tasos9

Πιθανός Ιός? HELP!!!

Recommended Posts

Καλημέρα. Απο χθες το βράδυ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Βλέποντας από streaming τηλεόραση, ξαφνικά μου πέταξε μια Blue Screen. Όταν μπήκα στα Windows μετά από ένα λεπτό πάγωσαν. Μπήκα σε ασφαλή λειτουργία και σκάναρα με το kaspersky. Μετά από 3 ώρες δεν βρήκε πρόβλημα. Μετά έκανα επαναφορά συστήματος 5 μέρες πίσω, τίποτα. Μετά 10 μέρες πάλι τίποτα. Μη ξέροντας τι άλλο να κάνω και το σύστημα σε κανονική λειτουργία να παγώνει μετά από ένα λεπτό, έκανα Format.

Ακόμα όμως σε ακανόνιστες στιγμές ενώ το μόνο που κάνω είναι σερφάρισμα στο internet, και βλέπω μερικά βίντεο, μου πετάει μπλέ οθόνες.

Επίσης παρατήρησα ότι όταν μου πετάει τις μπλε οθόνες κάνει και windows update. Είναι το update ή ιός

Σόρυ για το μεγάλο κείμενο, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

2760 errors

64,4%

η μνήμη είναι μέ 1,99999999999999 πόδι στον τάφο?

Από τι μπορεί να το έπαθαν αυτό οι μνήμες?

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις πολλαπλα ποστ ρε συ, ενα edit πατας και το γραφεις απο κατω ;)

Μου ανοιγεις τα θεματα και κατα συρροη γμτ :hehe:

Σου ειπα και το ξαναλεω για τελευταια φορα: Η φταιει το αρχειο που κανεις setup η μπορει να φταιει η μνημη, την οποια ΠΡΕΠΕΙ να δοκιμασεις με το memtest.

Ok?

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις πολλαπλα ποστ ρε συ, ενα edit πατας και το γραφεις απο κατω ;)

Μου ανοιγεις τα θεματα και κατα συρροη γμτ :hehe:

Σου ειπα και το ξαναλεω για τελευταια φορα: Η φταιει το αρχειο που κανεις setup η μπορει να φταιει η μνημη, την οποια ΠΡΕΠΕΙ να δοκιμασεις με το memtest.

Ok?

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

το έτρεξα το memtest, έβγαλε 11264 σφάλματα, αλλά πάλι το ίδιο άλλες 2 φορές μου πέταξε μπλέ οθόνη. Τι ακριβώς να κάνω για να σταματήσει?

Να αλλάξω τις ram?

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε. Βγάλε το ένα stick-άκι και τρέξε memtest μόνο με αυτό. Έπειτα βγάλε το και βάλε το άλλο να δεις. Αν σου έχει πεθάνει μόνο το ένα, κάνεις ένα RMA και οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν γίνεται να το κάνω RMA, επειδή πριν 2 χρόνια πήρα έτοιμο pc και το μοναδικό πράγμα που έμεινε είναι τα 2 stickάκια της μνήμης.

Τι μαθαίνουμε από αυτήν την ιστορία. ΠΟΤΕ δεν παίρνουμε έτοιμο pc χωρίς να ξέρουμε ακριβώς τα υποσυστήματα του!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now