francisco, Santa Barbara, Los Angeles, San Diego, San Jose, Anaheim, Newport Beach.

Πας στην Golden Gate Bridge του San Francisco ( η γνωστή τεράστια πορτοκαλοκόκκινη γέφυρα που βλέπεις στις ταινίες ), Disneyland στο Anaheim, την υπέροχη λίμνη Merritt στο Oakland, πετάγεσαι και Silicon Valley να κλέψεις hardware από Intel/nVIDIA/Areca/κλπ :D

Αν θες βουναλάκι, κλπ, τραβάς Colorado Springs, και ανεβαίνεις στα Rocky Mountains ( πιο κοντινό το Pikes Peak, ξέρεις τι είναι αυτό, που κάνουνε αναβάσεις με τα Suzuki και Peugeot με τις αεροτομάρες και τρελλούς οδηγούς όπως π.χ. Ari Vatanen ), έχει διάφορα αξιοθέατα ( τοπία κυρίως, όπως π.χ. το Pulpit Rock [ κάνεις ανάβαση και ορειβασία, ωραία θέα για φωτογραφίες, και έχει και αρκετή wild life ].

Billάκο θέλω να πάω με κοπέλα, οπότε τα ξεχνάω ότι γράφεις για boobs n dolls :P

Όσον αφορά την Νέα Υόρκη, έτσι το έχω φανταστεί απλά!

Δεν έχω ψάξει για καλύτερα μέρη αλλά σε πιστέυω σε αυτά που λές! :D

Miami - Orlando πόση ώρα είναι?

NorCal ακούγεται ενδιαφέρον αλλά όπως τα γράφεις θέλεις 20 ημέρες για να τα δείς όλα αλλιώς θα έισαι στο τρέξιμο!

Για πρωτοχρονιά και 7 ημέρες ΝΥ δεν θα είναι ωραία ρει?

Το κρυο οκ! Καιρός για δύο! Αλλά θα βαρεθείς 7 ημέρες?

Δεν έχει κάτι να κάνεις εκει γύρω!

Καλά ξέρω, για ψώνια η κοπέλα και είμαστε οκ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ααααα σοβαρευουν τα πραγματα!!!!

εγω προτείνω να πας ή Vegas και οτι προκυψει ή μεχρι αγιους Θεοδώρους

Edited by aRkA$
Link to comment
Share on other sites

Billάκο θέλω να πάω με κοπέλα, οπότε τα ξεχνάω ότι γράφεις για boobs n dolls :P

Όσον αφορά την Νέα Υόρκη, έτσι το έχω φανταστεί απλά!

Δεν έχω ψάξει για καλύτερα μέρη αλλά σε πιστέυω σε αυτά που λές! :D

Miami - Orlando πόση ώρα είναι?

NorCal ακούγεται ενδιαφέρον αλλά όπως τα γράφεις θέλεις 20 ημέρες για να τα δείς όλα αλλιώς θα έισαι στο τρέξιμο!

Για πρωτοχρονιά και 7 ημέρες ΝΥ δεν θα είναι ωραία ρει?

Το κρυο οκ! Καιρός για δύο! Αλλά θα βαρεθείς 7 ημέρες?

Δεν έχει κάτι να κάνεις εκει γύρω!

Καλά ξέρω, για ψώνια η κοπέλα και είμαστε οκ :hehe:

Με κοπέλα θα πήγαινα είτε Miami ( κάνεις κανονικότατα μπάνιο θάλασσα ζεστά ζεστά και πρωτοχρονιά ) είτε βουνό ( Aspen, Colorado π.χ. ) [ Aspen2.jpg ]

Orlando πας είτε με αεροπλάνο ( φθηνά εισητήρια, όπως Αθήνα - Σαλόνικα, και με κάποιες εταιρίες ακόμα πιο φθηνά ), ή με αμάξι [ ~3 ώρες διαδρομή ]

Αν κάνεις κάτι τέτοιο καλύτερα το χωρίζεις σε 2 μέρη το ταξίδι, 3 μέρες Miami, 3 μέρες Orlando base camp και πας και στα ωραία τριγύρω με την άνεση σου.

