Recommended Posts

Γορίλλα, μιας και με τον Γρηγόρη δεν είχατε μεγάλη διαφορά(1 αυτοκίνητο μου είπε) θα σε χρειαστουμε στο μέλλον μόλις ρυθμίσει και φτιάξουμε και τα κοψίματα που του έκανε για να δούμε τι έχει πάρει.

No prob ρε.

Βασικά χαμηλά 1-2-3 είμαι σχεδόν το ίδιο με ένα S3 Full K04 Setup, το πολύ να του ρίχνω 1 αμάξι, 4-5 ανόιγω πολύ :D

Εάν αρχίσουμε ρολλ εννοώ, αλλιώς απο εκκίνηση ψάξε βρές με :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άκυρη η Κρήτη τελικά :( Δεν ξέρω γιατί ακυρώθηκε :(

Καλύτερα όμως, προλαβαίνω να βάλω Intercooler και σφυρίλατα :hehe:

:(

Ε σίγουρα θα γίνει αργότερα, οπότε όπως και να 'χει θα σε δω :P

Link to comment
Share on other sites

No prob ρε.

Βασικά χαμηλά 1-2-3 είμαι σχεδόν το ίδιο με ένα S3 Full K04 Setup, το πολύ να του ρίχνω 1 αμάξι, 4-5 ανόιγω πολύ :D

Εάν αρχίσουμε ρολλ εννοώ, αλλιώς απο εκκίνηση ψάξε βρές με :hehe:

για στάση θα σου φέρω άλλο που θα σου ρίχνει 200 αλογάκια και 200κιλάκια μείον :funk:..:funk:..:funk:..:funk:.. (4κουνα)

Link to comment
Share on other sites

323GTR

Σφυρίλατο με τουρμπίνα τερας turbonetics και επειδή είναι τελείως fun car είναι και τσόφλι μέσα οπότε μπορεί να σου ρίχνει και παραπάνω από 300kg :P

gtrkastrin.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ΑΝ7 Τι νόημα θα έχει να ανοίξω με αυτό το αμάξι? Απλά για να μου ρίξει 4 κολώνες και να μου την λές εσύ? :hehe:

nai :loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..

Link to comment
Share on other sites

Για καφέ πάντως με αυτό το αμάξι δεν βγαίνεις ούτε ξέρω κανένα νουνί να μπει μέσα οπότε τσάμπα λεφτά :hehe:

όπως είπα, είναι ενα fun car για τον ιδιοκτήτη επειδή το γουστάρει, φτιαγμένο με κόπο, ιδρώτα και πολύ υπομονή.

η Χάιδο σίγουρα δεν θα μπει μέσα, αλλά άλλες μπαίνουν εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα το πας έτσι έχω ένα φίλο με ένα tempra που έχει διαλύσει ότι έχει βρει μπροστά του και ένα saxo από Θήβα που έχει κάνει το ίδιο. Είναι αμάξια αυτά τώρα? Μόνο η αδερφή σου πρέπει να μπαίνει μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Άμα το πας έτσι έχω ένα φίλο με ένα tempra που έχει διαλύσει ότι έχει βρει μπροστά του και ένα saxo από Θήβα που έχει κάνει το ίδιο. Είναι αμάξια αυτά τώρα? Μόνο η αδερφή σου πρέπει να μπαίνει μέσα...

πω, ρε μλκ ξαναδιαβασε τι γράφω μπας και καταλάβεις τι λέω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Άκη καταλαβαίνω τι λες. Κόπος χρόνος και ιδρώτας γιατί είναι η κ@υλ@ τους, αλλά το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι ότι είναι απλώς κάτι πάρα πολύ γρήγορα καρυδότσουφλα που τα έχει μόνο για να "παίζεις" με άλλα αμαξάκια. Και? Και?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Άκη καταλαβαίνω τι λες. Κόπος χρόνος και ιδρώτας γιατί είναι η κ@υλ@ τους, αλλά το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι ότι είναι απλώς κάτι πάρα πολύ γρήγορα καρυδότσουφλα που τα έχει μόνο για να "παίζεις" με άλλα αμαξάκια. Και? Και?

ο ανθρωπος δεν το έφτιαξε με σκοπό ούτε για να πατάει ότι έχει 4 ρόδες ούτε για να πηγαίνει για καφέ στην σκουφά αλλά για να κάνει τον χαβαλέ του.

Για να πάει βόλτα και τα σχετικά έχει άλλο αμάξι και την μηχανή του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Άκη το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες απλώς δεν μπορώ να καταλάβω το γεγονός ότι πέφτουν τόσα λεφτά σε ένα gtp αυτοκινητάκι και όχι σε κάτι λίγο καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Άκη το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες απλώς δεν μπορώ να καταλάβω το γεγονός ότι πέφτουν τόσα λεφτά σε ένα gtp αυτοκινητάκι και όχι σε κάτι λίγο καλύτερο?

