Billys

Προβλημα με P5Q Deluxe

Recommended Posts

Ρε σεις σημερα περασα την Deluxe στο μηχανημα(Q6700)..ολα ειναι οκ..εχω μονο προβλημα με την Zalman..δουλευει συνεχεια σε ψηλες στροφες(απο everest 2800rpm) και ακουγεται πολυ εκνευριστικα..

Μεσα στο bios δεν βρηκα καμια επιλογη να την ρυθμισω..

Να μην πατησε καλα δεν πιστευω..

Το cpu usage ειναι νορμαλ κανονικα..

Με το 680i παντως το cpu ειχε οσο και οι πυρηνες οχι +10 βαθμους πανω οσο εδω..

Τι μπορει να παιζει?

Untitled.png

Untitled.png

Untitled.png

Untitled.png.5ef1b117197c34f25638554d338

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχηγος φιλος!

Νομιζα εκεινη η επιλογη ηταν για το προαιρετικο φανακι που εχει η mobo γιαυτο την αφησα disabled...

noobas τελειως ε...:hehe::hehe:

Δεν μου λες γιατι καθε φορα που κλεινω το pc χανονται τα settings απο το bios κ φορτωνει τα default?

Link to comment
Share on other sites

Μες στο Bios πήγαινε στο Tools Tab και έπειτα στην επιλογή ASUS O.C. Profile. Αποθήκευεσε τα settings, έτσι ώστε όποτε θες να τα φορτώνεις από 'κει.

Ή πολύ πιο απλά (επειδή μιλάμε για απλά settings τώρα - το παραπάνω είναι κυρίως χρήσιμο στο overclocking για να αποθηκεύει σε profiles τα stable settings σου για συγκεκριμένες συχνότητες) πάτα F10. Save Changes and Exit ? Yes of course :D

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα παιρνω asus(ερχομαι απο Evga 680i) και δεν ειμαι καθολου εξοικειωμενος με το bios που εχουν...

Θα εξοικειωθω ομως που θα μου παει..:hehe:

thanks,να σαι καλα!:T:

Link to comment
Share on other sites

Δυστροπα μπορει να ειναι...2 χρονια βεβαια που το ειχα δεν συναντησα το παραμικρο..

Να σου πω την αληθεια αν επαιζε τους quad λιγο καλυτερα μπορει και να μην την αλλαζα..:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now