esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ωραίο είναι δε λέω αλλά δε μου φαίνεται τόσο δύσκολο ό,τι έχει κάνει ούτε κάτι το τόσο εντυπωσιακό! Ωραίο και κυριλλέ αποτέλεσμα σίγουρα αλλά εντάξει όχι και το καλύτερο που έχω δει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα :D

Το internet από χτες στις 4 το πρωί τα χει φτύσει. Όποτε του καπνίσει πέφτει, άλλοτε ανοίγει το box άλλοτε όχι, το ίδιο με όλα τα site...:(

Τι σκτ έπαθε δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παέι...στην νυχτερίδα, σε ένα άλλο λίγο πιο πάνω, στο μύλο του κερατά :hehe:

Καλά κατέβα εσύ και τα υπόλοιπα θα τα βρούμε γιατί έχεις μείνει πίσω....:(....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά, μετά την πολυήμερη ταλαιπωρία με τον ΟΤΕ, για να ξαναέχω internet, και μετά από πολύ ψάξιμο με routers (παλιότερα είχα το stock Conn-X 768Kbps ADSL over PSTN usb modem), κατέληξα στον PX600 της Zyxel ... Άκουσα καλά λόγια για την Zyxel, λεφτά παραπάνω δεν είχα οπότε το τσίμπησα :) Ένα περίεργο πράγμα όμως ρε γαμώτο ... Τη μία στο browsing πάει σφαίρα, και την άλλη σέρνεται λιγάκι ... Τη μία κατεβάζει το μTorrent με 100KB/s και σερφάρω με Firefox σφαίρα, και τη άλλη αν είναι ανοιχτό το μ, δεν μου ανοίγει καμία ιστοσελίδα ... :P:D

Μαλακία έκανα που το αγόρασα ε ? :D

Link to comment
Share on other sites

Μηπως απλά δε φταίει το ρούτερ αλλά ο τρόπος που το αξιολογείς?

Kαλύτερη λύση για αξιολόγηση είναι να κατεβάζεις από κάποιον σίγουρο σέρβερ χωρίς να τραβάει κάτι άλλο από τη σύνδεση. Ή αλλιώς κάποιο Online test.

Mε το mtorrent αν κάνεις share για παράδειγμα και σου τρώνε το upload, τότε μπλοκάρει τη γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ίσα ίσα ... Εγώ ο καημένος, έχω συνηθίσει σε χαμηλές ταχ/τες (1Mbps - καταναγκαστική αναβάθμιση του ΟΤΕ από την αρχική 768Kbps ήταν :D), οπότε μπορώ να ξεχωρίζω το φυσιολογικό από το πολύ αργό (με τόση εμπειρία πια :hehe:) ... Θα δούμε, ίσως μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί το έχω μόνο λίγες μέρες ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now