Pastelidis.n.s.

Η δεύτερη γενιά SSDs για netbooks είναι εδώ από την Sandisk !

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Sandisk netbook ssd]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649d1332177e51.jpg[/NEWS_IMG]Mία από τις μεγαλύτερες εταιρίες παραγωγής αποθηκευτικών μέσων στον κόσμο, η Sandisk, ανακοίνωσε ότι πρόκειται να ξεκινήσει την κυκλοφορία της δεύτερης γενίας netbook solid state drives, οι οποίοι θα έχουν την ονομασία pSSD S2 και P2. Συγκεκριμένα οι νέοι netbook solid state drives θα κυκλοφορούν στις χωρητικότητες των 8, 16, 32 και 64GB βασισμένοι σε MLC NAND flash chips.

Επιπλέον να σας αναφέρουμε ότι η Sandisk υποστηρίζει ότι το ΜΤΤF τους (mean time to failure, χρόνος λειτουργίας) φτάνει τις 4 εκατομμύρια ώρες. Επιπρόσθετα, αξίζει να σημειωθεί ότι περιλαμβάνουν nCache technology, με write cache μέχρι και 320ΜΒ. Τα "βαριά" λειτουργικά που κατασκευάζονται πλέον από τις εταιρείες, όντας γεμάτα με features, έχουν τεράστιες απαιτήσεις σε αποθηκευτικό χώρο, αφού γράφουν μεγάλες ποσότητες δεδομένων σε "fast bursts" χρησιμοποιώντας τυχαία και πολύ μικρά transfer sizes, αυτά ήταν τα λόγια του Doreet Oren, director, product marketing της SanDisk.

Τέλος να τονίσουμε ότι οι τιμές των νέων SSDs δεν είναι ακόμη γνωστές, αλλά αναμένονται να είναι πολύ ελκυστικές.

SanDisk_pSSD_P2&S2_01.jpg

Edited by ergotelis
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου αρκούς ούτε τα 16gb στο netbook μου.Αλλα ντά3 είναι ανάλογα στον καθένα τι βάζει μέσα!

edit pastel:δεν έχω notebook :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now