GoriLLakoS

ATi CCC problems....

Recommended Posts

Άρχισα λοιπόν και εγώ σανπαιδάκι να πάιζω με 2 Χ r600 σε CF...αλλά έλα ντέ που μάλλον ξέρουν πως μου αρέσουν οι nVidia και δεν μου κάνουν το χατήρι...:P

Η έκδοση είναι η 7-9_xp32_dd_ccc_wdm_enu_52443 , ενώ η εγκατάσταση γίνεται κανονικά, δεν μου ανοίγει το CCC με τίποτα...

Net Framework έχω και το 1.0 και το 2.

Όλα τα updates σε Win XP 32bit home .

Άλλους drivers έβαλα και πάλι το ίδιο..

Όχι μου κολλάει ή δείχνει ότι φορτώνει, τίποτα δεν κάνει...σαν να μην υπάρχει...όλες τις άλλες λειτουργίες τις ανοίγει κανονικα΄...

Καμιά ιδέα κανένας ATiάκιας?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παθαίνω αυτό οταν πάω με την μία στην τελευταια έκδοση χωρις να βάλω πρώτα του cd και μετα διαδοχικα τις επομενες...

Δεν ξερω αν ειναι μονο για την 1950ΠΡΟ αλλα συνεχεια ετσι θελει εμενα..Αλλιως παθαινω αυτό που λες δεν ανοιγει ο Catalyst Control Center.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη λέω μήπως ( βαριά υπόθεση, αλλά ποτέ δεν ξέρεις ) μήπως έβαλες πρώτα τους drivers και μετά πέρασες το .NET Framework 2.0 ?

Αν ναι, βρήκες την πηγή του προβλήματος ( uninstall, restart, and install the Catalyst again ).

Αν όχι...μην σκοτίζεσαι...ρίξτου ban του CCC και παίξε με το RivaTuner & το ATi Tool & ATi Tray Tools... ωχού! αν θες να κάνεις overclocking υποθέτοντας πως δεν έχεις access στο "special BIOS" και το tool για OC με CrossFire θα θες το OverDrive ( κουταμάρα μου ).

Tough call νούμερο 2, μήπως το Hardware Acceleration slider της VGA έχει φύγει από το Full ? [ Control Panel -> Display -> Settings -> Advanced -> Troubleshoot ]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now