esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

καλημερα παιδες!!!

Ηθελα να ρωτησω μηπως ήξερε κανεις...

υπάρχει τρόπος να φτιάξεις εναν χάρτη (σε είκόνα) με μεγάλη ανάλυση Ολόκληρης της αθήνας απο το gmaps? στην ουσια θελω ενα offline gmaps σε μορφη εικόνας...

any ideas?

Το μόνο που μου έρχετε ειναι να ανοίξω ενα νεο αρχείο στο PS με μέγεθος Α1, και με πολλα screenshots απο το gmaps να κάνω ενα merge με το PS, όπως κάνουμε και με τα panoramas....

ακούω ιδεες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!

@barf Μπορείς να ψάξεις για κάποια offline gmpas cacher, ώστε να σου αποθηκεύσει την περιοχή που θέλεις. Με μια αναζήτηση που έκανα βρήκα ένα της Google αλλά δεν είχε και πολύ επιτυχία σαν πρόγραμμα.

Το PS που λες είναι μια ιδέα, αλλά έχει μερικά θέματα όπως:

1. Πρέπει να είσαι στο ίδιο elevation όταν παίρνεις τα screen shots.

2. Σε τι κλίμακα θα είναι ο τελικός χάρτης;

Edited by chris2005dim
Link to comment
Share on other sites

καλημερα :hehe:

και ήτανε καλη γιατι άνοιξα το g9 που έκανε κόλπα με το αριστερό κλικ ( έκανε διπλό κλικ μονο του που και που ) και έκανα τράμπα το αριστερό με το δεξί διακόπτη . και πέτυχε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

καλα την επόμενη θα παραγγείλω καμιά 10αρια διακοπτακια να εχω ειναι και φτηνά απλα τωρα δεν αντεχα να περιμένω :hehe: ασε που ειχα να πιάσω κολλητήρι κανα χρονο αλλα ειναι κιαυτο σαν το ποδήλατο και το αλλο που δεν ξεχνιούνται :hehe:

εντωμεταξύ εχω αυτο

IMG_1622.JPG

απο τοτε που βγηκανε τα οπτικα και ακόμα δουλεύει στο pc του πατέρα και φαντάσου ο πατέρας λιώνει στην πασιέντζα ε πολλά κλικ :hehe:

IMG_1622.JPG

IMG_1622.JPG

IMG_1622.JPG.6c0d6524d49a47d2f969cb1675d

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα ext HDD, χάλασε σε 2 μέρες, αντικαταστάθηκε από άλλο ίδιο HDD - χάλασε μέσα στην βδομάδα. Μου έστειλαν sms με πρόταση για άλλο επειδή το δικό μου είχε εξαντληθεί. Η πρόταση του δεν με κάλυψε καθώς ήταν χειρότερο προϊόν και φτηνότερο. Μίλησα στο τηλ μαζί τους για πιστωτικό και μου είπαν μόνο στην τιμή του φτηνότερου. Όχι ρε μλκς δεν σας χαρίζω τα 10?......

Τι κάνουμε τώρα με αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό κατάστημα... ξέρεις τι πρέπει να κάνεις για να βρείς το δίκιο σου ( ναι, φασαρία )

το είχα πάρει online ρε bill. από τα τηλ δεν μου φταίει το παιδί αλλά ζητώντας να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο και όχι με το servis δεν ήταν εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

το είχα πάρει online ρε bill. από τα τηλ δεν μου φταίει το παιδί αλλά ζητώντας να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο και όχι με το servis δεν ήταν εφικτό.

Πάρε τηλ κατευθείαν στα γραφεία, και αν σου πεί μα μου στο τηλ. πες δώσε μου κάποιο υπεύθυνο ή πολύ απλά θα δημοσιεύσω σε αρκετά site το γεγονός αυτό και θα προχωρήσω φυσικά και σε καταγγελεία στην ΓΓΚ ( Γεν. Γραμματ. Καταναλωτή ).

Ρίξε την επόμενη στιγμή μια αξιολόγηση σε skroutz & bestprice .gr και θα δούμε αν αλλάζουνε άποψη οι μαγκίτες ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ κατευθείαν στα γραφεία, και αν σου πεί μα μου στο τηλ. πες δώσε μου κάποιο υπεύθυνο ή πολύ απλά θα δημοσιεύσω σε αρκετά site το γεγονός αυτό και θα προχωρήσω φυσικά και σε καταγγελεία στην ΓΓΚ ( Γεν. Γραμματ. Καταναλωτή ).

Ρίξε την επόμενη στιγμή μια αξιολόγηση σε skroutz & bestprice .gr και θα δούμε αν αλλάζουνε άποψη οι μαγκίτες ή όχι.

Και θα τους κάνεις την μούρη κρέας έτσι έ?

Link to comment
Share on other sites

Και θα τους κάνεις την μούρη κρέας έτσι έ?

Την δουλειά σου πάντως την κάνεις εύκολα και γρήγορα.

Δεν λέω λόγια του αέρα ( αν θες και ονόματα για το ποιά καταστήματα έτρεξαν να γλείψουνε, στείλε PM )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now