Jim@kiS

Επιλογη 4890

Recommended Posts

Για σας παιδες ειχα μια 4890 ΧFX X-pack και την εδωσα σε εναν φιλο επειδη την ειχε αναγκη για μια δουλεια..Με τα πολλα μου ειπε οτι 8α μου παρει αλλη ποια να επιλεξω??να παω παλι σε 4890 η υπαρχει καποια καλητερη σε αυτα τα λεφτα?και αν παω σε 4890 τι μαρκα?μου ειπαν οτι σε λιγο η XFX 8α καταργη8ει αλλα δεν ξερω τον λογο....τι λετε ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε 4890 παρε την ιδια ειναι πολυ καλη

σε nvidia παρε κατι σε gtx285

αναλογα βεβαια και με το ποσα θα διαθεσεις

ποιος ειπε οτι θα καταργηθει φημες ?

Link to comment
Share on other sites

δεν εισαι ευχαριστημενος ? θα παρεις κατι κατωτερο σε τιμη? αν και ολες ειναι ιδιες καμμια φορα μονο οι πολυ φτηνες πασχουν σε ποιοτητα υλικων η ανεμιστηρα

αν αλλαξεις στρατοπεδο ειπαμε

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι τότες......Εγώ με την 4870 512ΜΒ έπεζα σε τέτοια ανάλυση. Πιστεύω και η 1GB μια χαρά κάνει, αλλά κάτσε να δούμε τι θα πει και ο Ζορζ, γιατί όσο να'ναι το κατέχει το θέμα:D

Link to comment
Share on other sites

Τι 8εμα ειναι οτι ειχα μια Ati X1900 πριν απο την 4890 και ειχα γυρω στα 125 και τωρα στο cod4 πχ δεν μου κρατουσε 125 στα8εροτατα η 4890. Δηλαδη δεν ειδα και τρελη διαφορα ...:S

Link to comment
Share on other sites

Aυτό σου λέω δεν το ξέρω....Εγώ έπεζα χωρίς κολλήματα κλπ και αυτό ήταν που με ικανοποιούσε, για αυτό είπα να περιμένουμε να απαντήσει και ο Ζορζ ή και κάποιος άλλος, που το τελευταίο διάστημα έχουν περάσει αρκετές κάρτες από τα χέρια του.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πιστευω οτι θα εβαλες και λιγα εφφεδακια που δεν τα σηκωνε η χ1900 για τετοια αναλυση αν οχι δοκιμασετο η διαφορα υπαρχει αναμεσα στις δυο διαφορετικα κατσε στη χ1900 και παρε ssd;P..

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο topic. Απο Δευτερα παω να αγορασω κ εγω.

Albatron 4890 SVGA 179 ?

XFX HD-489A-ZDD SVGA 206?

Sapphire 4890 SVGA 208 ?

Ο κουμπαράς μου έχει 178 ?. Οποτε η πιο λογικη ειναι η Albatron. Αλλα φοβαμαι, ότι αν την παρω θα ειναι χειροτερη απο τις XFX και Sapphire. Δηλαδη αν ειναι τα ρημάδια τα 30Ευρώ, να τα βρω. Δε χαλασε ο κόσμος. Ποια λοιπόν απο τις 3 λέτε να αγοράσω ;

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι βλεπω. Απο αυτες που προτεινω δηλαδη, το Fan το ιδιο ειναι.

Τωρα αν η μια εχει καλυτερο πυκνωτη απο την αλλη klein. . .

Απο τα 230 και πανω αρχιζουν τα καλα, με την ASUS να προσφερει και Voltage Tweaker :P

Οποτε να χτυπησω την Albatron λετε ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now