Squall

Εχω ένα πρόβλημα με τις θύρες USB!!!!!

Recommended Posts

Πρόσφατα ενγκατέστησα το patch vista inspirat 2 μετά από format που έκανα στο pc(προτύτερα είχα ενγκαταστήσει ολα τα απαραίτητα drivers)και δοκίμασα αν ολα δούλευα κανονικά και δεν εντόπισα καποίο πρόβλημα.Οί θύρες USB δούλευαν κανονικά και αναγνώριζαν το flash-ακι μου ( kingston data traveler 1GB ).Μέτα την ενγκατάσταση του vista inspirat 2 (bricopacks sxetiko link:: http://www.vista-inspirat.net/ ) παρατήρησα ότι ενώ έκανε το χαρακτηριστικό ήχο του οτι κατι συνδέθηκε στην θύρα USB στον <υπολογίστη μου> δεν εμφανίζει τπτ.Δοκίμασα το flash-ακι αλλου και δουλέυε μια χαρα και δεν είχε πρόβλημα.Οι θύρεσς USB μου (5 usb ports 2.0 high speed) δεν αναγνωρίζουν τπτ που να μην έχει προτύτερα ενγκατεστημένα drivers(εκτός απο το πληκτρολόγιο και το ποντική ).Στην διαχείρηση συσκευών λεει οτι η συσκευή δεν έχει κάποιο πρόβλημα ούτε στις αλλές θύρες και επίσης οτι το πρόγραμμα οδήγησης του ειναι ενγκατεστημένο.Έχω απέλπιστη κάπως :handshake...: καθώς έχω δοκιμάσει οσα ξέρω "το οτι μπορούν να λύσουν το πρόβλημα" , απο το να κάνω update τα bios(δεν ξέρω αν αυτο είναι σχετικό) μέχρικαι να επανέγκάταστήσω τα drivers της motherboard( msi ms-7293vp).

Το card reader μου(GENERIC 2.0 READER) το οποίο είναι ενσωματομένο στον υπολογιστή έχει το ίδιο πρόβλημα ένω στην διαχείρηση συσκευών δεν δείχνει οτι εχει κάτι δεν εμφάνίζοντε οι θύρες του στον <υπολογίστη μου>.

Πιστέυω ότι το πρόβλημα ενγκείτε στο patch που ενγκατέστησα αλλα δεν είμαι σιγουρός ελπίζω κάποιος να γνωρίζει κάτι ή να εχει καποία ιδέα για το τι μπορέι να φταεί.......... σκέφτομαι να το κάνω πάλι format αλλα μονο ως τέλευταία λύση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, μαντάρα τα κανες :hehe:

1) Γράψε το ποστ στα ελληνικά και όχι greeklish ;)

2) Μπορούσες κάλλιστα να το βάλεις στις μητρικές ή στα λειτουργικά συστήματα :D

Όπως και να χει, διόρθωσέ το όποτε μπορέσεις και θα στο μετακινήσω εγώ όπου θες.

Τώρα όσο για το πρόβλημα...όντως, εάν το τελευταίο πράγμα που έκανες πριν ξεκινήσει να σουυ βγάζει προβλήματα στις συσκευές ήταν η εγκατάσταση αυτού του Theme, τότε αυτό πρέπει να φταίει. Έχεις υποθέτω δοκιμάσει να το απεγκαταστήσεις, έτσι?

Επίσης, ποιο Service Pack έχεις περασμένο μέσα?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΡΓΚΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! :( WINDOWS XP SP2 32 BIT.

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ SIDE AN ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΙΣΩΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕ ΤΟ!!!

!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΠΣΙΛΟ ΦΟΒΙΑ ΜΕ ΤΟ SP3 ENA ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟ ΕΝΓΑΤΕΣΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΑ WINDOWS :P ΑΝΑΓΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ FORMAT ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ..........ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ TOY VISTA INSPIRAT 2(http://www.crystalxp.net) ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ME TO SP3 ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΕΝΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ THEME ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ Η΄ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΙΣΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!!??

Link to comment
Share on other sites

(μην μου τα ξανακάνεις μαντάρα ρει :hehe: Μη γράφεις με Caps Lock γιατί ειναι σα να ΦΩΝΑΖΕΙΣ :D)

Ποιος ξέρει...ίσως. Γενικά αυτά τα transformation packs σε πολύ κόσμο έχουν δουλέψει μια χαρά, αλλά σε άλλους δημιούργησαν ένα κάρο προβλήματα...:(

Που να δεις το Apple theme για τα Vista τι έχει κάνει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλα δεν την παλέυω με τους τόνους είναι κουραστικοί!!!!!! ;P Θα δοκιμάσω την τύχη μου με το sp3 ελπίζω να γίνει τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Γράφε χωρίς τόνους σιγά, σημασία έχει να είναι μικρά τα γράμματα. Όταν ο άλλος διαβάζει κεφαλαίο νομίζει ότι μιλάει με τον επαναστάτη Ερνέστο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΠΣΙΛΟ ΦΟΒΙΑ ΜΕ ΤΟ SP3 ENA ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΟ ΕΝΓΑΤΕΣΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΜΠΗΚΕ ΣΤΑ WINDOWS :P ΑΝΑΓΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ FORMAT ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ..........ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ TOY VISTA INSPIRAT 2(http://www.crystalxp.net) ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ME TO SP3 ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ!!!!

ενα μιση χρονο το εχω ετσι και με sp3..... μαλλον με το pak 3 θα σου στρωσει!!

Link to comment
Share on other sites

Εχείς το Vista inspirat 2 ως θέμα στον υπολογιστή σου!? Με το SP3 λες οτι δουλέυει κανονικά ετσί; γιατί κοίταξα τέλικα στην σελίδα και δεν ανέφερε πουθενά κάτι για SP3. Τεσπα ας το ελπίζουμε...... γιατί μου την εχεί δόσει η ολη κατάσταση το να μη μπόρεις νA συνδέεις τπτ στο pc σου......αναγκάστικα να πάρω μέχρι και RW DVD για να το χρησιμοποίω ως στικάκι :P απελπισία!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now