Στο Sea World τρώς 7ωρο για πλάκα.

NY έχει αρκετό ψωλόκρυο τέτοιες εποχές, ειδικά τα πρωινά έξω μιλάμε λίγο αεράκι να έχει σε κόβει λες και σε χτυπάνε στο πρόσωπο με λεπίδες ξυρίσματος :D

Δεν νομίζω να έχεις ξανανιώσει τέτοιο κρύο ( εκτός και αν έχεις πάει κανά expedition σε καμμιά Ανταρκτική, Γρηλανδία, Φινλανδία, κλπ ).

Δεν είναι οι θερμοκρασίες αυτές κάθ' αυτές, αλλά ο συνδυασμός χαμηλών θερμοκρασιών, η τρομερή υγρασία, και το wind gust που σου αφήνει αίσθηση 20 βαθμούς κάτω από την κανονική θερμοκρασία...

NY μπορείς να κάνεις διάφορα, μπορείς να επισκεφθείς το άγαλμα της Ελευθερίας, NYE στην Times Square ( πολύς κόσμος, το ρομάντζο μένει στις ταινίες... ), να πας Long Island, περίπατο στο Central Park, Wall Street & Empire State Building tour, μπορείς να πας στο μνημείο για τους διδυμους πύργους ( Ground Zero ), να δείς την Brooklyn Bridge, ψώνια έχει πολλά να κάνεις ( επίσημα μαγαζιά D&G, Versace, Calvin Klein, Armani, Adriano Goldschmied, Dsquared2, DKNY, Luis Vutihton, κλπ ) καθώς και αρκετά mall με καλές τιμές σε καλά ρούχα, από casual μέχρι κυριλέ και κουστουμάκια, κλπ.

Ααα, έχει και το κέρινο μουσείο της Madame Tissaux.

Ρομάντζο και θέα ωραία επίσης να κάνεις boat cruise το βράδυ με φόντο το φωτισμένο άγαλμα της Ελευθερίας και τους ουρανοξύστες φωτισμένους παντού με χριστουγεννιάτικα.

7 μέρες γενικά δεν φτάνουνε να χαρείς καμμία περιοχή δυστυχώς, αλλά για NY είναι αρκετά καλά ( στα άλλα μέρη θες τον 3πλασιο χρόνο για να φύγεις με χαρά και όχι με φάση "πωωω, έπρεπε να κάτσω κι άλλο για να κάνω κι άλλα πράγματα και να ξαναπάω εκεί & εκεί π.χ. )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Που είστε όλοι οεο?

Έλεγα για New York αλλά μετά από 6 μήνες!

Έχει τίποτα καλό εκει γύρω να πεταχτώ? Τίποτα Super Hot στο new York να έχω υπόψιν μου? :D

Πηγαίντε καμιά Ελβετία και βόρεια Ιταλία καλύτερα, μιλάνο,φλωρεντια, βενετια κτλπ, το κάνετε και οδικώς και είναι έτη φωτός ανώτερο από την νεα υορκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμιά rap συναυλία έχεις πάει? σε κανα nba? σε ζηλεύω άπειρα..ανεβασε και καμιά αλλη φώτο αμα δεν βαριέσαι.

Αν έχεις FB μπες στο προφίλ μου, τα έχω ανοιχτά, έχω ανεβάσει εκεί μερικές photo και video. ( search for BenchZowner ή απλά bitte klicken Sie hier

Αλλιώς ανοίγω threadάκι αργότερα ( λέω να πιάσω να ξεπετάξω ένα review που πρέπει να γίνει asap γιατί με ζαλίζουνε από την εταιρία :P )

Συναυλίες γενικότερα δεν γουστάρω, δεν μου κάνουνε εντύπωση.

NBA = yes, we game, I like

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now