epp1733

Dirt 2

Recommended Posts

Το Morocco που είχε στο demo.. Έχω έτοιμο το 2.56 :hehe:

φιλος βρες μια όνομα πίστας γτ δν έχω παίξει το demo..... να βρούμε ονομα να κοντραριστούμε...

Link to comment
Share on other sites

Gate Crasher for the win!

[ follow off-site for HD resolution ]

[media]

[/media]

πολυ καλος billy!

εγω παλι γιατι παω απο τοιχο σε τοιχο???? :)

παρεπιπτοντος δεν μου εμφανιζει εμενα την επιλογη benchmark στο options - graphics.

ξερει καποιος γιατι?

Link to comment
Share on other sites

εμενα το παιχνιδι μου βγαζει 8frames..στο συστημα της υπογραφης μου..καμια ιδεα?δεν παιζει με τιποτα..

edit:βρηκα τι ειναι και μολις ξενερωσα..ειναι το gamepad..καμια ιδεα???ειναι χειριστηριο playstation 2 με προσαρμογεα σε usb.ολα αυτα σε windows 7 ultimate 64bit..

Edited by panos444
Link to comment
Share on other sites

εμενα το παιχνιδι μου βγαζει 8frames..στο συστημα της υπογραφης μου..καμια ιδεα?δεν παιζει με τιποτα..

edit:βρηκα τι ειναι και μολις ξενερωσα..ειναι το gamepad..καμια ιδεα???ειναι χειριστηριο playstation 2 με προσαρμογεα σε usb.ολα αυτα σε windows 7 ultimate 64bit..

μάλλον θα αναγκαστείς να το παιζεις με πληκτρολόγιο :( βεβαια είναι όπως εχει συνηθησει ο καθένας....δοκίμασε να βάλεις κανενα logitech να δεις αν σου κάνει τα ίδια....αν ναι,unistall κ ξανά απο την αρχή την εγκατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα αναγκαστείς να το παιζεις με πληκτρολόγιο :( βεβαια είναι όπως εχει συνηθησει ο καθένας....δοκίμασε να βάλεις κανενα logitech να δεις αν σου κάνει τα ίδια....αν ναι,unistall κ ξανά απο την αρχή την εγκατάσταση....

καταρχην πιος εππητης εισαι??πμ!!

και κατα δευτερον μαλλον τοφτιαξα!!στο high μου κολλουσε και στο ultra ολα οκ!!!μα τι να πω με την γκαντεμια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα replay σε δύο εκδοχές, την broadcast camera ( όπου έχουμε έξτρα post-processing effects σε σχέση με το gameplay & τις άλλες κάμερες ) και την in-game camera.

Από την broadcast camera φαίνονται σαν αληθινά, και αν ήταν λίγο καλύτερες οι υφές που χρησιμοποιούνται στο περιβάλλον και οι αντανακλάσεις θα το περνούσε εύκολα κανείς για κανονικό video από rally.

[ δείτε τα από το youtube για να παίξουν σε HD ]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει να κάνω capture με το fraps στο GTR Evo, αλλά σε 1680x1050 κόλλαγε πάρα πολύ το παιχνίδι και δε μπορούσα να παίξω. Χαμήλωσα την ανάλυση και έπαιζε καλύτερα, αλλά για λίγη ώρα μου 'βγαλε ένα αρχείο ~10GB..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει να κάνω capture με το fraps στο GTR Evo, αλλά σε 1680x1050 κόλλαγε πάρα πολύ το παιχνίδι και δε μπορούσα να παίξω. Χαμήλωσα την ανάλυση και έπαιζε καλύτερα, αλλά για λίγη ώρα μου 'βγαλε ένα αρχείο ~10GB..

Ναι δυστηχως το output που κανει σε uncompressed avi ειναι κομματακι καφριλα αν θες να κανεις capture ενα μεγαλο αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να μαι γκαβός τελικά...γτ παρόλο που το χρησιμοποιώ δν το χω παρατηρήσει...:Q.. ευχαριστώ guysssss

Για να δουλέψει το video capture σε DirectX 11 games θες την έκδοση 3.0.x, η 2.x δεν παίζει :)

Ναι δυστηχως το output που κανει σε uncompressed avi ειναι κομματακι καφριλα αν θες να κανεις capture ενα μεγαλο αρχειο.

Δεν είναι RAW AVI, compressed είναι με codec του fraps.

Για ένα λεπτό uncompressed avi ανάλογα την ανάλυση, το color space, κλπ. θες από πολλά ( 10GB ) εώς και πάρα πολλά... 30GB+...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το game τρεχει κομπλε.

Σε Ε8400 @ 3,6 με 4GB DDR2 @ 1080 και Ati HD4870 1GB (δηλαδη pc κοντα 2ετιας), σε 1920x1200 με ολα οσο τερμα με αφηνει, 8xMSAA και Vsync, παει καπου στα 42-43 fps μεσο ορο ;)

Μεσα στο τροχοσπιτο δεν εχω framedrops. Ολα αυτα σε Win7 x64 7100 και Catalyst 9.9

Κι εγω ηθελα να ειχε πιο πολυ το στυλ των παλιων Colin McRae (2, 04, 2005), και φυσικα θα μπορουσε να εχει και καποια πιο "νορμαλ" αμαξια, οπως Ford (Focus/Fiesta), Citroen, κανα Grande Puntο κτλ κτλ

Μ αρεσουν τα μπιχλιμπιδια που βαζεις μεσα, ειναι πρωτοτυπα! Επισης μ αρεσει που ο οδηγος στα Rally σκουζει αν ακουμπησεις καπου, κι επισης μ αρεσει που επιτελους το φρενο ειναι φυσιολογικο και οχι σα να ειχαν ανθρακονηματινους δισκους με 345356πιστονες δαγκανες (οπως στο Dirt1).

