nmc93

3x2 gb modules για o/c

Recommended Posts

Γεία σε όλο το forum, το site είναι φοβερό το παρακουλουθώ καιρο, άσχετα που έγινα τώρα μέλος.

Έχω λίγο καιρό που παρείγγειλα από e-shop τις corsair dominator gt 1866 cl7 με τα elpida hyper και δυστηχώς τις πήρα στο χέρι ως γνωστών. Λόγο έλειψης αποθεμάτων μάλλον θα πάρω άλλες αναγκαστικά και είμαι μεταξύ corsair gt 2000 cl8, hyper x 2000 cl8 και g skill trident 2000 cl9 οι τέλευταίες μου φαίνηκαν καλές στο o/c από ότι είδα στο xs,αλλά δεν το έχω πολυ ψάξει , οι μνήμες προορίζοναι για benches γι αυτό θέλω τι γνώμη των ειδικών. Η mobo είναι η gigabyte x58 x και ο cpu ο 920.

Link to comment
Share on other sites

Δε συγκρινονται οι GT με τις trident . Ειναι πολυ καλυτερα τα hyper απο τα BBSE (trident).

Για φθηνη εναλλακτικη , μια χαρα ειναι.

απλά επειδή οι GT έχουν εχαντληθεί στο e-shop και επειδη δεν ξέρω αν έχουν stock στο πλαίσιο που τις έχουν, και αν εχουν αυτές με το νέο batch, είπα και για trident, άλλα μάλλον θα πάω σε gt 2000 cl8. Άλλες ποιές έχουν hyper εκτός από GT?

Link to comment
Share on other sites

Οι GT που εχω απο το καλοκαιρι (απο τα πρωτα κομματια που ηρθαν Ελλαδα) , εχουν φαει τρελλη ταση και ζορι , χωρις να παθουν το παραμικρο.

Elpida hyper τα βρισκεις σε ακριβα kit...

Οι φθηνοτερες ειναι οι GT 1866 στην Ελλαδα τουλαχιστον .

Παιζουν και οι kingston hyperx αλλα δεν ξερω σιγουρα εαν υπαρχουν παρτιδες χωρις hyper . Ψαξτο λιγακι , αν και δε νομιζω οτι για 270 Ευρω αξιζουν. Στο xtremesystems εχουν καει τσουβαλια απο kingston . Τα περισσοτερα καμμενα hyper ειναι σε αυτες τις kingston .

Επισης υπαρχουν οι adata 2133 με 500 Ευρω , αν και δε στις προτεινω γιατι δε μας εχουν δειξει καλα αποτελεσματα .(Oυτε λογω τιμης στις προτεινω φυσικα) .

Gskill perfectstorm 2000 , OCZ blade 2133 , αλλα δεν ξερω εαν μπορεις να τις βρεις Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Οι GT που εχω απο το καλοκαιρι (απο τα πρωτα κομματια που ηρθαν Ελλαδα) , εχουν φαει τρελλη ταση και ζορι , χωρις να παθουν το παραμικρο.

Elpida hyper τα βρισκεις σε ακριβα kit...

Οι φθηνοτερες ειναι οι GT 1866 στην Ελλαδα τουλαχιστον .

Παιζουν και οι kingston hyperx αλλα δεν ξερω σιγουρα εαν υπαρχουν παρτιδες χωρις hyper . Ψαξτο λιγακι , αν και δε νομιζω οτι για 270 Ευρω αξιζουν. Στο xtremesystems εχουν καει τσουβαλια απο kingston . Τα περισσοτερα καμμενα hyper ειναι σε αυτες τις kingston .

Επισης υπαρχουν οι adata 2133 με 500 Ευρω , αν και δε στις προτεινω γιατι δε μας εχουν δειξει καλα αποτελεσματα .(Oυτε λογω τιμης στις προτεινω φυσικα) .

Gskill perfectstorm 2000 , OCZ blade 2133 , αλλα δεν ξερω εαν μπορεις να τις βρεις Ελλαδα.

στελιο εγω ειχα τις trident και μου καηκανε με default ρευμα και συχνοτητα σε boot απο clear cmos;P..και πηρα τις kingstom 2000cl8 (cl8 λενε η μνημες και το κουτι απο εξω λεει cl9,τρεχα γυρευε) και δειχνουνε μεχρι στηγμης ok..θα δειξει!!!

ειχα και εγω τις φοβιες μου για τις kingstom αλλα οταν ρωτησα μου ειπανε οτι ειναι και πολλη ποιοτηκες τα παιδεια και για αυτο τις τσιμπισα,αυτο το αναφερω για το παλικαρι που λεει για τις kingstom hyperx!!

και απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι σου κατσει αμα ειναι να καουνε θα καουνε και με ταση η χωρις!!

Link to comment
Share on other sites

και απο οτι εχω καταλαβει ειναι οτι σου κατσει αμα ειναι να καουνε θα καουνε και με ταση η χωρις!!

δίκιο έχεις εμένα στοκ τάση κάηκαν, ουτε πρόλαβα να τις ψάξω, φαντάσου, είναι να χεις τύχη!:loveliness:..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now