Recommended Posts

Αυτα τα SST ξερω οτι ειναι πολυ καλα για fanless, καμια σχεση με τα φθηνα. Αν σου φτανει και μπορεις να τα δωσεις, παρτο. Θες να ειναι ολο το PC απολυτα αθορυβο, για studio φαση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι και αυτό όπως και κάμποσα άλλα "fanless PSUs" έχει έναν μικρό ανεμιστήρα κάπου μέσα ανάμεσα στις ψύκτρες το οποίο ανάβει που και που όταν ζεσταίνεται το PSU από το load.

Αν θες 100% fanless να το κοιτάξεις αυτό ( ψάξε για κανά review με εσωτερικές photos ).

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα SST ξερω οτι ειναι πολυ καλα για fanless, καμια σχεση με τα φθηνα. Αν σου φτανει και μπορεις να τα δωσεις, παρτο. Θες να ειναι ολο το PC απολυτα αθορυβο, για studio φαση?

Οχι, θελω να ειναι ολο αθορυβο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο:D

To συστημα αποτελειται απο

Phenom 2 720 με fanless ψυκτρα

Αti 4670 με fanless ψυκτρα

Ram DDR2 X 2GB 800ΜΗz

Soundcard pci-e X1

DVD-RW sata

SSD

και συμφωνα με το www.extreme.outervision.com καταναλωνει μόνο 215W...

Έχω την εντύπωση ότι και αυτό όπως και κάμποσα άλλα "fanless PSUs" έχει έναν μικρό ανεμιστήρα κάπου μέσα ανάμεσα στις ψύκτρες το οποίο ανάβει που και που όταν ζεσταίνεται το PSU από το load.

Αν θες 100% fanless να το κοιτάξεις αυτό ( ψάξε για κανά review με εσωτερικές photos ).

Εισαι σiγουρος οτι εχει ανεμιστηρακι??

Στο site γραφει 0,0 dB.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τωρα να δωσει το παιδι τοσα λ7 .................................

ακομα και αυτα που δινει τωρα ειναι πολλα

παντως φιλε download κ τα thermaltake Qfan ειναι εντελως αθορυβα κ πολυ καλα πιξε τους μια ματια..

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τωρα να δωσει το παιδι τοσα λ7 .................................

ακομα και αυτα που δινει τωρα ειναι πολλα

παντως φιλε download κ τα thermaltake Qfan ειναι εντελως αθορυβα κ πολυ καλα πιξε τους μια ματια..

Kαλα, για υδροψυξη δεν το συζηταω, τι να την κανω? Οπως ειπα ολα τα υποσυστηματα μου εχουν παθητικη ψυξη.

Επισης δεν συζηταω τιποτα που να εχει fan. Και στο psu που τωρα εχω, του εχω προσαρμοσει ενα αθορυβο fan. Αλλα πλεον θελω την απολυτη ησυχια.

Τα 119 που κανει το Silverstone δεν ειναι τιποτα μπροστα ατα 400 που εδωσα για τον ssd :)

To θεμα ειναι, ειναι καλο? Αποδιδει? Αρκει για το συστημα μου?

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τοτε, δεν ειναι τιποτα να δωσω 30 παραπανω να παρω 450ρι.

Παρατηρω οτι ολα τα fanless ειναι Silverstone. Aλλη μαρκα δεν υπαρχει?

Αρκει να ειναι καλα και να αποδιδουν βεβαια... Εγω τα μονο που θα συνδεσω ειναι η μητρικη, το sata dvd και εναν ssd σκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now