Μ αρεσε που ειχε ετοιμο και σωστα καλιμπραρισμενο προφιλ για τη G25. :D

Στα πολυ θετικα οτι ο χειρισμος και η συμπεριφορά ειναι διαφορετικα σε καθε αυτοκινητο.

Δυστυχως ομως τα γραφικα ( i know, good old dx9) δεν μου εκαναν και τη καλυτερη εντυπωση. Πιο πολυ για κονσολογραφικα μου εμοιασαν... Φυσικα κι αυτα εχουν σε ορισμενες στγμες το φορτε τους (εφφε νερου στο παρμπριζ, βουνα στη κροατια, replay mode), αλλα γενικα δε μου αρεσαν.

Level 22 here, με χαλαρο παιξιμο 1-2 ωρες τη μερα... Αντε να δουμε :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες να κανω εγω μια σημαντική ερωτηση που εγω το game το εχω σπασμένο!

πως μπορώ να κανω save απο τη στιγμη που λεει οτι και καλα για να κανεις save κάνεις login στο msn και μετα ζηταει το κλειδει ..??

υπαρχει κανενας αλλος τροπος, ξερει κανένας?γιατη ειναι αμαρτια να φτανεις στο @ιαολου το κέρατο και μετα οταν κανεις quit να τα χανεις ολα και φτου και απο την αρχη!:que:...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα δημιουργησει Offline Profile στο Games For Windows Live, και καθε παιχνιδι που συνεργαζεται με αυτο, αναγνωριζει αυτοματα το προφιλ και κανει Offline Log In καθε φορα που παιζω καποιο συμβατο παιχνιδι (π.χ. Dirt2, Flat Out Ultimate Carnage κτλ)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το θεμα ειναι οτι και login που κανεις ζηταει καποιο κλειδί!

tony πατα στο youtube offline login και θα δεις το βιντεακι!!ειναι πολυ απλο!στην οθονη που σου βγαζει για login,βαλε κανονικα οτι στοιχεια θες,και μετα στην επμενη οθονη κατω κατω λεει local-κατι δεν θυμαμαι ακριβως,klikαρεις εκει και μετα ειναι απλα τα πραγματα!!αν δεν το βρισκεις πες μου να το ψαξω να σου στειλω το βιντεο γιατι τωρα μπηκα βιαστηκα πρεπει να φυγω!!

εδιτ: http://forums.gamesforwindows.com/p/7889/73434.aspx

Edited by panos444
Link to comment
Share on other sites

Παντως το game τρεχει κομπλε.

Σε Ε8400 @ 3,6 με 4GB DDR2 @ 1080 και Ati HD4870 1GB (δηλαδη pc κοντα 2ετιας), σε 1920x1200 με ολα οσο τερμα με αφηνει, 8xMSAA και Vsync, παει καπου στα 42-43 fps μεσο ορο ;)

Μεσα στο τροχοσπιτο δεν εχω framedrops. Ολα αυτα σε Win7 x64 7100 και Catalyst 9.9

Κι εγω ηθελα να ειχε πιο πολυ το στυλ των παλιων Colin McRae (2, 04, 2005), και φυσικα θα μπορουσε να εχει και καποια πιο "νορμαλ" αμαξια, οπως Ford (Focus/Fiesta), Citroen, κανα Grande Puntο κτλ κτλ

Μ αρεσουν τα μπιχλιμπιδια που βαζεις μεσα, ειναι πρωτοτυπα! Επισης μ αρεσει που ο οδηγος στα Rally σκουζει αν ακουμπησεις καπου, κι επισης μ αρεσει που επιτελους το φρενο ειναι φυσιολογικο και οχι σα να ειχαν ανθρακονηματινους δισκους με 345356πιστονες δαγκανες (οπως στο Dirt1).

Μ αρεσε που ειχε ετοιμο και σωστα καλιμπραρισμενο προφιλ για τη G25. :D

Στα πολυ θετικα οτι ο χειρισμος και η συμπεριφορά ειναι διαφορετικα σε καθε αυτοκινητο.

Δυστυχως ομως τα γραφικα ( i know, good old dx9) δεν μου εκαναν και τη καλυτερη εντυπωση. Πιο πολυ για κονσολογραφικα μου εμοιασαν... Φυσικα κι αυτα εχουν σε ορισμενες στγμες το φορτε τους (εφφε νερου στο παρμπριζ, βουνα στη κροατια, replay mode), αλλα γενικα δε μου αρεσαν.

Level 22 here, με χαλαρο παιξιμο 1-2 ωρες τη μερα... Αντε να δουμε :)

γιωργο αυτα τα frames ειναι στο ultra quality οι ρυθμισεις δηλαδη?γιατι με ολα μα ολα στο φουλ βγαζουμε τα ιδια frames στο συστημα της υπογραφης μου..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now