το ότι δεν καλύπτει τις δικές σου ανάγκες δεν σημαίνει ότι δεν καλύπτει και τις δικές του.

Αν ήταν έτσι, όλοι θα είχαμε τα ίδια αυτοκίνητα και θα είμαστε ξενέρωτοι.

Τώρα αν απλά κολλάς στην επιλογή του αυτοκινήτου, το συγκεκριμένο αμάξι δεν είναι τυχαίο, είναι συλλεκτικό και σπανιότατο οπότε μάθε και κάτι περι αμαξιών γιατί υπάρχουν και άλλα πέρα απ τις mercedes, bmw κτλπ.

Κάνε αναζήτηση Mazda 323GTR και θα καταλάβεις.

Όταν είχε κυκλοφορήσει, έκανε όσο μια Mercedes, κάποιοι επέλεξαν να πάρουν αυτό το fun car παρά μια γεροντίστικη Ε200.

Σε κάλυψα?

Edited by AN7
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο κόλλημα με το αμάξι που οδηγάω? :hehe: Απλώς πρέπει να ξέρεις ότι πιο παλιά ένα τέτοιο γεροντίστικο αμάξι με έσωσε από βέβαιο θάνατο κι εμένα και άλλους 5(!!!) που είχα μέσα. Εσείς παίξτε με τα συλλεκτικά fun κάρα σας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Άκη το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες απλώς δεν μπορώ να καταλάβω το γεγονός ότι πέφτουν τόσα λεφτά σε ένα gtp αυτοκινητάκι και όχι σε κάτι λίγο καλύτερο?

define ..."καλυτερο"

ολα ειναι σχετικα. Για σενα ενα αμαξι ειναι καλυτερο οταν εχει δερμα, ξυλο, ESP και 8 αεροσακους, για αλλον οτι στριβει, επιταχυνει, εχει 4δισκοφρενα αντι για 2 και μπλοκε. (τυχαια παραδειγματα)

Και εφοσον ειναι χομπι, οπως εσυ παιρνεις πανακριβα Pc parts και τα καις, μονταρεις, παγωνεις, πλαστικοποιεις και για καποιον ανιδεο φαινεται οτι τα ταλαιπωρεις/καταστρεφεις/ κακομεταχειριζεσαι, ετσι γινεται κ με οτιδηποτε αλλο το οποιο αποτελει για καποιον χομπι. Μπορει το αμαξι επειδη το ελαφρυνε, τουρμπισε, χαμηλωσε κλπ σε εσενα να φαινεται οτι το χαλασε/ κακομεταχειριστηκε ;)

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο άλλο λέω εγώ Απλώς σε αυτή τη μετατροπή ΕΓΩ θα προτιμούσα ένα άλλο αυτοκίνητο που με τα δικά μου πρότυπα θα είναι πιο ασφαλές από τη στιγμή που ανεβαίνουν τα άλογα κατακόρυφα και η ροπή, σε πρίπτωση που χτύπα ξύλο συμβεί κάτι να έχει λίγες περισσότερες πιθανότητες με το μέρος σου. + ότι ένα πούπουλο αυτοκίνητο μπορεί ανάπάσα ώρα και στιγμή να σε κάνει να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμη... λέω εγώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο κόλλημα με το αμάξι που οδηγάω? :hehe: Απλώς πρέπει να ξέρεις ότι πιο παλιά ένα τέτοιο γεροντίστικο αμάξι με έσωσε από βέβαιο θάνατο κι εμένα και άλλους 5(!!!) που είχα μέσα. Εσείς παίξτε με τα συλλεκτικά fun κάρα σας...

JonnyB, πάρε ένα αμερικάνικο Escalade και κάνε βόλτα στους γύρους της Αθήνας.

Αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω, δεν χρωστάω τπτ. Άλλα γράφω, άλλα καταλαβαίνεις, άλλα απαντάς.

Edited by AN7
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο άλλο λέω εγώ Απλώς σε αυτή τη μετατροπή ΕΓΩ θα προτιμούσα ένα άλλο αυτοκίνητο που με τα δικά μου πρότυπα θα είναι πιο ασφαλές από τη στιγμή που ανεβαίνουν τα άλογα κατακόρυφα και η ροπή, σε πρίπτωση που χτύπα ξύλο συμβεί κάτι να έχει λίγες περισσότερες πιθανότητες με το μέρος σου. + ότι ένα πούπουλο αυτοκίνητο μπορεί ανάπάσα ώρα και στιγμή να σε κάνει να μετανιώσεις την ώρα και τη στιγμη... λέω εγώ τώρα.

τσάγκο, με ένα σωστό cage μέσα στο αμάξι και σωστά bucket Καθίσματα, έχει 3 φορές την παθητική ασφάλεια της μπανιέρας σου και 85 φορές την ενεργητική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now