George_o/c

OCZ Sabre OLED Gaming Keyboard

Recommended Posts

[news_img=OCZ Sabre OLED Gaming Keyboard]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4649d0abbb590bf.jpg[/news_img]Aν πάντα ονειρευόσασταν την αγορά ενός πληκτρολογίου με πλήκτρα OLED, όμως δεν είχατε να διαθέσετε μια περιουσία για αυτό, τότε η αγάπη σας για την OCZ θα του "φουντώσει" έτσι ξαφνικά. Πώς και έτσι; Η OCZ Technology ξεκίνησε το shipping του δικού της Sabre OLED gaming keyboard στην τιμή των $169, κάνοντάς το αμέσως την Ν.1 επιλογή/best buy αγορά στα OLED peripherals.

Προς το παρόν μπορείτε να κάνετε τις παραγγελίες σας στο ZipZoomfly. Με τα χρήματα αυτά, αγοράζετε ένα πολύ καλό gaming πληκτρολόγιο, με συνολικά εννέα fully customizable OLED πλήκτρα, 103 super tactile low-noise πλήκτρα, software macro configurator, 128MB onboard Flash Memory, μπλε LED backlight (στο πλάι) και USB 2.0 Interface. Περισσότερες φωτογραφίες και λεπτομέρειες για το OCZ Sabre OLED Gaming Keyboard, εδώ.

4614a5805444954b.jpg

Διαβάστε περισσότερα

εδώ ...

Link to comment
Share on other sites

170$ για ένα keyboard με led? Δηλαδή πιο hi tech τμήμα του πληκτρολογίου ανεβάζει έτσι την τιμή του τελικού προϊόντος? τα led ή τα κουμπιά? έχουνε ξεφύγει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί κατηγορούν την OCZ πώς βιάζεται συνέχεια να κάνει παραπέρα βήμματα(βλέπε SSD) αλλά γώ έχω αρχίσει και το βλέπω θετικά !

Ανεβαίνει πολύ στα μάτια μου βλέπωντας την να προσπαθεί συνέχεια πρώτη να χαλιναγωγεί νέες τεχνολογίες !

@Trabakoulas η τεχνολογία είναι νέα (νέα τεχνολογία = ακριβή τεχνολογία)

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί κατηγορούν την OCZ πώς βιάζεται συνέχεια να κάνει παραπέρα βήμματα(βλέπε SSD) αλλά γώ έχω αρχίσει και το βλέπω θετικά !

Ανεβαίνει πολύ στα μάτια μου βλέπωντας την να προσπαθεί συνέχεια πρώτη να χαλιναγωγεί νέες τεχνολογίες !

@Trabakoulas η τεχνολογία είναι νέα (νέα τεχνολογία = ακριβή τεχνολογία)

Ναι αλλά κάνει beta testers τους χρήστες της

Δυστυχώς ....

Link to comment
Share on other sites

Πες το κι έτσι

Όπως σου είπε και ο Thresh, μιλάμε για δύο εντελώς διαφορετικά πράγματα. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα πλεονεκτήματα έχουν τα ΟLEDs.

Αν έχεις όρεξη να διαβάσεις here.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια οκ τα oled ειναι το μέλλον....ΑΛΛΑ δεν αλλάζει το γεγονός ότι το μονο που προσφέρουν στο συγκεκριμένο προϊον είναι απλά φωτισμός λίγων πλήκτρων κάτι που θα γινόταν το ίδιο καλά και με απλά leds...

170e έλεος ποιός αγοράζει τέτοια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

κάποιος μου λέει ότι δεν έχεις δει το γνωστό Optimus Maximus...google it plz :)

Σκέτη φιγούρα είναι ρε συ. Άντε να θυμάσαι τι κάνει κάθε πλήκτρο ακόμα και αν

στο δείχνει η οθονούλα.xaxaxa

Άσε που κατά τη γνώμη μου θα δυσκολεύει στη χρήση.:Q..:Q..

Link to comment
Share on other sites

Nαι να 'σαι καλά ThReSh το είχα δει παλιότερα αλλα τόχα ξεχάσει τελείως..

Τοτε οκ όντως αξίζει κάτι τέτοιο αλλά φυσικά ειναι πολύυυυ νωρις ακόμα hence the price (...για 9 πλήκτρα;P..)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι απόψεις και γούστα είναι αυτά...;)

Για μένα ένα τέτοιο πληκτρολόγιο είναι αχρείαστο...Από την άλλη βρίσκω πιο ενδιαφέρον το

o/c και το ψάξιμο που χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αχρείαστο είναι στην συντριπτική πλειοψηφία αλλά σε μερικά χρόνια που κάτι τετοιο θα κάνει 20ε και όλοι θα το έχουν θα είναι και βολικό αλλά και πολυυυ cool κάνοντας τα τωρινα keyboards να μοιάζουν σαν

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι απόψεις και γούστα είναι αυτά...;)

προφανώς και είναι, αλλά από την στιγμή που είμαστε τίγκα στον καταναλωτισμό είναι κάπως τραγικό να κοιτάμε το δέντρο και όχι το δάσος :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now