esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Πφ.. Τώρα κατάφερα να το τελειώσω..

Nord, συγνώμη ρε φίλε.. φαντάζομαι είσαι στην δουλειά.. αν και ξέρω ότι κάποια μέρα θα τα πληρώσω όλα αυτά που σου κάνω, αν σου δώσω την συνταγή του σάντουιτς είμαστε εντάξει ? :D

Link to comment
Share on other sites

Ζαμπόν-Τυρί-Μπεϊκον-Μπιφτέκι-Πίκλες-BBQ Sauce-Ψωμί ( κατά προτίμηση μια φραντζόλα του κιλού για να χωρέσουν όλα μέσα ). Θες και την εκτέλεση ή ξέρεις πώς να το κάνεις ? :D

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστείτε αυτούς που αυτή την στιγμή και για κανά 12ήμερο+ δεν μπορούνε να μασήσουνε ούτε τοστ!

Ρε μλκ Πεππα μας τα χεις πριξει...

ΚΑΝΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΣΤΟΜΑΧΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ δόντια έχω, αλλά έχω και ένα ολόκληρο μεταλλικό ματζαφλάρι που καλύπτει το 85% του ουρανίσκου...

Σου έπαιξε κανένας μπουνια στην μάπα και σου μπήκε στο στόμα και βγήκε απο πίσω?

:hehe:

ή το γνωστό χρόνιο προβλημα με τα δόντια? Ρε μλκ πόσο καιρό το έχεις αυτό? Δεν θα περάσει ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

Η γνάθος άρχισε να παραμορφώνεται, και αναγκαστικά έπρεπε να κάνω επέμβαση, και να μπούνε και ένα κάρο μαλακιές στον ουρανίσκο και στα δόντια για να την φέρουνε στο σχήμα που πρέπει να έχει ( διαφορετικά στο μέλλον θα έκλεινε κι άλλο, με αποτέλεσμα τα δόντια μου να κοντράρονται μεταξύ τους για να πάρουνε θέση, τελικά νεκρώνοντας κάμποσα από αυτά... ) και ταυτόχρονα να μην δημιουργηθεί ανωμαλία στην διάταξη των δοντιών.

Μαρτύριο από τα λίγα ( δεν συγκρίνεται με την εγχείρηση στην μύτη με τοπική αναισθησία, αλλά είναι πιο σπαστικό ).

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys.

Μακάρι να 'ταν σύντομο... μετράω ακόμα τουλάχιστον 4 μήνες... τουλάχιστον μετά από 2 εβδομάδες στασιμότητας έχω μια περίπου εβδομάδα που μπορώ να φάω έστω κανά σουβλάκι με λίγο πόνο.

Μετά έχουνε αλλαγές στις ρυθμίσεις των βραχίονων για περισσότερη πίεση στο κόκκαλο, και πάμε πάλι πουρέ-ρυζι-τονοσαλάτα πάλι για 2 βδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Το στομάχι έχει ψιλοηρεμήσει.

Αυτουνού το πρόβλημα δεν έχει βρεθεί όνομα, διάγνωση, οριστική λύση.

Αν με πιάσει το θέμα με το στομάχι, απλά θέλει 2-3 μέρες με στεγνά φαγητά για να στανιάρει.

FML φάση :(

Link to comment
Share on other sites

Παντος ειναι δυσκολο θεμα το στομαχι . Με ταλαιπωρουσε συχνα και εμενα τα τελευταια 9 χρονια . Πονος που σε κανει να μη μπορεις να κατσεις ουτε ορθιος , ουτε σε καρεκλα . Μονο ξαπλα .

Τελικα διαπιστωσα πριν λιγο καιρο τι φταιει , αλλα σιγουρα δεν ειναι ιδια η περιπτωση μας .

Ασχημο πραγμα ... Αλλα , ουτε μια διαγνωση ? Κατι να σου πουνε οτι μπορει να ειναι ???

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε ένα κάρο γιατρούς για το στομάχι μέχρι πέρσι... όλοι μαντεψιές, πολλές διαφόρων ειδών εξετάσεις, αποτέλεσμα γιόκ.

Που είσαι ρε Dr House ?!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now