Recommended Posts

Την θελω κολασμενααααααα... Κρατηστε veyron και οτι αλλο θελετε, εμενα δωστε μου αυτη... ειναι ερωτας...

[media]

[/media]

Το έχω δει στην εθνική, βασικά ήταν πίσω μου :P, και λίγο που έδωσε το γκάζι κάνει απίστευτο ήχο. Μήτσε δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μικρό είναι!!! Κυριολεκτικά δεν φαινόταν δίπλα στο δικό μου!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει στην εθνική, βασικά ήταν πίσω μου :P, και λίγο που έδωσε το γκάζι κάνει απίστευτο ήχο. Μήτσε δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μικρό είναι!!! Κυριολεκτικά δεν φαινόταν δίπλα στο δικό μου!

Την μαυρη ειδες; Ειχα δει ενα μαυρο στην παραλιακη... Μετα πηγα σπιτι να αλλαξω βρακακι γιατι 3Χ1$@ πανω μου...

Link to comment
Share on other sites

Scirocco R36 Dsg 4Motion από τυπά στο vwclub.gr

[media]

[/media]

[media]

[/media]

Gor τον έχεις :P

Ορίστε και όλο το project...:eek:

SciroccoClub.gr - Ιστότοπος Συνάντησης Φίλων & Ιδιοκτητών Volkswagen Scirocco • Προβολή θέματος - Rocco-85, R36 4Motion (Καβαλιώτικο Scirocco)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω τα χαπια μου...! Πρωι πρωι βλεπω την Ειδηση και παθαινω κοκομπλοκο!!

Aston Martin One-77. Επίσημα Χαρακτηριστικά με 750 άλογα

Αχχχχ....:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...:kiss:...

Πολυ κωλοπαιδα οι Αραβες ρεε!! 10 πηρε!! Φτου...

Οσο για το Scirocco! ΠΟΛΛΑ λευτα για το τιποτα..αυτη ειναι η γνωμη μου.!ενα S3++++ του βγηκε..και εχει scirocco!

Οχι οτι δεν ειναι καλο, αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.!Βεβαια Η αξια της μετατροπης και η χαρα του ιδιοκτητη = ανεκτημητη!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα αληθινά supercar . . .

Η Audi κυριολεκτικά κλέβει την παράσταση στο Παρίσι με την αναγέννηση του θρυλικού μοντέλου Quattro, γιορτάζοντας με τον πλέον ιδανικό τρόπο τα 30α γενέθλια του!

Η γερμανική εταιρεία πραγματοποιεί στο Παρίσι τη μεγάλη έκπληξη, προσφέροντας το καλύτερο υλικό για… όνειρα στους απανταχού λάτρεις της αυτοκίνησης. Με μία κίνηση ματ, η Audi παρουσιάζει στο Παρίσι, υπό τη μορφή πρωτοτύπου, που σύντομα όμως αναμένεται να πάρει το δρόμο για τη γραμμή παραγωγής της μάρκας παρά τους αντίθετους έως τώρα ισχυρισμούς των ιθυνόντων της, το αναγεννημένο Quattro, ένα μοντέλο που κυριολεκτικά έγραψε τη δική του ιστορία τη δεκαετία του ʼ80. Η σύγχρονη εκδοχή του μοντέλου, η οποία υιοθετεί μια «κοντύτερη» εκδοχή του δαπέδου του Audi RS5, διαθέτει κοντύτερο μεταξόνιο κατά 15 εκ. σε σχέση με το τελευταίο, ύψος μόλις 1,33 μ. και συνολικό μήκος 4,28 μ. (αντίστοιχο με εκείνο του Scirocco). Σε αντίθεση όμως και με τα δύο αυτά κουπέ, στο εσωτερικό του είναι εφικτή η φιλοξενία μόλις δύο επιβατών!

Σχεδιαστικά, τα στοιχεία που κυριαρχούν είναι η τεράστια μάσκα στο εμπρός μέρος, η ευμεγέθης εισαγωγή αέρα στο καπό, οι τεράστιοι τροχοί των 20 ιντσών καθώς και οι ιδιαίτερα λεπτές κολώνες του αμαξώματος. Άξια αναφοράς είναι και η σχεδιαστική επιλογή των ανθρώπων της Audi να δημιουργήσουν ένα κουπέ με ιδιαίτερα μικρούς –σχεδόν ανύπαρκτους- προβόλους, με τους τροχούς να είναι κυριολεκτικά… εξοβελισμένους στις άκρες του αμαξώματος. Όσον αφορά στο εσωτερικό, όπως φαίνεται και στη σχετική φωτογραφία, η εταιρεία ακολούθησε μινιμαλιστικές φόρμες σε καφέ συνδυασμούς, που, αν μη τι άλλο, συνδυάζουν την κομψότητα με το «πολεμικό» στοιχείο.

Από εκεί και πέρα τώρα, αξίζει να αναφέρουμε πως το μεγαλύτερο μέρος των τμημάτων του νέου Quattro concept είναι κατασκευασμένο από αλουμίνιο, με το καπό και την πίσω πόρτα ειδικά να είναι από ανθρακονήματα. Η ίδια η εταιρεία αναφέρει στις επίσημες ανακοινώσεις της ότι το συνολικό βάρος του αμαξώματος δεν υπερβαίνει τα 1.300 κιλά. Αν και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα, βέβαιο είναι πως κάτω από το εμπρός καπό του αυτοκινήτου βρίσκεται ο 5κύλινδρος κινητήρας του Audi TT RS, ο οποίος αποδίδει 340 ίππους. _Χ.Α.

1285828027.jpg

1285828030.jpg

1285828029.jpg

1285828028.jpg

1285828031.jpg

autobild.gr

Audi-quattro_Concept_2010_photo_29.jpg

Link to comment
Share on other sites

E σε παρακαλώ με την VW. Λίγα τα λόγια σου...:hehe:

Εγώ ξέρω ότι μπόλικα scirocco και golfακια πατάνε κάτι S3 και χωρίς να το καταλάβουν...:P

Link to comment
Share on other sites

Sorry πάιδες, αυτό δεν θα μέινει concept. . .ήδη ετοιμάζεται για το DTM

3856782181329902166.jpg

Μόλις απέκτησε νόημα και στόχο η ζωή μου :D

FPE και πρόγραμμα χωρίς άνοιγμα μηχανής και πάνω απο 500 άλογα :D

Audi did not say what engine the rally-inspired concept is using. The main concept utilizes a 402-horsepower (300-kW, 408-PS) 2.5-liter turbocharged five-cylinder engine. The unit delivers up to 480 Nm (354 lb-ft) of torque, letting the car accelerate from 0-100 km/h in 3.9 seconds.
ίδιο 0-100 έχουμε :D

Audi Quattro Concept rally model in Paris

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now