Dr.Paneas

Clips για Ultra 120 Extreme

Recommended Posts

Οκ στελνω.

εδιτ: Εφυγε το mail.

Περιμενουμε τωρα. Σορρυ παιδια για τα απανωτα ποστ, αλλα εχω αγχωθει καπως με το αλλο ζητημα.

EDIT 2: Με πηραν τηλεφωνο μολις τωρα απο τα κεντρικα στην Αθηνα. Για να δουμε, θα βρεθει ακρη. Κατι θα γινει πιστευω, Πλαισιο ειναια αυτο. Ποτε δε με εχει απογοητευσει! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνεις για Ferrari FXX, κάποιος / κάπου / κάπως θα βρεθεί η λύση.

Σε περίπτωση πάντως που έψαχνες, επειδή δεν είναι αυτοκίνητο μαζικής παραγωγής το παίρνεις κατά παραγγελία.

Πάντως αν είχα τα λεφτά για FXX, θα έπαιρνα μια Bugatti Veyron ... :hug:..

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση πάντως που έψαχνες, επειδή δεν είναι αυτοκίνητο μαζικής παραγωγής το παίρνεις κατά παραγγελία.

Πάντως αν είχα τα λεφτά για FXX, θα έπαιρνα μια Bugatti Veyron ... :hug:..

Ρε spammer.

Αν είναι να spammάρεις, σπάμαρε τουλάχιστον σωστά.

Η Ferrari διαλέγει σε ποιούς θα 'πουλήσει' FXX.

υ.γ. FXX >>>> Veyron.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν παρει φωτια τα μπουτια μου. Ταλκ κανεις ; :P

Λοιπον φιλε μου, το http://www.thermalright.com/new_a_page/product_page/accessories_page/product_accessories_btk.html#lga775boltnew που μου εστειλες, δεν νομιζω να περιλαμαβανει το 1 mounting bracket ( το αλουμινένιο Χ που μπαίνει στην ψύκτρα ) . Και γιατι στο λεω αυτο ;

Γιατι αν πατησεις στο check installation: http://www.thermalright.com/new_a_page/support/installation/lga775_bolt.htm

σου έχει την εξης φωτο:

1.jpg

που δεν το δειχνει.

Πιστευεις οτι το περιεχει στην συσκευασια ;

Στο λεω γιατι σε αλλα προιοντα το δειχνει.πχ

axp-140_1366.jpg

για 1366 1366BTK4-2.jpg

Εδω οντως ναι, το δειχνε στην εικονα. Ομως για 775 φοβαμαι οτι δεν θα το εχουν. Αλλιως γιατι να μην το εδειχναν ; χμ ;

Εχεις δικιο το συγκεκριμενο ΔΕΝ περιλαμβανει το Χ απλα ειναι για να βαλεις με βιδες αντι για push pins την εργοστασιακη ψυκτρα της Intel.Αγορασε απο αμερικη μην φοβασαι για τοσο μικρης αξιας πραγματα δεν πληρωνεις τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κανενα τηλεφωνο μεχρι τις 14:00 . Οποτε ετοιμαζομαι και κατεβαινω κεντρο μες το καταμεσήμερο νταλα ήλιος και ζεστη. Φτανω στο καταστημα, πιανω παλι τον ιδιο κυριο που ειχα μιλησει το Σαββατο. Με θυμοταν οποτε μπηκαμε κατευθειαν στο θεμα. Αρχικα μου ειπε οτι εγραψε λαθος το τηλεφωνο μου, γιατι προσπαθουσε να με καλεσει αλλα του εβγαινε λαθος. Τελος παντων, το προβλημα μου λεει δεν γινεται να λυθει. Γιατι δεν βρηκε κατι που να μπορει να με βοηθησει. Εψαξε, ρωτησε, στην Αθηνα κλπ και τελικα δεν βρηκε κατι. Οποτε μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει κατι παραπάνω. Του ειπα τελος παντων, οτι καταλαβαινω οτι εχουν περασει δυο χρονια (αλλα κ εγω μεσα σε 10 μερες δεν θα αλλαζα καινουριο μηχανημα για να διαπιστωσω οτι λοιπουν οι βιδες για 775) οποτε αν γινετε να μου κανει μια καλυτερη τιμη στην Ultra 120 Extreme BLACK. Απο 59 μου λεει στο δινω 53. Εκει μου ανεβηκε το αιμα, αλλα συγκρατηθηκα και συνεχισαμε να μιλαμε ευγενικα. Του ειπα ευχαριστω πολυ, δεν πειραζει και πως θα ερθω αυριο με τα 53 Ευρω να αγορασω την ψυκτρα. Αφους δεν υπαρχει αλλη λυση. . . .

Στον δρομο στης επιστροφης . . . . ομως . . . . .

. . . . . χτυπαει το κινητο απο Πλαισιο Αθηνας (ειχα στειλει mail και πηρα να μιλησω με τον διευθυντη). Κυριε ταδε, σας ενημερωνω οτι ΒΡΗΚΑΜΕ τα παρελκόμενα για την ψύκτρα σας και σας τα αποστέλουμε όλα μαζί τόσο για AMD όσο και για Intel.

Ποσο θεος ; Ποσο τελειος ;

Αφου τον ευχαρίστησα τον ανθρωπο τηλεφωνικως, πηγα ξανα πισω στο καταστημα. Βρισκω τον ίδιον παλι κύριο και του τα λέω χαρτι και καλαμαρι. Εδειξε απορημενος σαν να μην με πιστευε. Του ειπα λοιπον, να μην κρατησει/δεσμευσει την ψυκτρα αφου τελικα βρηκανε τα πραγματα στην Αθηνα και θα τα στειλουν. Τον ευχαριστησα, αγορασα και τις Corsair μου, πηρα και την 4890 (επεσε παιδια ΣΗΜΕΡΑ απο 215 --> 185 η Connect3D ) και εφυγα γεματος χαρα.

Απο δω και περα, αν προσπαθουσα 1 φορα να φερω πελατες στο Πλαισιο, θα προσπαθω πλεον 10 φορες περισσότερο. Γιατι ειμαι απολυτα πεπισμενος οτι ειναι το καλύτερο καταστημα στην Ελλάδα. Εστειλα mail στον κυριο απο την Αθηνα και τον ευχαριστησα προσωπικός για να τους δειξω οτι αναγνωριζω την κινηση του.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ! ! ! ! ! ! ! !

Και τα προφυλακτικα απο κει θα τα παιρνω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now